Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Certyfikowany Kurs MBSR z Joanną Kowalik w środy od 26.06., STACJONARNIE – WARSZAWA

26 czerwca/18:00 - 14 sierpnia/20:30

1400zł

Wakacje!

Dobry czas na uważność. 😉

Wakacje to pełen luz i ciekawość wszystkiego.. I taki właśnie będzie ten kurs. Ponieważ w wakacje bywa spontanicznie i trafiają się różne planowane i nieplanowane wyjazdy proponuję hybrydową formułę kursu. Co to oznacza? Kurs będzie stacjonarny, ale z możliwością uczestniczenia online jeśli będziesz akurat poza miastem lub na innym kontynencie. Ja także zastrzegam sobie możliwość wyjazdu i wtedy poprowadzę spotkanie online (max 2 razy).

Kurs trwa 2 miesiące i jest certyfikowanym kursem Mindfulness.

KURS MBSR czyli (Mindfulness Based Stress Reduction)

KURS REDUKCJI STRESU METODĄ MINDFULNESS

Życie we współczesnym świecie nie jest łatwe. Jesteśmy stale w niedoczasie, ciągle poganiani listą obowiązków. Żyjemy nakierowani na przyszłość.

Jak na to reagujesz? 

Co robisz, aby pomóc sobie w stresujących momentach? 

Jaki wpływ mają na ciebie niepewność, zmiany, przewlekły stres? 

Jak często wybierasz z życia to, co ważne?

Ten kurs to spotkanie z własnym umysłem, emocjami i nawykami. Praca ze sobą. Początek świadomego życia. Będziemy używać ciekawości i “świeżego oka”. Zapraszam!

Mindfulness daje nam praktyczne narzędzia do zarządzania stresem, ale także odpoczynkiem. Mindfulness (uważność) jest podstawą kreatywnej samoregulacji. Oprócz nauki bycia z trudnościami i niewygodą, uczy świadomej prostoty, radości z rzeczy małych i dobrego, zrównoważonego życia. Uczy, jak się zatrzymać i jak poznać możliwości chwili obecnej, jak być przytomnym. Mindfulness nie jest narzędziem, ani filozofią, tylko doświadczaniem wynikającym z praktyki. Mindfulness się robi, uważnym się bywa, a od tego wiele się zmienia.

Włączenie uważności w codzienne życie wymaga ćwiczeń. Jon Kabat-Zinn stworzył program radzenia sobie ze stresem oparty na uważności pt: Mindfulness Based Stress Reduction (MBSR). Jest to trening bazujący na świeckiej medytacji, istniejący od prawie 40 lat. Ważną częścią treningu jest codzienna praktyka w domu (ok. 30 min).

Na kursie, uważność jest praktykowana poprzez różne ćwiczenia. Ich celem jest skupienie uwagi na chwili obecnej. Praktyka tworzy nową, szerszą perspektywę, nową postawę wobec wszystkiego, co nam się przydarza. Upadają nasze przyzwyczajenia, przekonania, role. Przestajemy działać automatycznie. Otwieramy się na siebie i innych, na nowe możliwości i rozwiązania. Nabieramy zdolności świadomego kierowania swoim własnym rozwojem.

prowadząca: Joanna Kowalik

Jestem wielbicielką wolnej edukacji i szerokiej perspektywy. Mieszkam na Mokotowie wraz z partnerem i nastoletnim synem. Prowadzę kawiarnię oraz kursy i medytacje Mindfulness. Jestem certyfikowaną nauczycielką Mindfulness w ramach programu Mindfulness-Based Stress Reduction – certyfikat wydany przez Polski Instytut Mindfulness (Polim) we współpracy z The Institute for Mindfulness-Based Approaches (IMA), nauczycielką Mindfulness Compassion (Życie z sercem) oraz psychoterapeutką w trakcie szkolenia w Instytucie Gestalt w Krakowie.

Lubię podważać to, co zastane, szukać początków, źródeł obecnego stanu rzeczy. Ciekawi mnie co się skąd wzięło i dlaczego. Pasjonuje mnie pokazywanie innym, że istnieją alternatywne ścieżki, nie tylko te wydeptane i przyzwyczajone, ale i takie, które sami sobie wyznaczymy.

miejsce:

Czułe miejsca, ul. Narbutta 48/5, Warszawa

czas:

kurs trwa 2 miesiące,

spotykamy się w środy 18:00 – 20:30

terminy spotkań: 

czerwiec 26

lipiec 3, 10, 17, 24, 31

sierpień 7, 14

dzień uważności: w trakcie lub po zakończeniu kursu (6h)

opłata za udział w kursie: 1400 zł

możliwość płatności w ratach

grupa liczy 8 – 10 osób

aby dołączyć do grupy wypełnij zgłoszenie:

https://forms.gle/gpQ6qTcvbikyoisQA

masz pytania?

skontaktuj się ze mną:

medytacjatociekawosc@gmail.com

tel. 609 045 948

zaczynamy wraz z rozpoczęciem wakacji.. 

zapraszam! Joanna Kowalik 

Szczegóły

Początek:
26 czerwca/18:00
Koniec:
14 sierpnia/20:30
Koszt:
1400zł
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , ,
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/717210597017540

Organizator

Joanna Kowalik
Phone
609 045 948
Email
medytacjatociekawosc@gmail.com