Zuzanna Ziomecka


Jestem redaktorką, dziennikarką, i certyfikowaną nauczycielką MBSR (mindfulness-based stress reduction) szkoloną przez „The Institute for Mindfulness-Based Approaches” z siedzibą w Niemczech. Jestem również absolwentką University of Michigan oraz Leadership Academy for Poland.


Realizuje projekty medialne w druku, internecie i telewizji od piętnastu lat. W 2013 roku, jako redaktor naczelna „Przekroju”, odkryłam mindfulness. Od tej pory łączę swoją pasje do pokazywania w mediach koncepcji i ludzi wpływających na świat, z uczeniem mindfulness - treningiem mentalnym służącym by poznawać i mieć wpływ na siebie.


W pracy kieruje mną przekonanie, że dzisiejsze czasy potrzebują szczególnego rodzaju przywództwa. Dostrzegam koszty i zagrożenia wynikające z tego niezwykłego okresu rozwoju, jakiego doświadczamy od ostatnich 50 lat. Rozpoczęłam prace w mediach by opowiadać i zgłębiać skutki współczesnego postępu, ale w obliczu narastających napiec społeczno-politycznych, poczułam potrzebę wykonania kolejnego kroku. W Leadership Academy for Poland, dzięki kadrze z Harvard Kennedy Center for Public Leadership poznałam model adaptacyjnego przywództwa. Nabrałam tam silnego przekonania, że zarówno media jak i mindfulness mogą być kluczowe dla osób uprawiających przywództwo oparte na poszukiwaniu rozwiązań i budowaniu samowystarczalnych systemów, którymi kieruje autentyczna intencja by nieść światu korzyści.


Dlatego dzisiaj, zarówno w Wysokich Obcasach jak i w mindfulnes, świadomie koncentruje swój przekaz i wysiłki na wspieraniu odbiorców w gromadzeniu wiedzy oraz nabieraniu kompetencji szeroko rozumianych jako „bohaterskich”.

**

Z wywiadu w magazynie SENS:

"Uważność wymaga odwagi. Bo to jest mierzenie się z rzeczywistością. (...) Jeżeli komuś chodzi o to, żeby było łatwo i przyjemnie, to się może rozczarować (uwaznością). Różnica miedzy mindfulness a terapią polega między innymi na tym, że tu mierzymy się ze sobą w sporej samodzielności. Możemy kontrolować tempo stawiania czoła upchniętym pod dywanem zaległościom. Możemy w samotności oswajać się z niewygodami i swoimi prywatnymi prawdami, które nie zawsze są łatwe i piękne. Ale fani „Gwiezdnych wojen” wiedzą, że warto. Bo jak Luke wychodzi z ciemnej jaskini – w której mierzy się z faktem, że Darth Vader jest jego ojcem – wychodzi jako wojownik Jedi: mocny i pewny, kim jest. Uważność w tej bajce to Yoda, który pokazuje, gdzie jest wejście do jaskini."

Czytaj cały wywiad: Sposób na stress: praktyka uważności

**

Z wywiadu w magazynie Kreatwyne:

"U zaorania dziejów, gdy reakcja stresowa powstała w wyniku ewolucji, ratowała nas przed zagrożeniem.  Ale teraz  już nie musimy – jak nasi dawni przodkowie – uciekać przed groźnymi zwierzętami, ani z nimi walczyć. Nasze wyzwania nie są fizyczne, tylko intelektualne. Tymczasem nasz organizm reagując na stres wręcza nam narzedzia do walki, które jest z goła niedopasowane do wyzwań intelektualnych. To tak jakbyśmy próbowali łyżką walczyć z gladiatorem, a zupę zjeść mieczem."

Czytaj cały wywiad: Spokój w chaosie

Moimi nauczycielami MBSR są:

Linda Lehrhaupt, Petra Meibert, Małgorzata Jakubczak, Johan Tinge, Katharina Meinhard.


Zabosy, z których czerpię w uczeniu przywództwa przez MBSR:
- Absolwentka Leadership Academy Poland 2016 (Center For Leadership)
- Absolwentka kursu Search Insider yourself (Search Insider Yourself Leadership Institute)
- Przeszkolona w negocjacjach i zarządzaniu sprzedażą (Mercury International)
- Przeszkolona w social-media marketing (Attention PR and Social Media Marketing Agency)
- Absolwentka Univeristy of Michigan, Ann Arbor

 

ZUZA PROWADZI DLA POLIM:

OTWARTE KURSY MBSR KILKA RAZY W ROKU

PRZYWÓDZTWO PRZEZ MSBR DLA PRZYWÓDCÓW

 

 

Aktualności

08.12.2017

Rekrutacja do Studium Nauczycielskiego MBSR już trwa! Zapraszamy na I otwarte spotkanie informacyjno-organizacyjne 20 stycznia 2018 w godzinach 17:30-19:30 sala "Złota" Naturalne Centrum Zdrowia...

więcej
06.12.2017

Nowy Rok. Nowe decyzje. Nowe szanse. I nowe wyzwania. Zapraszam Cię więc w NOWĄ PODRÓŻ - podróż w głąb siebie. Po co? - żeby odkryć niezwykłość w tym, co zwykłe; - żeby na nowo zaprzyjaźnić się ze...

więcej
05.12.2017

8-tygodniowy Program Redukcji Stresu MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) na Żoliborzu od 31.01.18 do 28.03..18 Co warto wiedzieć o programie? Program opracował neurobiolog prof. J. Kabat-...

więcej
05.12.2017

Specjalna edycja programu MBSR dla tych, którzy myślą, że nie mają czasu 4 spotkania w czasie 2 miesięcy W naszej szerokości geograficznej teraz zbliża się zima. Mało komu podobają się krótkie,...

więcej