Mindfulness jako wsparcie w radzeniu sobie z chorobą nowotworową – wprowadzenie

Diagnoza raka zwykle wywołuje fale szoku, zamieszania i rozpaczy wpływając nie tylko na osobę, której to bezpośrednio dotyczy, ale także na rodzinę, bliskich i przyjaciół.

W chwili diagnozy człowiek staje niemalże natychmiast w obliczu absolutnie nowej sytuacji, na którą nie jest w żaden sposób przygotowany. Pojawia się lęk przed bólem, cierpieniem, przed stratą.

Rak to głęboko samotne doświadczenie. Nawet jeśli mamy wokół siebie bliskie osoby, to z tym najgłębszym lękiem, strachem, myślami i emocjami pacjenci zostają sami.

W jednej sekundzie pojawia się wiele pytań, o to co będzie dalej.

Zwykle w sytuacjach choroby, bólu, cierpienia pojawiają się pytania:

  • sobie z emocjami – lękiem, strachem, smutkiem, żalem?

Mindfulness nie jest lekiem na raka.

Mindfulnes może wspierać pacjentów i ich bliskich w lepszym radzeniu sobie z chorobą – z jej symptomami i efektami ubocznymi.

Regularna praktyka pozwala poprawiać jakość życia w chorobie.

Mindfulness może wspierać pacjentów i ich bliskich w radzeniu sobie z doświadczeniem choroby nowotworowej w krótkiej i długiej perspektywie czasu.

Zatem jak umiejętnie pozwolić, aby ta mega trudna sytuacja, cierpienie spotkało się z dobrocią, łagodnością, życzliwością i współczuciem?

Uważność jest praktykowana przez miliony ludzi na świecie. Zdrowych, chorych, będących w stresie i przeróżnych życiowych trudnościach.

Dowody i badania naukowe potwierdzające korzystny wpływ Mindfulness na jakość życia wciąż rosną.

Myślę, że podejście Mindfulness ma coś uniwersalnego do zaoferowania, niezależnie od okoliczności życiowych, jakie sami napotkamy. Każdy pacjent ma swój indywidualne doświadczenie choroby nowotworowej. Każdy ma swoją historię i swój proces choroby. Każdy ma swój kontekst chorowania.

 Zapraszam na warsztat o Mindfulness osoby z doświadczeniem choroby nowotworowej lub osoby wspierające.

Podczas naszego spotkania opowiem co Mindfulness ma do zaoferowania w chorobie jako wsparcie w procesie chorowania i zdrowienia. Opowiem czym Mindfulness jest. Opowiem również o wpływie stresu na organizm chorującej osoby i jak go minimalizować i lepiej sobie z nim radzić.

Ponad wszystko warsztat będzie nakierowany na praktyczne ćwiczenia Mindfulness, gdyż Mindfulness jest o praktykowaniu i doświadczaniu.

Zarys programu warsztatu:

  • Czym jest, a czym nie jest Mindfulness
  • Podstawowe zasady Mindfulness
  • Mindfulness w chorobie onkologicznej
  • Uważność na oddech
  • Automatyczny pilot – czym jest i jak działamy na automatycznym pilocie w kontekście choroby nowotworowej
  • Uważność na ciało i świadomość swego ciała, świadomość stresu w ciele w czasie choroby

Termin: 15 luty 2020 (sobota)

Czas trwania: 17:30 – 20:30

Bilet: 35 zł (jeśli dla kogoś ceną jest barierą, uprzejmie proszę o kontakt na adres mailowy lub telefoniczny podany niżej)

Strój: luźny, wygodny, taki, w którym każdy będzie czuł się komfortowo

Miejsce:  Naturalne Centrum Zdrowia; ul. Grażyny 15, Mokotów, dobry dojazd

W sali czekają maty, poduszki, koce, kawa, herbata, woda.

 Zajęcia poprowadzi  Anna Borzeszkowska – certyfikowana nauczycielka Mindfulness, coach ICC, EMCC, Cancer Coach, psychoonkolog. Ma za sobą ponad 25 letnie doświadczenie pracy w korporacjach w biznesie.  Ekspert HR. Prowadzi Instytut Redukcji Stresu Harmony pracując w obszarze wypalenia zawodowego, rozwoju osobistego i redukcji stresu. Pracuje z osobami dotkniętymi chorobą nowotworową wspierając je w procesie zdrowienia.

Założyła i prowadzi Fundację Onkologiczną Nieoczekiwana Podróż

Więcej na www.annaborzeszkowska.com

Zgłoszenia i wszelkie informacje i zapisy do 5 lutego 2020 na adres mailowy: anna.borzeszkowska@gmail.com lub telefonicznie +48 661 186 998 – zapraszam do kontaktu – odpowiem na pytania

Zastrzegam sobie prawo odwołania warsztatu w sytuacji, gdy nie będzie minimalnej ilości osób chętnych.

Serdecznie zapraszam

Anna Borzeszkowska

%d bloggers like this: