Jacek Chmielewski

Jacek Chmielewski

„Potykając się, można zajść daleko;

nie wolno tylko upaść i nie podnieść się”  

 J. W. Goethe

Ścieżka mojego rozwoju osobistego i zawodowego doprowadziła mnie do Mindfulness. Dzięki praktykowaniu medytacji mam znacznie lepsze relacje ze sobą samym, bliskimi i podopiecznymi. Więcej jest we mnie akceptacji i wolności. Zapraszam i Ciebie do pójścia tą drogą.

Jestem psychologiem, specjalistą psychoterapii uzależnień (cert. nr 1385), nauczycielem MBSR w trakcie certyfikacji w The Institute for Mindfulness-Based Approaches (Niemcy) oraz Polskim Instytucie Mindfulness.

Posiadam 16 letnie doświadczenie w pracy (min. w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie) z osobami uzależnionymi od alkoholu i seksu. Od 18 lat dobrze sobie radzę z własnymi uzależnieniami. Na własnym doświadczeniu i swoich pacjentów widzę codziennie jak Mindfulness wpływa na zdrowienie z uzależnień i radzenie sobie ze stresem.

Obecnie prowadzę Pracownię Łagodzenia Stresu i Nawrotów gdzie zajmuję się: psychoterapią uzależnień i współuzależnień, Treningami Łagodzenia Nawrotów Uzależnienia MBRP (Mindfulness-Based Relapse Prevention) według metody prof. G. A. Marlatt’a oraz Treningami Łagodzenia Stresu MBSR (Mindfulness-Based Stres Reduction) według metody prof. J. Kabat-Zinn’a.

Moją pasją jest muzyka. Już jako nastolatek grałem na gitarze i śpiewałem w zespołach blues-rockowych. Niedawno, dla swoich podopiecznych nagrałem płytę: „Wrócić możesz”. Lubię sport, wycieczki i przyrodę. Na co dzień spełniam się jako uważny mąż i ojciec.

Jacek Chmielewski