Barbara Świderska

Barbara Świderska

 

Jestem absolwentką Szkoły Głównej Handlowej, uzyskałam dyplom na kierunku Zarządzanie i Marketing. Zawodowo jestem związana z największą firmą branży FMCG w Polsce. Od 2016 roku współpracuję również z Polskim Instytutem Mindfulness (POLIM) w obszarze promocji uważności w Polsce.

Jestem certyfikowaną nauczycielką MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) szkoloną przez Institute for Mindfulness – Based Approaches z siedzibą w Niemczech we współpracy z Polskim Instytutem Mindfulness. Oprócz Studium Nauczycielskiego MBSR ukończyłam również roczny Program Partyki Formalnej.

Jestem pomysłodawczynią i współtwórczynią takich projektów dla Fundacji POLIM jak Spotkania Mindfulness z 4 żywiołami oraz Dotyk Uważności, a także współorganizuję odosobnienia medytacyjne. Moje doświadczenie w pracy w dużej korporacji zaowocowało cyklem konferencji Mindfulness w Biznesie oraz spotkań tematycznych Mindfulness w Relacjach, Mindfulness for Leadership Development w Google Campus Warsaw we współpracy z takimi nauczycielkami MBSR jak Małgorzata Jakubczak, Zuzanna Ziomecka oraz Jolanta Tadeusiak.

Uważność poznałam w trakcie prawie rocznej podróży dookoła świata, kiedy odbyłam 19-dniowe odosobnienie medytacyjne Vipassany w świątyni w Wat Ram Poeng  w Tajlandii. Od tamtego czasu regularnie praktykuję medytację uważności. Dzięki mindfulness poczułam, że jestem w bliższym kontakcie z samą sobą, a moje relacje z tym co się pojawiało w moim życiu zaczęły być bardziej zrównoważone, prawdziwe i serdeczne. Nareszcie nauczyłam się dostrzegać moje nawykowe myśli i jednocześnie nie przywiązywać się do nich aż tak bardzo. Poczułam, że skoro uważność pomogła mi uspokoić umysł, to dlaczego nie zacząć dzielić się tym doświadczeniem z innymi. Tak zaczęła się moja przygoda z uważnością, która nadal trwa i dzięki której codziennie poprawia się jakość mojego życia.

Dzięki mindfulness mam również wielkie szczęście być świadomą i uważną mamą.

Aktualnie prowadzę rekrutacje do kursu MBSR, szczegóły znajdziesz tutaj.

Kilka opinii uczestników zajęć przeze mnie prowadzonych

Programy MBSR:

„Nadal doświadczam sytuacji stresowych, ale lepiej na nie reaguje. Nie działam impulsywnie, daję sobie czas na przemyślenie, co chcę zrobić.”

„Widzę, słyszę, czuję więcej i głębiej. Jestem spokojniejsza. Uważniej dobieram słowa. Mam lepszą koncentrację.”

„Basia jest uważna na każdego. Pokazała sobą co to znaczy być uważnym.”

Spotkania z praktyką mindfulness oraz warsztaty:

„Przede wszystkim dziękuję za wyciszenie, wniknięcie w siebie, doświadczenie siebie i tego co dookoła mnie. Za wzmocnienie pozytywnego i życzliwego nastawienia.”

„Dziękuję za to, że mogłam tu skupić się na sobie i swoim odczuwaniu, że mogłam zatrzymać się i być bardziej niż zwykle w tym momencie.”

„To dla mnie dopiero początek z mindfulness, ale już teraz wiem, że ta przygoda to dopiero początek drogi. Dzięki za fajną inspirację, otwartość, czas, za wyciszenie mojej wiecznie galopującej głowy”.

„Najbardziej wspierające podczas warsztatu były spokojny głos, dobre przygotowanie i zaangażowanie prowadzącej.”