Anna Borzeszkowska


Anna Borzeszkowska

 

Jestem certyfikowaną nauczycielką MBSR (Mindfulness-Based Stress Reduction). Uprawnienia do prowadzenia 8- tygodniowych kursów redukcji stresu MBSR zdobyłam w The Institute for Mindfulness-Based Approaches z siedzibą w Niemczech. Jest to jeden z wiodących europejskich ośrodków, zapewniających najwyższe standardy kształcenia. Moimi nauczycielami są Linda Lehrhaupt, Petra Meibert, Małgorzata Jakubczak, Johan Tinge, Katharina Meinhard oraz Roland Kühne.

Regularnie rozwijam i pogłębiam swoją praktykę. Uczestniczę w szkoleniach, konferencjach i odosobnieniach organizowanych w Polsce i w Europie.

Moje doświadczenie zawodowe pokazuje coraz dobitniej, że pracując coraz więcej i szybciej ludzie doświadczają coraz większej presji. Jakże często ta presja jest tak wysoka, że powoduje przepracowanie, wypalenie zawodowe, depresję. Praca staje się nieprzyjemna i powoduje sytuację narastającego i ciągłego stresu. Osoby, które praktykują mindfulness w pracy, zauważają, że poprawia się ich umiejętność komunikowania, mają dużo spokojniejsze i bardziej wyważone reakcje na sytuacje stresowe i szybciej potrafią regenerować swoje zasoby.

Moją pasją jest również psychoonkologia. Od kilku lat dokształcam się w tej dziedzinie.

Jestem certyfikowanym w San Francisco Cancer Coachem w programie „From Panic to Powerful” oraz absolwentką Studiów Podyplomowych na kierunku Psychoonkologia na SWPS w Warszawie.  Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego. Jestem fundatorem i prezesem Fundacji Onkologicznej Nieoczekwiana Podróż.

Mindfulness znajduje również zastosowanie w pracy z pacjentami onkologicznymi. Jestem przekonana, że w pacjentach onkologicznych w trakcie leczenia i po leczeniu tkwi ogromny potencjał do mierzenia się z sytuacją w jakiej się znaleźli i do transformacji. Chcę ich w tym wspierać.

W czasie choroby onkologicznej u pacjentów pojawia się wiele trudnych pytań o przyszłość, o to co się stanie, czy będę żyć czy umrę itd. Znalezienie odpowiedzi na te pytania nie jest proste. W efekcie wielu pacjentów czuje się niepewnie, popada w depresję W wielu badaniach dowiedziono, że mindfulness pomaga pacjentom odwrócić ich uwagę od tych ciężkich myśli, trosk i spekulacji.

Moje doświadczenie pokazuje, że mindfulness daje pacjentom możliwość zaufania sobie w radzeniu z niepewnością, bólem, trudnymi myślami i emocjami. Chcę wspierać pacjentów onkologicznych i ich bliskich pokazując im tajniki uważności po to aby odnajdywali spokój i doceniali bieżącą chwilę życia.

Uważność w moim życiu…

Otworzyła mi kolejne drzwi. Nieustannie uczy mnie akceptacji tego co się pojawia. Akceptacji dobrych i trudnych rzeczy, bólu i radości. Umożliwia mi bycie bliżej siebie i podążanie ze spokojem swoją drogą w świecie pełnym turbulencji i innych zaskakujących zjawisk.

Tym doświadczeniem i wiedzą chcę się dzielić z innymi.

Wykształcenie:

Tytuł magistra prawa uzyskałam na Uniwersytecie Gdańskim. Ukończyłam studia podyplomowe z zakresu finansów i rachunkowości zarządczej oraz studia MBA. Jestem również certyfikowanym Master Coachem przy EMCC.

W codziennej pracy zawodowej fascynują mnie ludzie, biznes i praca w wielokulturowych środowiskach. Jest to dla mnie źródłem wielu inspiracji i energii do działania. Upatruję w różnorodności ogromny potencjał do wykorzystania. Widzę w ludziach nieskończone możliwości rozwoju. Tworzę i wspieram wiele programów i inicjatyw.

Doświadczenie zawodowe:

Mam za sobą ponad 20 letnie doświadczenie pracy w korporacjach w obszarze finansów i HR.  Pracowałam jako dyrektor HR na Europę Wschodnią, dyrektor ds. wynagrodzeń i relokacji na EMEA i Rosja  oraz dyrektor ds. zarządzania talentami na EMEA i Rosja. Pełniłam również  funkcję członka zarządu w International Paper Kwidzyn i International Paper Polska w Krakowie. Obecnie pracuję jako dyrektor HR na Europę, Bliski Wschód, Afrykę i Indię tworząc i realizując politykę personalną w firmie Amcol International.

Moim hobby są podróże, uwielbiam biegać, jeździć na rowerze i chodzić po górach, słowem aktywnie żyć wspierając przy tym innych w odkrywaniu nowego.

 

Kontakt ze mną:

anna.borzeszkowska@gmail.com

Tel: (+48) 661 186 998


 

 

Aktualności

08.12.2017

Rekrutacja do Studium Nauczycielskiego MBSR już trwa! Zapraszamy na I otwarte spotkanie informacyjno-organizacyjne 20 stycznia 2018 w godzinach 17:30-19:30 sala "Złota" Naturalne Centrum Zdrowia...

więcej
06.12.2017

Nowy Rok. Nowe decyzje. Nowe szanse. I nowe wyzwania. Zapraszam Cię więc w NOWĄ PODRÓŻ - podróż w głąb siebie. Po co? - żeby odkryć niezwykłość w tym, co zwykłe; - żeby na nowo zaprzyjaźnić się ze...

więcej
05.12.2017

8-tygodniowy Program Redukcji Stresu MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) na Żoliborzu od 31.01.18 do 28.03..18 Co warto wiedzieć o programie? Program opracował neurobiolog prof. J. Kabat-...

więcej
05.12.2017

Specjalna edycja programu MBSR dla tych, którzy myślą, że nie mają czasu 4 spotkania w czasie 2 miesięcy W naszej szerokości geograficznej teraz zbliża się zima. Mało komu podobają się krótkie,...

więcej