14.04.2017
Nowe na stronie

Mindfulness w ramach XI Ogólnopolskiego Tygodnia Wege

Mindfulness w ramach XI Ogólnopolskiego Tygodnia Wege

Zapraszamy na kolejne wydarzenie z cyklu imprez w ramach XI Ogólnopolskiego Tygodnia Wege organizowanego przez Fundację Viva! Akcja dla zwierząt. Tym razem będzie to spotkanie, którego patronem jest Polski Instytut Mindfulness.

W trakcie spotkania damy Ci możliwość poznawać i stosować nowe narzędzia uważności, dzięki którym możesz oswoić stres, zatrzymać się, poprawić zdolność koncentracji i uwagi. Jak to ma się do bycia Wege? Przyjdź i przekonaj się!

Mindfulness to potężne i skuteczne narzędzie, do jakiego masz dostęp zawsze i wszędzie. Odkrywanie tego jest wspaniałą przygodą, która otwiera nas na nowe możliwości, daje wolność od krzywdzących nas schematów i przekonań, pozwala doświadczać bycia w pełni, dotykać i smakować życia. A poza tym wszystkim, to podróż, w jaką warto się wybrać, by spotkać przede wszystkim siebie. Od 1979 roku setki tysięcy osób przeszły tę drogę dając świadectwa skuteczności.

Największą popularność na świecie zdobył 8- tygodniowy program redukcji stresu MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) oparty o rozwój uważności.

CO DAJE UWAŻNOŚĆ

- obniżenie poziomu stresu
- zmniejszenie napięcia i bólu
- narzędzia do radzenia sobie z trudnymi sytuacjami i emocjami
- poprawę koncentracji i pamięci
- umiejętność akceptacji rzeczywistości takiej, jaka jest
- wzrost życiowej energii
- poprawę relacji z innymi
- poczucie kontroli nad własnym życiem
- naukę o tym, jak słuchać mądrości swojego ciała, by wiedzieć, co, kiedy i ile jeść

PRZEBIEG SPOTKANIA

Spotkanie potrwa 2 godziny, w trakcie, których przewidziana jest 10 minutowa przerwa. Uczestnicy dowiedzą się czym jest mindfulness i poznają wybrane techniki wspierające bycie "tu i teraz". W trakcie zajęć przeprowadzane będą także ćwiczenia pomocne w zgłębieniu sztuki pełnego skupienia na procesie jedzenia: na smakach, zapachach, myślach i uczuciach, które budzą się podczas posiłku i są z nim związane.

TERMINY

17.05.2017 godz. 15.00 - 17.00
18.05.2017 godz. 16.00 - 18.00

MIEJSCE

Namaste India, Nowogrodzka 15, Warszawa

ZAJĘCIA PROWADZI

Monika Witkowska, certyfikowana nauczycielka MBSR. Informacje o prowadzącej TUTAJ.

KOSZT

Zajęcia są bezpłatne. Organizator nie zapewnia napojów, jednak jest możliwość zakupienia na miejscu.

ZAPISY

Poprzez formularz zgłoszeniowy:

17.05.2017 godz. 15.00 - 17.00 - kliknij TUTAJ.
18.05.2017 godz. 16.00 - 18.00 - kliknij TUTAJ.

Każdy uczestnik spotkania po zajęciach otrzyma prezent ufundowany przez sponsora Tygodnia Wege.

Ważne: Program może być prowadzony tylko przez osoby posiadające stosowne uprawnienia. Każdy nauczyciel MBSR prowadzi swój kurs według ujednoliconego programu i zgodnie ze standardami obowiązującymi na całym świecie.

WIĘCEJ O FUNDACJI I TYGODNIU WEGE

Ogólnopolski Tydzień Wege to największa i najstarsza impreza promująca wegetarianizm i weganizm w Polsce. Co roku przez 7 dni organizujemy (w różnych miastach, nie tylko w Warszawie) liczne wykłady, dyskusje, debaty, warsztaty kulinarne oraz plastyczne, happeningi, pokazy filmowe i akcje edukacyjne.

Fundacja Viva! - Vegetarians International Voice For Animals, międzynarodowy głos wegetarian w sprawie zwierząt) to założona w 1994 przez Juliet Gellatley międzynarodowa organizacja zajmująca się ochroną praw zwierząt, promocją zdrowego stylu życia i żywienia. W Polsce (http://viva.org.pl/) działa od 2000 roku i realizuje cały wachlarz różnorodnych działań - od reagowania w przypadkach znęcania się nad zwierzętami (i prowadzenia spraw w sądach przeciwko ich oprawcom), przez szkolenia instytucji państwowych, aż po prowadzenie zakrojonych na szeroką skalę kampanii oraz akcji informacyjnych propagujących etyczne traktowanie zwierząt. Zachęcamy też do adopcji zwierząt ze schronisk, mamy własne w Korabiewicach (http://schronisko.info.pl/) Poza walką o poprawienie losu zwierząt, piętnowaniem niehumanitarnych i nieetycznych praktyki firm, a także osób prywatnych, zajmujemy się, również edukacją. W Polsce wciąż mało osób zdaje sobie sprawę z tego jak wegetariański i wegański sposób odżywiania może wpłynąć na zdrowie ludzi, a także życie zwierząt, a nawet całą Ziemię w kontekście ekologii - stąd kolejna edycja Tygodnia Wege.

wróć do listy aktualności

Aktualności

19.04.2017

Specjalna edycja programu MBSR dla tych, którzy myślą, że nie mają czasu 4 spotkania w czasie 2 miesięcy Trudno Ci wygospodarować czas dla siebie podczas roku szkolnego/akademickiego lub mieszkasz...

więcej
14.04.2017

Zapraszamy na kolejne wydarzenie z cyklu imprez w ramach XI Ogólnopolskiego Tygodnia Wege organizowanego przez Fundację Viva! Akcja dla zwierząt. Tym razem będzie to spotkanie, którego patronem...

więcej
11.04.2017

Polski Instytut Mindfulness zaprasza na spotkanie poświęcone uważności w przywództwie „Mindfulness for leadership development”, które odbędzie się w dniu 19 kwietnia 2017 r. w godzinach 10:30 –...

więcej
11.04.2017

Trening uważności MBCT może być właśnie tym, czego teraz potrzebujesz, jeśli: Budzisz się rano i pierwsze czego doświadczasz to przygniatające przerażenie przed nadchodzącym dniem. Masz już dość...

więcej