07.03.2017
Nowe na stronie

Spotkania z praktyką Mindfulness Dotyk Uważności

Spotkania z praktyką Mindfulness Dotyk Uważności

Spotkania z praktyką mindfulness są doskonałą okazją do tego, żeby zatrzymać się i odetchnąć w dzisiejszym pędzącym świecie. Na spotkaniach doskonalimy umiejętność bycia „tu i teraz” poprzez rożne rodzaje praktyk medytacyjnych i ćwiczeń uważności.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą zauważać, doświadczać i żyć świadomie, chwila po chwili. Praktyka uważności może pomóc zachować otwarty umysł i nie dać porwać się rutynie.

Spotkania mają charakter otwarty, można dołączyć w dowolnym terminie. Prosimy zabrać ze sobą wygodne, niekrępujące ruchów ubranie.

Dla kogo są te spotkania? Dla wszystkich, którzy chcą spróbować praktyki mindfulness i medytacji oraz dla tych, którzy już medytują i lubią praktykować w grupie.

Gdzie i kiedy się spotykamy oraz ile trwają zajęcia? Dla Waszej wygody proponujemy 3 miejsca spotkań:

ŻOLIBORZ. W związku z wakacjami spotkania na Żoliborzu są zawieszone. Zapraszamy do śledzenia informacji na stronie Instytutu od września 2017.

NATOLIN, godzina 18:30 w poniedziałki co dwa tygodnie począwszy od 10 kwietnia 2017, w Kawiarni Terapeutycznej przy ulicy Braci Wagów 20 (7 minut pieszo od stacji metra Natolin).

Uwaga! W związku z wakacjami spotkania będą zawieszone w okresie sierpnia. Zapraszamy na najbliższe spotkania, które odbędą się 3, 17 i 31 lipca. Zapraszamy do śledzenia informacji o nowym terminie spotkań na Natolinie na stronie Instytutu od września 2017.

URSUS. W związku z wakacjami spotkania w Ursusie są zawieszone. Zapraszamy do śledzenia informacji na stronie Instytutu od września 2017.

Zajęcia trwają maksymalnie 2 godziny.

Ile to kosztuje?

ŻOLIBORZ, 35 zł* za jedno spotkanie.

NATOLIN, 30 zł* za jedno spotkanie.

URSUS, 35 zł* za jedno spotkanie.

*Ceny są uzależnione od kosztów wynajmu sali. Płatności dokonujemy na miejscu przed zajęciami.

ZAPISY

Ponieważ ilość miejsc jest ograniczona, należy zapisać się wysyłając e-mail na adres:

ŻOLIBORZ, monika.witkowska@polim.pl

NATOLIN, ursynow@przystan-psychologiczna.pl

URSUS, emilia.kedziorek@polim.pl

Prowadzące

ŻOLIBORZ: Monika Witkowska

NAROLIN: Aga Siwek-Posłuszna, Barbara Świderska

URSUS: Emilia Kędziorek, Katarzyna Kula-Chacińska

Poznaj bliżej prowadzące:

Aga Siwek – Posłuszna. 3 lata temu ukończyła kurs MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction). W czerwcu 2016 ukończyła roczny Program Praktyki Formalnej w Polskim Instytucie Mindfulness. Od wielu lat praktykuje jogę. Na co dzień odczuwa korzyści płynące z medytacji i praktyki uważności w każdej dziedzinie swojego życia. Cieszy ją dzielenie się tym doświadczeniem z innymi, dlatego też od czerwca 2017 dołączy do Studium Nauczycieli Mindfulness MBSR. 

Basia Świderska. W czerwcu 2016 ukończyła roczny Program Praktyki Formalnej w Polskim Instytucie Mindfulness. Uważność poznała podczas prawie rocznej podróży dookoła świata, kiedy to w marcu 2015 roku odbyła 19-dniowe odosobnienie medytacyjne Vipassany w świątyni Wat Ram Poeng w Tajlandii. Od tamtego czasu regularnie medytuje. Dzięki mindfulness, poprzez kontakt ze swoim ciałem, zwróciła uwagę na samą siebie, co w konsekwencji przełożyło się na rozszerzanie uwagi na otaczający ją świat i ludzi. Jest w trakcie kursu Promocji Uważności w Polskim Instytucie Mindfulness, a od czerwca 2017 dołączy do Studium Nauczycieli Mindfulness MBSR.

