Ewa Oszek

Ewa Oszek

Certyfikowana nauczycielka MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction).

Ukończyłam naukę w POLSKIM INSYTUCIE MINDFULNESS w Warszawie – jednostce certyfikacyjnej współpracującej z The Institite for Mindfulness-Based Approaches (IMA, Niemcy).

Realizuję 8 – tygodniowe, certyfikowane kursy Mindfulness wg programu Jona Kabata – Zinna stacjonarnie na Śląsku oraz on-line. Ukończyłam magisterskie studia na kierunku FILOZOFIA oraz podyplomowe na kierunku PEDAGOGIKA SPECJALNA I RESOCJALIZACJA.

Praktykuję od 6 lat medytację, jako podstawową technikę Mindfulness, którą odkryłam podczas pracy w amerykańskiej korporacji zajmującej się doradztwem personalnym i rekrutacją, gdzie pracowałam 11 lat i gdzie dotknęło mnie wypalenie zawodowe. Było to doświadczenie trudne, ale bardzo cenne, ponieważ dzięki medytacji moje życie nabrało innej, pełniejszej jakości, zarówno w sferze zawodowej, jak i prywatnej.

Dzięki codziennej praktyce medytacji i praktykowaniu uważności, wiem że cały spokój noszę w sobie. Każdy z nas ma zasoby, wewnętrzne narzędzia, które pozwalają sięgać po spokój, rozumieć swoje emocje. Mindfulness daje siłę do działania, kiedy tego potrzebujemy, ale otula również łagodnością i pozwala zatrzymać się bez wyrzutów sumienia, pozwala poczuć życzliwość do samego siebie.

Jestem mamą 9 letniego Franka, żoną Sławka.

Wolne chwile spędzam w swoim lesie na Jurze Krakowsko- Częstochowskiej. Kocham również dalekie podróże nad ocean, gdzie silny wiatr pomaga mi przewietrzyć umysł i daje energię na cały rok.

Chodzę na grzyby, suszę kwiaty, uprawiam uważną fotografię.

Jestem przekonana, że na co dzień można żyć harmonijnie i nie jest to tylko weekendowy przywilej dla wybranych.

Na co dzień kultywuję zasadę, która mówi o tym, że aby pójść dalej, trzeba się najpierw zatrzymać.

Chcesz porozmawiać o mindfulness, medytacji, zapraszam: ewa.oszek.mindfulness@gmail.com