Katarzyna Wenska

Katarzyna Wenska

Jestem certyfikowaną trenerką mindfulness. Medytację, która jest podstawą technik mindfulness, poznałam kilkanaście lat temu, a w nurcie mindfulness medytuję od 2014 roku. Zamiłowanie do nauki, zainteresowanie rozwojem osobistym i korzyści z praktyki, które zaobserwowałam w swoim życiu sprawiły, że postanowiłam profesjonalnie szkolić się jako, nauczycielka uważności.

W 2017 roku rozpoczęłam studia magisterskie na kierunku Mindfulness-Based Approaches w Centre for Mindfulness Research and Practice (CMRP) na Uniwersytecie Bangor w Wielkiej Brytanii. Aktualnie piszę pracę magisterską na temat efektywności kursów online opartych na uważności.

W 2018 roku nabyłam uprawnienia nauczycielskie do prowadzenia kursów mindfulness dla dzieci Paws b, wydawane przez Mindfulness in Schools Project (MiSP) w Wielkiej Brytanii. Od 2020 roku jestem certyfikowaną nauczycielką MBSR (Mindfulness-Based Stress Reduction) szkoloną przez Institute for Mindfulness-Based Approaches z siedzibą w Niemczech we współpracy z Polskim Instytutem Mindfulness. Obecnie jestem również w trakcie certyfikacji w Academy for Mindful Teaching w Holandii Metodą Eline Snel©, autorki książki Uważność i spokój żabki”.

Cenię sobie nieustanny rozwój i uczestnictwo w różnych szkoleniach z zakresu mindfulness, a każde ze spotkań z bardziej doświadczonymi nauczycielami pogłębia moją własną praktykę i poszerza zasoby, z których czerpię ucząc mindfulness innych. Pracuję z dziećmi i osobami dorosłymi, prowadząc certyfikowane kursy mindfulness, warsztaty, szkolenia – stacjonarnie oraz online.

Ukończyłam filologię angielską na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W obszarze zawodowym nabyłam doświadczenie pracując w placówkach edukacyjnych w Wielkiej Brytanii oraz w sektorze korporacyjnym w Polsce.

Więcej o mnie : www.linkedin.com/in/katarzynawenska