07.03.2017
Nowe na stronie

Spotkania z praktyką Mindfulness Dotyk Uważności

Spotkania z praktyką Mindfulness Dotyk Uważności

Spotkania z praktyką mindfulness są doskonałą okazją do tego, żeby zatrzymać się i odetchnąć w dzisiejszym pędzącym świecie. Na spotkaniach doskonalimy umiejętność bycia „tu i teraz” poprzez rożne rodzaje praktyk medytacyjnych i ćwiczeń uważności.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą zauważać, doświadczać i żyć świadomie, chwila po chwili. Praktyka uważności może pomóc zachować otwarty umysł i nie dać porwać się rutynie.

Spotkania mają charakter otwarty, można dołączyć w dowolnym terminie. Prosimy zabrać ze sobą wygodne, niekrępujące ruchów ubranie.

Dla kogo są te spotkania? Dla wszystkich, którzy chcą spróbować praktyki mindfulness i medytacji oraz dla tych, którzy już medytują i lubią praktykować w grupie.

Gdzie i kiedy się spotykamy oraz ile trwają zajęcia? Dla Waszej wygody proponujemy 3 miejsca spotkań:

ŻOLIBORZ, godzina 18:30 w każdy wtorek, w Ośrodku Terapeutyczno-Rozwojowym Inspiro przy ulicy Kozietulskiego 1 m 2 (5 minut pieszo od stacji metra Plac Wilsona).

NATOLIN, godzina 18:30 w środy co dwa tygodnie począwszy od 4 stycznia 2017, w Kawiarni Terapeutycznej przy ulicy Braci Wagów 20 (7 minut pieszo od stacji metra Natolin).

URSUS, godzina 18:00 we wtorki co dwa tygodnie w Polskim Ośrodku Edukacji Montessori, przy ul. Henryka Pobożnego 1. Uwaga! Pierwsze dwa spotkania odbędą się co tydzień 21.03 i 28.03. Kolejne będą odbywać się co dwa tygodnie począwszy od 28.03.

Zajęcia trwają maksymalnie 2 godziny.

Ile to kosztuje?

ŻOLIBORZ, 35 zł* za jedno spotkanie.

NATOLIN, 30 zł* za jedno spotkanie.

URSUS, 35 zł* za jedno spotkanie.

*Ceny są uzależnione od kosztów wynajmu sali. Płatności dokonujemy na miejscu przed zajęciami.

ZAPISY

Ponieważ ilość miejsc jest ograniczona, należy zapisać się wysyłając e-mail na adres:

ŻOLIBORZ, monika.witkowska@polim.pl

NATOLIN, ursynow@przystan-psychologiczna.pl

URSUS, emilia.kedziorek@polim.pl

Prowadzące

ŻOLIBORZ: Monika Witkowska

NAROLIN: Aga Siwek-Posłuszna, Barbara Świderska

URSUS: Emilia Kędziorek, Katarzyna Kula-Chacińska

Poznaj bliżej prowadzące:

Aga Siwek – Posłuszna. 3 lata temu ukończyła kurs MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction). W czerwcu 2016 ukończyła roczny Program Praktyki Formalnej w Polskim Instytucie Mindfulness. Od wielu lat praktykuje jogę. Na co dzień odczuwa korzyści płynące z medytacji i praktyki uważności w każdej dziedzinie swojego życia. Cieszy ją dzielenie się tym doświadczeniem z innymi, dlatego też od czerwca 2017 dołączy do Studium Nauczycieli Mindfulness MBSR. 

Basia Świderska. W czerwcu 2016 ukończyła roczny Program Praktyki Formalnej w Polskim Instytucie Mindfulness. Uważność poznała podczas prawie rocznej podróży dookoła świata, kiedy to w marcu 2015 roku odbyła 19-dniowe odosobnienie medytacyjne Vipassany w świątyni Wat Ram Poeng w Tajlandii. Od tamtego czasu regularnie medytuje. Dzięki mindfulness, poprzez kontakt ze swoim ciałem, zwróciła uwagę na samą siebie, co w konsekwencji przełożyło się na rozszerzanie uwagi na otaczający ją świat i ludzi. Jest w trakcie kursu Promocji Uważności w Polskim Instytucie Mindfulness, a od czerwca 2017 dołączy do Studium Nauczycieli Mindfulness MBSR.

