04.12.2017
Nowe na stronie

Projekt "MBSR Masterclass" - relacja ze spotkania

Projekt "MBSR Masterclass" - relacja ze spotkania

Drugie spotkanie w ramach projektu Masterclass już za nami. Spotkaliśmy się w niedzielne przedpołudnie (19.11.2017), aby wspólnie praktykować i doświadczyć nowych propozycji ćwiczeń w ramach sesji VII MBSR. Tematem tego spotkania zgodnie z nowym curriculum MBSR jest „Dbanie o siebie”.

Uważnie badaliśmy swoje ciało – aby odkrywać, czego potrzebuje w danej chwili, badaliśmy swój stosunek do zmian, świadomość własnych oczekiwań, różnic między oczekiwaniami a faktycznym doświadczeniem, badaliśmy, co znaczy sformułowanie „Gdziekolwiek jesteś, bądź”.

Uświadamialiśmy sobie też, co przyjmujemy codziennie poprzez zmysły, czemu pozwalamy codziennie wnikać w swoje ciało: jedzenie, informacje wizualne, dźwięki, programy informacyjne oraz gazety, plotkowanie… Jakich dokonujemy wyborów? Jak to na nas wpływa? Jak pracujemy ze swoimi nawykami? I wreszcie: jak odnosimy się do siebie, kiedy doświadczamy trudności albo niepowodzeń?

Niezwykle cenna dla mnie była możliwość udziału w zajęciach jako uczestniczki.
To duży przywilej osoby, która najczęściej występuje w roli prowadzącej.

- Małgorzata Jakubczak

 

Doświadczenie sesji siódmej w jej nowej postaci było dla mnie bardzo ważnym przeżyciem. Jestem wdzięczna Joli za bardzo ciekawe poprowadzenie tego spotkania. Moim zdaniem, dopiero odbycie tej sesji w roli uczestnika pozwala na zrozumienie jej ogromnego potencjału i zaplanowanie w jaki sposób mogę ja, jako nauczyciel, tę sesję przeprowadzać z klientami. Fajnie było spotkać się z innymi nauczycielami. Chciałabym zachęcić innych nauczycieli MBSR, by do nas dołączyli. Naprawdę warto spotkać się od czasu do czasu i pobyć ze sobą w ciszy i w kontakcie”

- Anita Komorzycka

 

"Same materiały, które otrzymaliśmy od IMA - choć niezwykle dokładnie opisywały siódmą sesję - były dla mnie martwą literą. Dopiero doświadczenie tej sesji w roli uczestniczki pozwoliło mi zrozumieć, o co tu naprawdę chodzi. Zaproponowane ćwiczenia ujawniły swój ogromny potencjał. Niektóre już wykorzystałam w ramach dnia uważności. Ogromnie się cieszę, że Jola odważyła się poprowadzić ten eksperyment na żywym organizmie, testując na nas strukturę tego spotkania.
Wymiana w kręgu pokazywała dobitnie, jak dużo my - nauczyciele MBSR - możemy dać sobie nawzajem. To ogromna siła projektu Masterclass. Dlatego mam wielką nadzieję na jego kontynuację."

- Emilia Kędziorek

 

Mam nadzieję na kolejne spotkania i równie owocną pracę oraz wymianę. Jeśli masz pomysł lub temat na kolejne spotkanie nauczycieli MBSR – daj znać. Zapraszamy do projektu Masterclass wszystkich nauczycieli MBSR!

 

Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom,

Jolanta Tadeusiak.

 

wróć do listy aktualności

Aktualności

29.12.2017

Zapraszamy na trening MBCT - Terapia depresji oparta na uważności w centrum Warszawy, przy Placu Zbawiciela. Termin: czwartki godz. 18.00 – 20.30, od 1.lutego do 22. marca 2018. Miałeś depresję,...

więcej
08.12.2017

Rekrutacja do Studium Nauczycielskiego MBSR już trwa! Zapraszamy na I otwarte spotkanie informacyjno-organizacyjne 20 stycznia 2018 w godzinach 17:30-19:30 sala 127 "Słoneczna" Naturalne Centrum...

więcej
05.12.2017

8-tygodniowy Program Redukcji Stresu MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) na Żoliborzu od 31.01.18 do 28.03..18 Co warto wiedzieć o programie? Program opracował neurobiolog prof. J. Kabat-...

więcej
05.12.2017

Specjalna edycja programu MBSR dla tych, którzy myślą, że nie mają czasu 4 spotkania w czasie 2 miesięcy W naszej szerokości geograficznej teraz zbliża się zima. Mało komu podobają się krótkie,...

więcej