Monika Witkowska. W czerwcu 2016 ukończyła roczny Program Praktyki Formalnej w Polskim Instytucie Mindfulness. Medytuje w nurcie uważności 3 lata. Ukończyła kurs MBSR, Uważność w relacjach i MBCT. Zachwyca ją nurt Compassion. Dzięki mindfulness codziennie obserwuje i odczuwa poprawę jakości swojego życia. Chce dzielić się tym z innymi i jest nauczycielem MBSR w trakcie certyfikacji. Bierze udział w procesie certyfikacji na zen coacha. 

Emilia Kędziorek. Przygodę z medytacją zaczęła w 2008 roku w nurcie Modlitwy Jezusowej. Po latach zafascynowana możliwościami niesienia pomocy dzięki praktykom medytacyjnym, podjęła szkolenie nauczycielskie MBSR i w 2015 roku uzyskała certyfikat nauczycielski (Institute for Mindfulness-Based Approaches, Bedburg we współpracy z Fundacją Polski Instytut Mindfulness). W latach 2015-2017 wiceprezes Fundacji POLIM, obecnie członek Rady Fundacji. Członek Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli MBSR i MBCT. Od 1994 r. Pracuje z młodzieżą jako nauczyciel licealny, w latach 1996-2000 również jako lektorka na Uniwersytecie Warszawskim. Autorka programu mindfulness dla studentów "Open Mind".

Katarzyna Kula-Chacińska. Od lat poszukująca, zgłębia różne formy pracy z ciałem i umysłem. Pięć lat temu zaczęła swoją podróż przez życie z medytacją uważności. Praktyka uważności ma od tamtej pory ogromny wpływ i znaczenie w jej życiu osobistym, rodzinnym, a także zawodowym. W 2015 r. ukończyła szkolenie nauczycielskie MBSR, co pozwoliło na szersze dzielenie się korzyściami płynącymi z praktyki. Ze szczególnym zainteresowaniem obserwuje, jak uważność wpływa na procesy uczenia się i wychowania. Pracuje nad promocją nauki uważności dla dzieci i młodzieży. Ma na swoim koncie kilka kursów uważności dla nauczycieli i rodziców oraz dla dzieci w wieku szkolnym.

Kilka opinii od uczestników zajęć:

„Przede wszystkim dziękuję za wyciszenie, wniknięcie w siebie, doświadczenie siebie i tego co dookoła mnie. Za wzmocnienie pozytywnego i życzliwego nastawienia.”

„Wspierające były dla mnie: przestrzeń (czasowa i emocjonalna), którą stworzyłyście, życzliwość, którą się dzieliłyście. Medytacja wdzięczności i życzliwości – bardzo pozytywny, natychmiastowy wpływ. Urozmaicenie: medytacje w pozycji siedzącej, leżącej i w ruchu.”

„Bardzo fajna inicjatywa. Ciekawe spotkania. Różnorodność praktyki na dwa, trzy głosy – bardzo ułatwia medytację, wzbogaca. Trzy różne podejścia bardzo na plus.”

„Dziękuję za to, że mogłam tu skupić się na sobie i swoim odczuwaniu, że mogłam zatrzymać się i być bardziej niż zwykle w tym momencie.”

 

wróć do listy aktualności

Aktualności

20.08.2017

Może towarzyszy Ci przeciążenie, pośpiech, niezadowolenie z siebie czy odkładanie życia na później ? A może chcesz po prostu zadbać o jakość swojego życia ? Udział w programie redukcji stresu MBSR...

więcej
09.08.2017

Serdecznie zapraszam do udziału w programie Uważność w relacjach (Interpersonal Mindfulness Program - IMP). Program ten może stanowić kontynuację kursu redukcji stresu MBSR i oferuje szczególny...

więcej
09.08.2017

„ Gdziekolwiek jesteś, to miejsce jest początkiem” - Kabir – Niezmiernie miło mi zaprosić osoby zainteresowane uważnością w relacjach oraz absolwentów programu Uważność w Relacjach (IMP...

więcej
01.08.2017

Mindfulness jako droga do kreatywności oraz łączenia swojego serca i umysłu. W ostatnich latach naukowcy odkryli i potwierdzili, że praktykowanie medytacji uważności zwiększa kreatywność, zdolność...

więcej