Monika Witkowska. W czerwcu 2016 ukończyła roczny Program Praktyki Formalnej w Polskim Instytucie Mindfulness. Medytuje w nurcie uważności 3 lata. Ukończyła kurs MBSR, Uważność w relacjach i MBCT. Zachwyca ją nurt Compassion. Dzięki mindfulness codziennie obserwuje i odczuwa poprawę jakości swojego życia. Chce dzielić się tym z innymi i jest nauczycielem MBSR w trakcie certyfikacji. Bierze udział w procesie certyfikacji na zen coacha. 

Emilia Kędziorek. Przygodę z medytacją zaczęła w 2008 roku w nurcie Modlitwy Jezusowej. Po latach zafascynowana możliwościami niesienia pomocy dzięki praktykom medytacyjnym, podjęła szkolenie nauczycielskie MBSR i w 2015 roku uzyskała certyfikat nauczycielski (Institute for Mindfulness-Based Approaches, Bedburg we współpracy z Fundacją Polski Instytut Mindfulness). W latach 2015-2017 wiceprezes Fundacji POLIM, obecnie członek Rady Fundacji. Członek Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli MBSR i MBCT. Od 1994 r. Pracuje z młodzieżą jako nauczyciel licealny, w latach 1996-2000 również jako lektorka na Uniwersytecie Warszawskim. Autorka programu mindfulness dla studentów "Open Mind".

Katarzyna Kula-Chacińska. Od lat poszukująca, zgłębia różne formy pracy z ciałem i umysłem. Pięć lat temu zaczęła swoją podróż przez życie z medytacją uważności. Praktyka uważności ma od tamtej pory ogromny wpływ i znaczenie w jej życiu osobistym, rodzinnym, a także zawodowym. W 2015 r. ukończyła szkolenie nauczycielskie MBSR, co pozwoliło na szersze dzielenie się korzyściami płynącymi z praktyki. Ze szczególnym zainteresowaniem obserwuje, jak uważność wpływa na procesy uczenia się i wychowania. Pracuje nad promocją nauki uważności dla dzieci i młodzieży. Ma na swoim koncie kilka kursów uważności dla nauczycieli i rodziców oraz dla dzieci w wieku szkolnym.

Kilka opinii od uczestników zajęć:

„Przede wszystkim dziękuję za wyciszenie, wniknięcie w siebie, doświadczenie siebie i tego co dookoła mnie. Za wzmocnienie pozytywnego i życzliwego nastawienia.”

„Wspierające były dla mnie: przestrzeń (czasowa i emocjonalna), którą stworzyłyście, życzliwość, którą się dzieliłyście. Medytacja wdzięczności i życzliwości – bardzo pozytywny, natychmiastowy wpływ. Urozmaicenie: medytacje w pozycji siedzącej, leżącej i w ruchu.”

„Bardzo fajna inicjatywa. Ciekawe spotkania. Różnorodność praktyki na dwa, trzy głosy – bardzo ułatwia medytację, wzbogaca. Trzy różne podejścia bardzo na plus.”

„Dziękuję za to, że mogłam tu skupić się na sobie i swoim odczuwaniu, że mogłam zatrzymać się i być bardziej niż zwykle w tym momencie.”

 

wróć do listy aktualności

Aktualności

19.04.2017

Specjalna edycja programu MBSR dla tych, którzy myślą, że nie mają czasu 4 spotkania w czasie 2 miesięcy Trudno Ci wygospodarować czas dla siebie podczas roku szkolnego/akademickiego lub mieszkasz...

więcej
14.04.2017

Zapraszamy na kolejne wydarzenie z cyklu imprez w ramach XI Ogólnopolskiego Tygodnia Wege organizowanego przez Fundację Viva! Akcja dla zwierząt. Tym razem będzie to spotkanie, którego patronem...

więcej
11.04.2017

Polski Instytut Mindfulness zaprasza na spotkanie poświęcone uważności w przywództwie „Mindfulness for leadership development”, które odbędzie się w dniu 19 kwietnia 2017 r. w godzinach 10:30 –...

więcej
11.04.2017

Trening uważności MBCT może być właśnie tym, czego teraz potrzebujesz, jeśli: Budzisz się rano i pierwsze czego doświadczasz to przygniatające przerażenie przed nadchodzącym dniem. Masz już dość...

więcej