Zapraszam na wieczorny kurs MBSR ( Mindfulness Based Stress Reduction) – program redukcji stresu w oparciu o rozwój uważności.

MBSR to trening oparty na praktyce uważności, dzięki któremu zatrzymasz się i nauczysz jak świadomie i z pełną życzliwością dla siebie radzić sobie z trudnościami i wyzwaniami codziennego życia. To program, który pomoże:

  • radzić sobie z uporczywymi myślami, ciągłym zamartwianiem się,
  • zachować spokój i równowagę wewnętrzną w codziennym pośpiechu,
  • zwiększyć zdolność relaksu, koncentracji i pewności siebie,
  • radzić sobie z niepokojem, przygnębieniem i stresem,
  • poprawić jakość relacji – z samym sobą i z innymi osobami.

MBSR to program szkoleniowy opracowany w Klinice Redukcji Stresu przy Uniwersytecie Medycznym w Massachusetts, przez zespół profesora Jona Kabat – Zinna.

Badania prowadzone ponad 30 lat potwierdziły skuteczność tego programu i jego pozytywny wpływ na postawy i zachowania jego uczestników. Program stosowany jest w ośrodkach medycznych, w szkolnictwie, instytucjach publicznych a także w biznesie.

Wspólne, cotygodniowe sesje ( mała, kameralna grupa ) oraz codzienna praktyka własna dadzą Ci możliwość pogłębienia wiedzy o sobie, a także – pozwolą z większą ciekawością i otwartością spojrzeć na otaczającą rzeczywistość, pozwolą dostrzec to, co umyka i gubi się w pośpiechu, co bezpowrotnie tracisz pędząc przez życie na autopilocie. Zdobyte umiejętności poprawią jakość i komfort Twojego życia.

Struktura programu MBSR:

  • indywidualne spotkanie wstępne ( obowiązkowe ),
  • 8 sesji grupowych ( każda środa, od 23.10 do 11.12, godz. 18.30-21.00,  )
  • dzień uważności ( 29 listopad, godz. 09.00 -16.00 )
  • indywidualne spotkanie po zakończeniu programu.

Cena: 1000 zł . Proszę o kontakt w sprawie umówienia spotkania wstępnego i pozostałych szczegółów na maila: englert.me@gmail.com lub  telefon: 502 416 262.

Miejsce:  Warszawa Mokotów, ul. Bachmacka

Prowadząca: Małgorzata Englert – certyfikowany nauczyciel MBSR.

Moja przygoda z Mindfulness zaczęła się ponad 5 lata temu, kiedy po okresie podwyższonego stresu zdecydowałam się sama na kurs MBSR. To doświadczenie zachęciło mnie do dalszej praktyki i rozwoju. Ukończyłam studium nauczycielskie ( Studium Nauczycielskie MBSR przy Fundacji Polskiego Instytutu Mindfulness Polim i  The Institute for Mindfulness-Based Approaches ) i zaczęłam sama prowadzić zajęcia grupowe i indywidualne. Pogłębiałam wiedzę na kursach Compassion, Insight, Interpersonal Mindfulness Program, na odosobnieniach i warsztatach. Jestem w trakcie kursu nauczycielskiego MBCT ( Mindfulness-Based Cognitive Therapy).

Jestem także certyfikowanym providerem TRE (Trauma & Tension Releasing Exercises).

Ponad 20 lat byłam menadżerem w wielkich, międzynarodowych firmach i dobrze znam specyfikę pracy w otoczeniu korporacyjnym. Moje doświadczenie zawodowe i osobiste daje mi pewność, że Mindfulness może być doskonałym wsparciem w sytuacjach trudnych, ale też wymagających otwartości, dystansu i kreatywności . Może być też nowym sposobem na życie – życie świadome i pełniejsze. Kurs MBSR daje narzędzia i uczy umiejętności, aby tego doświadczyć.

Serdecznie zapraszam.

%d bloggers like this: