05.10.2017
Nowe na stronie Kursy zaplanowane

Klasyczny kurs Mindfulness - MBSR

Klasyczny kurs Mindfulness - MBSR

Klasyczny kurs Mindfulness, MBSR

(Redukcja stresu w oparciu o rozwój uważności)
 

Zgłoś się na kurs Mindfulness w Warszawie, na Żoliborzu. Rozpoczynamy spotkaniem informacyjnym 13 października, w klubie Satwajoga, ul. Felińskiego 29 (furtka z prawej strony). Kurs kończymy 8 grudnia 2017.

Czy czujesz potrzebę zmniejszenia poziomu odczuwanego stresu? Czy czujesz potrzebę uwolnienie się od uporczywych myśli i niechcianych emocji? Czy chcesz nauczyć się przebywać uważnie w chili obecnej i być pełniej swoim życiu?

Ciągły stres wyczerpuje, obezwładnia, doprowadza organizm do destrukcji, odbija się na pracy zawodowej, rujnuje relacje z bliskimi, obniża Twoje samopoczucie.

Pociesz się jednak, że nie tylko Ty tego doświadczasz! To powszechny problem naszych czasów i opracowano już pomocne metody radzenia sobie z przeciążeniem stresowym.

 

Możesz stosunkowo łatwo poznać i opanować techniki oraz praktyczne narzędzia MBSR. Rozwijając w swoim życiu uważność (Mindfulness) zredukujesz towarzyszący Ci stres, poczujesz w sobie spokój, czujność i energię do działania.

 

Kurs MBSR pomoże Ci:

  • wykształcić umiejętność długotrwałego utrzymania uwagi,
  • zrozumieć i odczuwalnie zmniejszyć reakcję stresową,
  • nabrać odwagi by wnikliwiej obserwować siebie i zauważać swoje rutynowe reakcje i zachowania,
  • rozwinąć umiejętność objęcia uwagą tych obszarów ciała, umysłu, relacji, które tego najbardziej potrzebują,
  • lepiej radzić sobie z uporczywymi myślami i zamartwianiem się,
  • lepiej radzić sobie z trudnymi emocjami,
  • poprawić samoakceptację, pewność siebie oraz życzliwość dla siebie i innych,
  • odzyskać dobre samopoczucie i równowagę wewnętrzną
  • poprawić relacje towarzyskie, rodzinne, zawodowe,
  • zwiększyć odporność na sytuacje generujące stres…

 

Program spotkań kursu MBSR

Każde z ośmiu cotygodniowych spotkań będzie odbywało się według struktury, którą wypracował profesor Jon Kabat-Zinn. Zarówno tematyka zajęć, jak i forma ich prowadzenia są zgodne ze standardami zalecanymi przez autora metody MBSR, propagowanymi w Europie przez The Institute for Mindfulness-Based Approaches (IMA, www.institute-for-mindfulness.org), zaś w Polsce przez POLIM.

W czasie kolejnych spotkań kursowych, po omówieniu praktyki własnej uczestników, przekazana będzie niezbędna porcja materiału teoretycznego oraz ćwiczenia praktyczne a także zalecenia do samodzielnej praktyki domowej. Między spotkaniami kursowymi uczestnicy będą wykonywać samodzielnie ćwiczenia uważnego ruchu, uważnej postawy, świadomego oddechu, ćwiczenia obserwacji swoich myśli i emocji; będą spisywać i analizować swoje doświadczenia.

Program przewiduje jedno dłuższe (7-godzinne) spotkanie weekendowe, zwane „dniem  uważności”, wypadające po 6 spotkaniu kursowym. Będzie to dobra okazja do pogłębionej praktyki własnej, która przez większość czasu, odbywa się w tym dniu w milczeniu.

 

Tematyka spotkań obejmuje:

uważność, jako pojęcie i jako praktyka,

uważność w postrzeganiu świata,

uważność w kontakcie z własnym ciałem,

uważność a stresory i reakcja stresowa,

uważność myśli,

uważność emocji i uczuć,

uważność w relacjach,

uważność na co dzień

indywidualne podsumowanie przebiegu kursu i wskazówki do dalszej praktyki.

 

Odpłatność za kurs wynosi 900 zł - płatne na pierwszych, otwartych zajęciach informacyjnych 13 października.

Zgłoszenia można składać korzystając zformularza kontaktowego na stronie:   www.mindfulnessnonstop.com

Informacje o miejscu kursu, klub Satwajoga na warszawskim Żoliborzu, dostępne są pod adresem:   www.satwajoga.pl

 

MBSR to wiedza i umiejętności przydatne zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Udział w spotkaniach da Ci okazję, aby odetchnąć, nabrać dystansu do siebie i do otoczenia, nawiązać relacje z innymi uczestnikami, poczuć wzmacniającą energię grupy. Zapraszam.

 

 

 Zajęcia prowadzi Bronisław Światkowski,

Propagator i nauczyciel Mindfulness (MBSR), Qigong, relaksacji, medytacji, doświadczony trener, wykładowca akademicki, menedżer, podróżnik.

wróć do listy aktualności

Aktualności

29.12.2017

Zapraszamy na trening MBCT - Terapia depresji oparta na uważności w centrum Warszawy, przy Placu Zbawiciela. Termin: czwartki godz. 18.00 – 20.30, od 1.lutego do 22. marca 2018. Miałeś depresję,...

więcej
08.12.2017

Rekrutacja do Studium Nauczycielskiego MBSR już trwa! Zapraszamy na I otwarte spotkanie informacyjno-organizacyjne 20 stycznia 2018 w godzinach 17:30-19:30 sala 127 "Słoneczna" Naturalne Centrum...

więcej
05.12.2017

8-tygodniowy Program Redukcji Stresu MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) na Żoliborzu od 31.01.18 do 28.03..18 Co warto wiedzieć o programie? Program opracował neurobiolog prof. J. Kabat-...

więcej
05.12.2017

Specjalna edycja programu MBSR dla tych, którzy myślą, że nie mają czasu 4 spotkania w czasie 2 miesięcy W naszej szerokości geograficznej teraz zbliża się zima. Mało komu podobają się krótkie,...

więcej