11.03.2017
Nowe na stronie

Majówka z mindfulness – praktyka uważności inspirowana 4 żywiołami

Majówka z mindfulness – praktyka uważności inspirowana 4 żywiołami

Zapraszamy na wyjątkowy wyjazd z praktyką uważności „Majówka z mindfulness”, który będzie okazją, by zatrzymać się, odetchnąć i odpocząć. Spędzimy kilka dni z dala od zgiełku miasta, w otoczeniu natury i przyjaznym medytacji miejscu – Bajkowej Zagrodzie.

Inspiracją do wspólnych ćwiczeń medytacyjnych będą cztery żywioły: ziemia, ogień, woda i powietrze. Dzięki temu osadzimy się w bieżącej chwili, nawiążemy bliższy kontakt z naturą oraz z samym sobą.

Program wyjazdu został zaplanowany w duchu uważności. Znajdują się w nim ćwiczenia medytacyjne formalne i nieformalne. Praktyka będzie odbywać się w pozycji siedzącej, leżącej oraz w ruchu. Zaplanowaliśmy również nieformalne ćwiczenia na świeżym powietrzu oraz wspólne spędzenie wieczorów. Znajdzie się czas na poczytanie ulubionej książki, swobodne spacery i nawiązanie nowych relacji.

Na wyjazd zapraszamy wszystkich, którzy mają już doświadczenie medytacyjne, także osoby, które chcą dowiedzieć się, czym jest mindfulness i zacząć praktykować uważność.

Warto zabrać wygodne ubranie i dodatkowe skarpety do ćwiczeń medytacyjnych w sali oraz wygodne obuwie do spacerów w lesie.

Podczas pobytu rezygnujemy z alkoholu i papierosów (możliwość palenia tylko poza terenem Bajkowej Zagrody). W ośrodku nie ma również telewizora.

Ćwiczenia poprowadzą: Aga Siwek-Posłuszna, Barbara Świderska, Monika Witkowska.

Uwaga! Miejsca limitowane, konieczność wcześniejszego zapisania się.

Termin: 29 kwietnia – 02 maja 2017

Miejsce: Bajkowa Zagroda w Radzyminie pod Warszawą

KOSZT: 400 PLN za osobę + koszt pobytu w ośrodku (3 doby od soboty do wtorku)

KOSZT POBYTU W OŚRODKU:

Całodzienne wyżywienie wegetariańskie bezglutenowe: 80 zł / doba

Pobyt jednej osoby:

Pokój bez łazienki.............. 45 zł/doba

Pokój z łazienką................. 65 zł/doba

Pokoje będą przydzielane zgodnie z kolejnością zgłoszeń.

Aby zapisać się na wyjazd, wyślij e-mail na adres BIURO@POLIM.PL

Poznaj prowadzące wyjazd „Majówka z mindfulness”:

Aga Siwek – Posłuszna. 3 lata temu ukończyła kurs MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction). W czerwcu 2016 ukończyła roczny Program Praktyki Formalnej w Polskim Instytucie Mindfulness. Od wielu lat praktykuje jogę. Na co dzień odczuwa korzyści płynące z medytacji i praktyki uważności w każdej dziedzinie swojego życia. Cieszy ją dzielenie się tym doświadczeniem z innymi, dlatego też od czerwca 2017 dołączy do Studium Nauczycieli Mindfulness MBSR. Prowadzi wspólnie z Basią Świderską cykl spotkań z praktyką mindfulness „Dotyk uważności na Natolinie”.

Basia Świderska. W czerwcu 2016 ukończyła roczny Program Praktyki Formalnej w Polskim Instytucie Mindfulness. Uważność poznała podczas prawie rocznej podróży dookoła świata, kiedy to w marcu 2015 roku odbyła 19-dniowe odosobnienie medytacyjne Vipassany w świątyni Wat Ram Poeng w Tajlandii. Od tamtego czasu regularnie medytuje. Dzięki mindfulness, poprzez kontakt ze swoim ciałem, zwróciła uwagę na samą siebie, co w konsekwencji przełożyło się na rozszerzanie uwagi na otaczający ją świat i ludzi. Jest w trakcie kursu Promocji Uważności w Polskim Instytucie Mindfulness, a od czerwca 2017 dołączy do Studium Nauczycieli Mindfulness MBSR. Prowadzi wspólnie z Agnieszką Siwek-Posłuszną cykl spotkań z praktyką mindfulness „Dotyk uważności na Natolinie”.

Monika Witkowska. Jest nauczycielem MBSR w trakcie certyfikacji. Przez ostatni rok wspierała prace Rady POLIM. Obecnie pełni funkcję Wiceprezesa Polskiego Instytutu Mindfulness POLIM. W czerwcu 2016 ukończyła roczny Program Praktyki Formalnej. Medytuje w nurcie uważności 3 lata. Ukończyła kurs MBSR, Uważność w relacjach i MBCT. Zachwyca ją nurt Compassion. Dzięki mindfulness codziennie obserwuje i odczuwa poprawę jakości swojego życia. Chce swoim doświadczeniem dzielić się tym z innymi. Bierze udział w procesie certyfikacji na zen coacha. Prowadzi własny cykl spotkań z praktyką mindfulness „Dotyk uważności na Żoliborzu”.

wróć do listy aktualności

Aktualności

27.03.2017

Udział w programie redukcji stresu MBSR to okazja aby w bezpiecznej atmosferze spotkać się ze sobą, zauważyć jak żyję na co dzień i nauczyć się ważnych i praktycznych umiejętności, prowadzących do...

więcej
27.03.2017

Serdecznie zapraszam na udziału w programie Uważność w Relacjach (Interpersonal Mindfulness Program IMP). Program ten oferuje szczególny rodzaj praktyki – w relacji z drugą osobą. Przeznaczony...

więcej
22.03.2017

Tydzień Mózgu jest coroczną akcją edukacyjną, której celem jest popularyzowanie wiedzy o mózgu i układzie nerwowym oraz jego działaniu w normie i patologii. Pomysł popularyzacji wyników badań nad...

więcej
21.03.2017

Spotkania współorganizowane przez Polski Instytut Mindfulness i Google Campus Warsaw stają się już pewną tradycją. Udało nam się nawiązać współpracę przy okazji konferencji „Mindfulness w...

więcej