Współpraca

Naszym kluczowym partnerem jest The Institute for Mindfulness-Based Approaches – IMA, europejski ośrodek zapewniający najwyższej jakości szkolenia dla specjalistów w obszarze zastosowań Mindfulness.

Poprzez IMA współpracujemy i spełniamy standardy szkoleniowe The Center for Mindfulness - CFM, prowadzonym obecnie przez Saki Santorelli, następcę Jona Kabat-Zinna na tym stanowisku.

Współtworzymy również z European Associations of Mindfulness based Approaches – EAMBA, europejską organizację zrzeszającą nauczycieli MBSR.

Oprócz partnerów instytucjonalnych zapraszamy do współpracy wybitnych specjalistów, takich jak Paul Fulton czy Maria van Balen, z udziałem których realizujemy programy specjalistyczne.

Jesteśmy również otwarci na współpracę i z organizacjami, instytucjami i osobami krajowym, którym proponujemy 2 modele współpracy.

 • Model partnerski

  Model partnerski współpracy proponujemy Organizacjom i Instytucjom zainteresowanym wspólnym zorganizowanym konkretnej inicjatywy związanej z celami statutowymi Fundacji – konferencji, seminarium, programu szkoleniowego, retreatu ect.

  Każdy z partnerów jest włączony w opracowanie programu i przygotowanie jego realizacji.

  Odpowiedzialność organizacyjna i finansowa jest w tym modelu współpracy dzielona między partnerów zgodnie z ustaleniami zawartymi w umowie partnerskiej, zawieranej w fazie powstawania inicjatywy.

  Współpraca partnerska może być nawiązana na dłuższy okres, dotyczyć długofalowych wspólnych przedsięwzięć i obejmować więcej niż jednego partnera.

 • Model patronacki

  Model patronacki jest dedykowany Osobom i Instytucjom, które samodzielnie przygotowują i realizują swoją inicjatywę – kurs MBSR, trening Mindfulness, warsztat, lecz zwracają się do Polskiego Instytutu Mindfulness o rekomendację, patronat czy wsparcie w promocji i/lub realizacji programu.

  Warunki i zakres współpracy według tego modelu są każdorazowo uzgadnianie w zależności od potrzeb i możliwości stron.

Aktualności

27.03.2017

Udział w programie redukcji stresu MBSR to okazja aby w bezpiecznej atmosferze spotkać się ze sobą, zauważyć jak żyję na co dzień i nauczyć się ważnych i praktycznych umiejętności, prowadzących do...

więcej
27.03.2017

Serdecznie zapraszam na udziału w programie Uważność w Relacjach (Interpersonal Mindfulness Program IMP). Program ten oferuje szczególny rodzaj praktyki – w relacji z drugą osobą. Przeznaczony...

więcej
22.03.2017

Tydzień Mózgu jest coroczną akcją edukacyjną, której celem jest popularyzowanie wiedzy o mózgu i układzie nerwowym oraz jego działaniu w normie i patologii. Pomysł popularyzacji wyników badań nad...

więcej
21.03.2017

Spotkania współorganizowane przez Polski Instytut Mindfulness i Google Campus Warsaw stają się już pewną tradycją. Udało nam się nawiązać współpracę przy okazji konferencji „Mindfulness w...

więcej