Jestem magistrem psychologii, dyplomowanym psychoterapeutą,  po 4 letniej szkole psychoterapii w nurcie humanistycznym, coachem i Certyfikowanym Nauczycielem Metody MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction).

Z praktyką uważności mam kontakt od roku 1996.  Regularnie praktykuję uważny ruch Sun Feng Tai Chi i Chi Kung pod kierunkiem Mistrza Ming Wong i jego uczennicy Lady Malinakowej. Jest to kompleksowy program  medytacyjny, zawierający medytację siedzącą, medytację w ruchu i uważne chodzenie do tyłu (praktyka 100 kroków). Posiadam uprawnienia nadane mi przez Mistrza Ming Wong do nauczania tej praktyki. Staram się regularnie uczęszczać na seminaria Tai Chi organizowane przez Mistrza Minga w różnych krajach Europy.

Uważność jest więc  częścią mojego życia od 20  lat. Kilka lat temu dowiedziałam się o programie MBSR, neutralnej, nie związanej z żadnym nurtem religijnym czy filozoficznym,  praktyce medytacyjnej.  Poczułam, że to jest moja droga pomagania sobie i innym. Począwszy od praktyki San Feng, poprzez studia psychologii, naukę coachingu i psychoterapii, zamierzam podążać tą drogą i z tego powodu rozpoczęłam naukę w    Studium Nauczycielskim MBSR, prowadzonym przez Fundację Polski Instytut Mindfulness, przedstawiciela The Institute for Mindfulness-Based Approaches- IMA w Polsce.

 

W grudniu 2015 r. otrzymałam Certyfikat Nauczyciela MBSR.

 

Specjalizuję się w prowadzeniu Treningów uważności MBSR dla psychologów i psychoterapeutów, ponieważ jestem przekonana, że  praktykowanie mindfulness właśnie w tych zawodach jest ogromnie przydatne i znacznie podwyższa kwalifikacje ‚pomagacza’.  Od roku 2014 prowadzę trening uważności w oparciu o metodę MBSR, według specjalnie  przeze mnie dostosowanego programu, na  Oddziale Dziennym leczenia Nerwic i Depresji, w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia w Pruszkowie.

W przyszłości planuję uzyskać certyfikat nauczyciela MBCT, który umożliwi mi prowadzenie Treningów MBCT z osobami z zaburzeniami psychicznymi typu: depresja, zaburzenia lękowe, zaburzenia osobowości, PTSD.  Bowiem, na podstawie własnej wieloletniej praktyki uważności oraz obserwacji rezultatów jakie osiągają uczestnicy prowadzonych przeze mnie treningów uważności, jestem przekonana o dużej skuteczności tej metody i dobroczynnym jej działaniu, nie tylko jako elementu rozwoju osobistego ale także w radzeniu sobie z przyczynami i objawami trudności psychologicznych, jakie coraz częściej dotykają ludzi we współczesnym świecie.

Głęboko wierzę w to, że człowiek w życiu powinien dążyć do realizowania swojej pasji, która jednocześnie pozwoli mu na rozwój osobisty, ale także umożliwi wspomaganie innych w ich wzrastaniu i rozwoju. Każdy ma swoją własną  ścieżkę i swój własny potencjał, ale wejście na drogę uważnego poznawania siebie i świata, poprzez odbycie treningu MBSR i praktykowanie uważności,  może dać ogromne wsparcie i wzmocnienie na tej ścieżce.

Jeśli jesteś zainteresowany/a treningami uważności prowadzonymi przeze mnie, zachęcam Cię do skontaktowania się ze mną na adres email trening.uwaznosci@gmail.com lub pod numer telefonu: +48 532 451945