12.10.2017
Nowe na stronie

Relacja z II Konferencji Mindfulness w Biznesie

Relacja z II Konferencji Mindfulness w Biznesie
Za nami kolejna już konferencja Polskiego Instytutu Mindfulness poświęcona uważności w biznesie, która odbyła się 3 października 2017 w Google Campus Warsaw.
 
Jesteśmy obecnie świadkami szybkiego wchodzenia praktyki mindfulness do głównego nurtu programów rozwojowych wielu międzynarodowych organizacji. 
 
 
Uczestnicy usłyszeli o kluczowych dla biznesu kompetencjach, jakie rozwija praktyka uważności, do których należą między innymi: umiejętność pełnego skupienia, elastyczność działania, odporność na niepowodzenia wspierana przez życzliwość dla siebie, dbanie o własną energię. Znaczenie tych kompetencji jest szczególnie istotne w dzisiejszym świecie PAID – Pressure, Always on, Information overloaded, Distractive.   
 
 
Prelegentki – Małgorzata Jakubczak, Jolanta Tadeusiak, Anna Borzeszkowska oraz Kamila Sidor dzieliły się nie tylko wiedzą, ale też osobistym doświadczeniem, związanym ze znaczeniem uważności w życiu zawodowym.   
 
 
W czasie konferencji nie zabrakło też ćwiczeń, bo uważność możemy rozwinąć jedynie poprzez praktykę oraz wskazówek dotyczących wprowadzania uważności w miejscu pracy.   
 
 
W organizację konferencji ogromny wkład miała Barbara Świderska, a w uważny sposób prowadziła ją Monika Witkowska.  
 
„Przez większość czasu biegamy w koło i coś robimy. Czy potrafisz zatrzymać się w swoim życiu choćby tylko na chwilę?  Czy może to być właśnie ta chwila? A kiedy postanowisz znów ruszyć, będzie to już inny rodzaj ruchu. Będziesz lepiej wiedział co robisz, ponieważ zatrzymałeś się na chwilę i patrzyłeś, słuchałeś, rozumiałeś. Być może takie chwile niedziałania są największym darem, jaki możemy sobie ofiarować”
Jon Kabat Zinn „Gdziekolwiek jesteś, bądź”
 
Autorka tekstu: Jolanta Tadeusiak
Autor zdjęć z konferencjiRobert Janiszewski / photo,jimb40.com

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji oraz nagranych wystąpień z konferencji.
*z przyczyn od nas niezależnych, nie możemy udostępnić publicznie wystąpienia Anny Borzeszkowskiej. Przepraszamy za niedogodności.
 
 
 
 
Więcej zdjęć z konferencji:
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
wróć do listy aktualności

Aktualności

12.10.2017

Za nami kolejna już konferencja Polskiego Instytutu Mindfulness poświęcona uważności w biznesie, która odbyła się 3 października 2017 w Google Campus Warsaw . Jesteśmy obecnie świadkami szybkiego...

więcej
09.10.2017

Może towarzyszy Ci przeciążenie, pośpiech, niezadowolenie z siebie czy odkładanie życia na później? A może chcesz po prostu zadbać o jakość swojego życia? Udział w programie redukcji stresu MBSR...

więcej
06.10.2017

Zimowe Odosobnienie Mindfulness 13 – 16 stycznia w Wytwórni Ciszy koło Uniejowa Nowy Rok to dla wielu wyjątkowa data. Wraz z symbolicznym powieszeniem nowego kalendarza chcemy zaczynać od nowa,...

więcej
05.10.2017

Klasyczny kurs Mindfulness, MBSR (Redukcja stresu w oparciu o rozwój uważności) Zgłoś się na kurs Mindfulness w Warszawie, na Żoliborzu. Rozpoczynamy spotkaniem informacyjnym 13 października , w...

więcej