Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Certyfikowany Kurs MBSR z Bogną Gąsiorowską w czwartki od 02.11., ONLINE – CAŁY ŚWIAT

2 listopada/18:00 - 21 grudnia/20:30

1450zł

📅 2. listopada – 21. grudnia 2023 (czwartek) ⏰ 18.00 – 20.30

MBSR, czyli Mindfulness-Based Stress Reduction, to jeden z najbardziej przebadanych programów tego typu na świecie. Opracowany przez neurobiologa, dr. Jona Kabat-Zinna, w 1979 roku wraz z zespołem Uniwersytetu Medycznego w Massachusetts. Kurs MBSR stał się pionierskim podejściem do redukcji stresu i poprawy dobrostanu, co potwierdzają również liczne dowody naukowe, w tym najnowsze wyniki badania klinicznego (2022), które wykazało równie wysoką skuteczność MBSR jak stosowanie escitalopramu, leku o działaniu przeciwdepresyjnym, w leczeniu zaburzeń lękowych.

Na kursie w bezpiecznym środowisku i ze wsparciem doświadczonego nauczyciela każdy uczestnik we własnym tempie może skorzystać z dobroczynnych efektów świeckiej medytacji mindfulness.

W trakcie zajęć pojawi się dawka wiedzy, trening i przestrzeń na wzajemną wymianę refleksji. Będziemy wykonywać praktyki, które pomogły milionom ludzi na świecie redukować stres, uspokajać umysł i odnajdywać wewnętrzny spokój. 

Praktyka mindfulness na kursie pomoże Ci rozwijać umiejętność obecności i skupienia na tym, co się dzieje tutaj i teraz. Będziesz mieć większą świadomość swojego otoczenia, smaków, zapachów i dźwięków, co pozwoli Ci cieszyć się intensywniej każdą chwilą wakacyjnych przyjemności.

Będziemy wspólnie uczyć się, jak zatrzymać się i być tu i teraz, zamiast uciekać w wir codziennego pośpiechu dzięki czemu zyskasz sprawdzone narzędzia do radzenia sobie ze stresem na dłuższą metę.

Terminy spotkań:
📅 2. listopada – 21. grudnia 2023 (czwartek) ⏰ 18.00 – 20.30
📅 Dzień Uważności: 9. grudnia  (sobota)

Spotkania ON-LINE odbywają się na platformie ZOOM, co umożliwia udział w kursie w wygodny sposób i z każdego miejsca na świecie.
Ważną częścią kursu jest regularna praktyka własna pomiędzy sesjami z nagraniami (40-60 minut dziennie) oraz indywidualna konsultacja przed i po kursie.

Uczestnicy otrzymują:
📚 Materiały do każdej sesji
🎧 Audio instrukcje do praktyki indywidualnej
🏆 Certyfikat
🙌 Wsparcie doświadczonego nauczyciela.

Rozpocznij przygodę z mindfulness i redukcją stresu!

Zapisy:
Dołącz do kursu MBSR przez FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY lub mail: bogumila.gasiorowska@gmail.com

Inwestycja: 1450 PLN brutto

Kim jestem?

Jestem certyfikowaną nauczycielką mindfulness kursów MBSR i MBCL, mentorką. Od wielu lat pomagam dostrzec piękno i głębię obecnej chwili, odnaleźć spokój, równowagę i autentyczną radość w życiu dając uczestnikom kursów narzędzia do lepszego radzenia sobie ze stresem i trudnościami oraz budowania w sobie postawy “bycia swoim przyjacielem”. Regularnie pogłębiam wiedzę i doskonalę swoje umiejętności pod okiem renomowanych nauczycieli na całym świecie, uczestniczę w Odosobnieniach i sesjach mentoringowych.
Jako praktyk doceniam dobroczynny wpływ mindfulness w moim życiu i w trakcie kursów opieram się na holistycznym podejściu do zdrowia i dobrostanu, integrującym umysł, ciało i ducha poprzez praktykę uważności. Tworząc jednocześnie bezpieczną przestrzeń i atmosferę na zajęciach, które prowadzę, każdy uczestnik ma możliwość eksplorować i rozwijać świadomość ciała, myśli, emocji, otoczenia i relacji w indywidualnym tempie.
W latach 2019-2023 zasiadałam w Radzie, Zarządzie i pełniłam funkcję Prezeski Polskiego Instytutu Mindfulness. Jako współautorka UWAŻNEJ SZKOŁY, innowacyjnego projektu dla edukacji  realizowanego przez Polski Instytut Mindfulness, prowadzę zajęcia dla dyrektorów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, nauczycieli pedagogów, psychologów pomagając im w systemowym wdrożeniu praktyki uważności w ich codzienną pracę z uczniami. Pracuję również z firmami w obszarze wellbeingu pracowników.

Szczegóły

Początek:
2 listopada/18:00
Koniec:
21 grudnia/20:30
Koszt:
1450zł
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Organizator

Bogna Gąsiorowska
Email
bogumila.gasiorowska@gmail.com