Współpraca

Naszym kluczowym partnerem jest The Institute for Mindfulness-Based Approaches – IMA, europejski ośrodek zapewniający najwyższej jakości szkolenia dla specjalistów w obszarze zastosowań Mindfulness.

Poprzez IMA współpracujemy i spełniamy standardy szkoleniowe The Center for Mindfulness - CFM, prowadzonym obecnie przez Saki Santorelli, następcę Jona Kabat-Zinna na tym stanowisku.

Współtworzymy również z European Associations of Mindfulness based Approaches – EAMBA, europejską organizację zrzeszającą nauczycieli MBSR.

Oprócz partnerów instytucjonalnych zapraszamy do współpracy wybitnych specjalistów, takich jak Paul Fulton czy Maria van Balen, z udziałem których realizujemy programy specjalistyczne.

Jesteśmy również otwarci na współpracę i z organizacjami, instytucjami i osobami krajowym, którym proponujemy 2 modele współpracy.

 • Model partnerski

  Model partnerski współpracy proponujemy Organizacjom i Instytucjom zainteresowanym wspólnym zorganizowanym konkretnej inicjatywy związanej z celami statutowymi Fundacji – konferencji, seminarium, programu szkoleniowego, retreatu ect.

  Każdy z partnerów jest włączony w opracowanie programu i przygotowanie jego realizacji.

  Odpowiedzialność organizacyjna i finansowa jest w tym modelu współpracy dzielona między partnerów zgodnie z ustaleniami zawartymi w umowie partnerskiej, zawieranej w fazie powstawania inicjatywy.

  Współpraca partnerska może być nawiązana na dłuższy okres, dotyczyć długofalowych wspólnych przedsięwzięć i obejmować więcej niż jednego partnera.

 • Model patronacki

  Model patronacki jest dedykowany Osobom i Instytucjom, które samodzielnie przygotowują i realizują swoją inicjatywę – kurs MBSR, trening Mindfulness, warsztat, lecz zwracają się do Polskiego Instytutu Mindfulness o rekomendację, patronat czy wsparcie w promocji i/lub realizacji programu.

  Warunki i zakres współpracy według tego modelu są każdorazowo uzgadnianie w zależności od potrzeb i możliwości stron.

Aktualności

05.06.2017

Z radością zawiadamiamy, że Uniwersytet Łódzki rozpoczyna proces rekrutacji na studia podyplomowe Mindfulness w Edukacji. Polski Instytut Mindfulness jest dumnym partnerem merytorycznym i...

więcej
19.04.2017

Specjalna edycja programu MBSR dla tych, którzy myślą, że nie mają czasu 4 spotkania w czasie 2 miesięcy Trudno Ci wygospodarować czas dla siebie podczas roku szkolnego/akademickiego lub mieszkasz...

więcej
18.04.2017

29 sierpnia - 3 września 2017 Czasem aż trudno uwierzyć, że my, ludzie mamy naturalną zdolność do współczucia, która rozwinęła się w drodze ewolucji wraz z naszym mózgiem. Wszyscy. I że to dzięki...

więcej
14.04.2017

Zapraszamy na kolejne wydarzenie z cyklu imprez w ramach XI Ogólnopolskiego Tygodnia Wege organizowanego przez Fundację Viva! Akcja dla zwierząt. Tym razem będzie to spotkanie, którego patronem...

więcej