21.03.2017
Nowe na stronie

Relacja ze spotkania "Mindfulness w relacjach” w Campus Warsaw

Relacja ze spotkania "Mindfulness w relacjach” w Campus Warsaw

Spotkania współorganizowane przez Polski Instytut Mindfulness i Google Campus Warsaw stają się już pewną tradycją. Udało nam się nawiązać współpracę przy okazji konferencji „Mindfulness w biznesie”, co tylko zaostrzyło nasz apetyt na promocję uważności wśród społeczności młodych przedsiębiorców i w miejscu pobudzającym kreatywność.

Większy apetyt zaowocował kolejnym wspólnym projektem. 16. marca odbyło się spotkanie, tym razem w całości poświęcone jednemu tematowi – relacjom i komunikacji.

Jola Tadeusiak, nauczycielka mindfulness, psycholog, coach i trener umiejętności psychospołecznych, w trakcie 1,5 godzinnej sesji wyjaśniała,  jak mindfulness może pomóc w budowaniu relacji i lepszej komunikacji. Ważne, aby zawsze w pracy nad relacjami, czy to w życiu prywatnym czy biznesowym, zacząć od siebie. Jak inaczej można zbudować solidne więzi, zaufanie czy szacunek, jeżeli nie obdarzamy takimi uczuciami samych siebie? Co więcej, najwspanialszy dar jaki możemy podarować drugiej osobie to nasza pełna obecność.

Nie mogło zabraknąć również rzetelnego i merytorycznego wprowadzenia do mindfulness, które poprowadziła Małgorzata Jakubczak, nauczycielka i mentorka mindfulness z wieloletnim doświadczeniem, założycielka Polskiego Instytutu Mindfulness.

Zarówno Gosia jak i Jola zaprosiły też do udziału w krótkich ćwiczeniach uważności. Uczestnicy mieli okazję poczuć swoje ciało i oddech, a następnie pokierować uwagę na zgłębiane w trakcie wykładu aspekty mindfulness, np. pęd, stres czy też relacje z najbliższą osobą.

Na zakończenie Basia Świderska, promotorka uważności w Polskim Instytucie Mindfulenss, podzieliła się swoim osobistym doświadczeniem związanym z praktyką mindfulness i zaprosiła uczestników do kontynuowania przygody z uważnością w ramach aktualnie prowadzonych przez Instytut projektów.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami prezentowanymi podczas spotkania.

Jeżeli wziąłeś udział w wydarzeniu „Mindfulness w relacjach”, podziel się swoją opinią, wysyłając wiadomość na adres barbara.swiderska@polim.pl lub wypełniając krótką ankietę. Aby wziąć udział w ankiecie kliknij TUTAJ. Ankieta jest anonimowa. Twoja informacja zwrotna pomoże nam lepiej przygotować się do podobnych inicjatyw w przyszłości.

Dziękujemy i zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych inicjatywach Instytutu.

Zespół Polskiego Instytutu Mindfulness

 

wróć do listy aktualności

Aktualności

29.12.2017

Zapraszamy na trening MBCT - Terapia depresji oparta na uważności w centrum Warszawy, przy Placu Zbawiciela. Termin: czwartki godz. 18.00 – 20.30, od 1.lutego do 22. marca 2018. Miałeś depresję,...

więcej
08.12.2017

Rekrutacja do Studium Nauczycielskiego MBSR już trwa! Zapraszamy na I otwarte spotkanie informacyjno-organizacyjne 20 stycznia 2018 w godzinach 17:30-19:30 sala 127 "Słoneczna" Naturalne Centrum...

więcej
05.12.2017

8-tygodniowy Program Redukcji Stresu MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) na Żoliborzu od 31.01.18 do 28.03..18 Co warto wiedzieć o programie? Program opracował neurobiolog prof. J. Kabat-...

więcej
05.12.2017

Specjalna edycja programu MBSR dla tych, którzy myślą, że nie mają czasu 4 spotkania w czasie 2 miesięcy W naszej szerokości geograficznej teraz zbliża się zima. Mało komu podobają się krótkie,...

więcej