12.10.2017
Nowe na stronie

Relacja z II Konferencji Mindfulness w Biznesie

Relacja z II Konferencji Mindfulness w Biznesie
Za nami kolejna już konferencja Polskiego Instytutu Mindfulness poświęcona uważności w biznesie, która odbyła się 3 października 2017 w Google Campus Warsaw.
 
Jesteśmy obecnie świadkami szybkiego wchodzenia praktyki mindfulness do głównego nurtu programów rozwojowych wielu międzynarodowych organizacji. 
 
 
Uczestnicy usłyszeli o kluczowych dla biznesu kompetencjach, jakie rozwija praktyka uważności, do których należą między innymi: umiejętność pełnego skupienia, elastyczność działania, odporność na niepowodzenia wspierana przez życzliwość dla siebie, dbanie o własną energię. Znaczenie tych kompetencji jest szczególnie istotne w dzisiejszym świecie PAID – Pressure, Always on, Information overloaded, Distractive.   
 
 
Prelegentki – Małgorzata Jakubczak, Jolanta Tadeusiak, Anna Borzeszkowska oraz Kamila Sidor dzieliły się nie tylko wiedzą, ale też osobistym doświadczeniem, związanym ze znaczeniem uważności w życiu zawodowym.   
 
 
W czasie konferencji nie zabrakło też ćwiczeń, bo uważność możemy rozwinąć jedynie poprzez praktykę oraz wskazówek dotyczących wprowadzania uważności w miejscu pracy.   
 
 
W organizację konferencji ogromny wkład miała Barbara Świderska, a w uważny sposób prowadziła ją Monika Witkowska.  
 
„Przez większość czasu biegamy w koło i coś robimy. Czy potrafisz zatrzymać się w swoim życiu choćby tylko na chwilę?  Czy może to być właśnie ta chwila? A kiedy postanowisz znów ruszyć, będzie to już inny rodzaj ruchu. Będziesz lepiej wiedział co robisz, ponieważ zatrzymałeś się na chwilę i patrzyłeś, słuchałeś, rozumiałeś. Być może takie chwile niedziałania są największym darem, jaki możemy sobie ofiarować”
Jon Kabat Zinn „Gdziekolwiek jesteś, bądź”
 
Autorka tekstu: Jolanta Tadeusiak
Autor zdjęć z konferencjiRobert Janiszewski / photo,jimb40.com

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji oraz nagranych wystąpień z konferencji.
*z przyczyn od nas niezależnych, nie możemy udostępnić publicznie wystąpienia Anny Borzeszkowskiej. Przepraszamy za niedogodności.
 
 
 
 
Więcej zdjęć z konferencji:
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
wróć do listy aktualności

Aktualności

29.12.2017

Zapraszamy na trening MBCT - Terapia depresji oparta na uważności w centrum Warszawy, przy Placu Zbawiciela. Termin: czwartki godz. 18.00 – 20.30, od 1.lutego do 22. marca 2018. Miałeś depresję,...

więcej
08.12.2017

Rekrutacja do Studium Nauczycielskiego MBSR już trwa! Zapraszamy na I otwarte spotkanie informacyjno-organizacyjne 20 stycznia 2018 w godzinach 17:30-19:30 sala 127 "Słoneczna" Naturalne Centrum...

więcej
05.12.2017

8-tygodniowy Program Redukcji Stresu MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) na Żoliborzu od 31.01.18 do 28.03..18 Co warto wiedzieć o programie? Program opracował neurobiolog prof. J. Kabat-...

więcej
05.12.2017

Specjalna edycja programu MBSR dla tych, którzy myślą, że nie mają czasu 4 spotkania w czasie 2 miesięcy W naszej szerokości geograficznej teraz zbliża się zima. Mało komu podobają się krótkie,...

więcej