Za nami kolejna już konferencja Polskiego Instytutu Mindfulness poświęcona uważności w biznesie, która odbyła się 3 października 2017 w Google Campus Warsaw.
Jesteśmy obecnie świadkami szybkiego wchodzenia praktyki mindfulness do głównego nurtu programów rozwojowych wielu międzynarodowych organizacji.
Uczestnicy usłyszeli o kluczowych dla biznesu kompetencjach, jakie rozwija praktyka uważności, do których należą między innymi: umiejętność pełnego skupienia, elastyczność działania, odporność na niepowodzenia wspierana przez życzliwość dla siebie, dbanie o własną energię. Znaczenie tych kompetencji jest szczególnie istotne w dzisiejszym świecie PAID – Pressure, Always on, Information overloaded, Distractive.
Prelegentki – Małgorzata Jakubczak, Jolanta Tadeusiak, Anna Borzeszkowska oraz Kamila Sidor dzieliły się nie tylko wiedzą, ale też osobistym doświadczeniem, związanym ze znaczeniem uważności w życiu zawodowym.
W czasie konferencji nie zabrakło też ćwiczeń, bo uważność możemy rozwinąć jedynie poprzez praktykę oraz wskazówek dotyczących wprowadzania uważności w miejscu pracy.
W organizację konferencji ogromny wkład miała Barbara Świderska, a w uważny sposób prowadziła ją Monika Witkowska.
„Przez większość czasu biegamy w koło i coś robimy. Czy potrafisz zatrzymać się w swoim życiu choćby tylko na chwilę?  Czy może to być właśnie ta chwila? A kiedy postanowisz znów ruszyć, będzie to już inny rodzaj ruchu. Będziesz lepiej wiedział co robisz, ponieważ zatrzymałeś się na chwilę i patrzyłeś, słuchałeś, rozumiałeś. Być może takie chwile niedziałania są największym darem, jaki możemy sobie ofiarować”
Jon Kabat Zinn „Gdziekolwiek jesteś, bądź”
Autorka tekstu: Jolanta Tadeusiak
Autor zdjęć z konferencjiRobert Janiszewski / photo,jimb40.com
Zapraszamy do obejrzenia prezentacji oraz nagranych wystąpień z konferencji.
*z przyczyn od nas niezależnych, nie możemy udostępnić publicznie wystąpienia Anny Borzeszkowskiej. Przepraszamy za niedogodności.

Wystąpienie Małgorzaty Jakubczak

%d bloggers like this: