Jestem 15-latką pochodzącą z Krymu na Ukrainie. Obecnie mieszkam w Warszawie. Od 10 roku życia działam społecznie, dużo występuję i angażuję się w mnóstwo akcji. W roku 2019/20 byłam Radną Młodzieżowej Dzielnicy Ursynów w Warszawie. W 2019 roku przemawiałam na TEDx Kids. Jestem jedną z bohaterek książki Justyny Sucheckiej „Young Power! 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat”. W tym roku napisano o mnie w artykule “Mistrzynie LinkedIn – 25 kobiet, które warto obserwować” w czasopiśmie Forbes Women Polska. Ale przede wszystkim jestem inicjatorką Międzynarodowego Ruchu Latających Plecaczków Flying Bag – akcji, która ma pomóc dzieciom zaistnieć ze swoimi pomysłami i pasjami. Chcę, by dzieci na całym świecie wiedziały, że mają swój głos, że mają wsparcie również w swojej klasie, nauczycielach jak i szkole. Moim celem m.in. jest, aby 15 października wszystkie szkoły z 194 państw obchodziły Międzynarodowy Dzień Plecaka, a pomysły uczniów zostały wysłuchane – taki jest również cel święta, którego jestem pomysłodawczynią.
Dlatego też bardzo zainteresował mnie projekt UWAŻNA SZKOŁA, który również chce wesprzeć młodzież oraz pomóc szkołom i nauczycielom w rozwoju, co jest bardzo ważne, szczególnie w tych czasach kiedy panuje pandemia koronawirusa. Moim zdaniem każdy powinien znać np. narzędzia pomocne w radzeniu sobie z wyzwaniami dnia codziennego, samoregulacji emocji, redukcji stresu w pandemicznej i postpandemicznej rzeczywistości.

Każdy z nas codziennie zmaga się z przeróżnymi problemami, więc każdy projekt, który pomoże lub ułatwi nam rozwiązanie ich, jest ważny. Bardzo wartościowe jest również to, że projekt UWAŻNA SZKOŁA pomaga rozwijać koncentrację i pamięć. A to jak nigdy przyda się zarówno młodzieży jak i nauczycielom w tym pandemicznym czasie i w przyszłości. Właśnie dlatego z wielką przyjemnością zostałam Ambasadorką projektu UWAŻNA SZKOŁA – razem możemy zdziałać więcej!

Kira Sukhoboichenko

Założycielka Międzynarodowego Ruchu Latających Plecaczków

https://www.linkedin.com/in/kira-sukhoboichenko

https://www.flyingbag.org

%d bloggers like this: