Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Certyfikowany Kurs MBCL z Agnieszką Siwek – Posłuszną w poniedziałki od 8.04., ONLINE – CAŁY ŚWIAT

8 kwietnia/18:00 - 3 czerwca/20:30

zł1200

Serdecznie zapraszam na pogłębiony kurs medytacji w nurcie mindfulness i compassion MBCL (Mindfulness-Based Compassionate Living), który poprowadzę w formule online w poniedziałki od 8 kwietnia do 3 czerwca 2024 w godzinach 18.00- 20.30.

To ciąg dalszy podróży do siebie, w której już jesteś jeśli praktykujesz medytację. Będzie to podróż ku (samo)współczuciu i życzliwości w sobie.

 

Nazywam się Agnieszka Siwek-Posłuszna i jestem certyfikowaną trenerką uważności (MBSR 2019) i lekarką z wyksztalcenia. Jestem w trakcie certyfikacji trenerskiej MBCL; ten kurs będę prowadzić korzystając z mentoringu.
Medytuję regularnie od 10 lat.

Więcej możesz przeczytać o mnie tutaj: https://tiny.pl/c8xn1

 

DLA KOGO:
Jest to kurs dedykowany osobom, które już ukończyły podstawowy kurs medytacji uważności (MBSR, MBCT, MBLC lub podobny 8-tygodniowy program) i pragną pogłębić swoją praktykę uważności o współczucie, by żyć zdrowiej, szczęśliwiej i mieć bardziej satysfakcjonujące relacje. Mile widziani są również uczestnicy regularnie praktykujący medytację uważności przez co najmniej 1 rok (± 1,5 godziny formalnej praktyki tygodniowo). Program nie jest odpowiedni dla uczestników bez doświadczenia w medytacji uważności.

 

Jeśli masz wątpliwości, czy kurs jest odpowiedni dla ciebie- skontaktuj się ze mną.

 

Szczególnie polecam ten kurs jeśli:
– chcesz pogłębić praktykę medytacji poprzez regularne medytacje prowadzone i refleksje w grupie
– dostrzegasz negatywny wpływ, jaki ma na ciebie twój wewnętrzny krytyk
– dokucza ci perfekcjonizm
– pragniesz bardziej życzliwej relacji z samym/ą sobą, a dzięki temu i z innymi
– chcesz lepiej zadbać o siebie, czujesz, że empatia i wsparcie, jakie dajesz innym wyczerpują cię (np. pracujesz w zawodzie, w którym może to prowadzić do wypalenia)

 

O KURSIE
Kurs odbywa się w zamkniętej grupie maksymalnie 10 osób.

Jeśli miałabym opisać ten program jednym zdaniem to powiedziałabym, że otwiera on serce na siebie i na innych.

Medytacje w ramach MBCL z jednej strony pielęgnują układ ukojenia i wyrabiają przyjazny i łagodny stosunek do siebie wraz ze swoimi niedoskonałościami, z drugiej – pomagają radzić sobie w trudnych chwilach i widzieć własne oraz cudze cierpienie oczami współczucia.
Będziemy rozwijać i podtrzymywać postawę życzliwości i współczucia – by stopniowo mogła stawać się naszym nowym, dobrym nawykiem.

Program MBCL został opracowany przez holenderskich nauczycieli uważności: psychiatrę i psychoterapeutę Erika van den Brinka oraz Fritsa Kostera, mnicha i nauczyciela Vipassany, na bazie współczesnych odkryć psychologii i neurobiologii, związanych z wpływem rozwijania postawy życzliwości i współczucia na dobrostan człowieka. Ten kurs nie jest formą terapii, ale, jak twierdzą jego twórcy, pomaga każdemu z uczestników stać się swoim własnym terapeutą. Więcej o programie możesz poczytać na oficjalnej stronie jego twórców: https://www.mbcl-international.net/
.
MBCL został jako pierwszy pogłębiony kurs medytacji uznany za spełniający wszelkie wymagane kryteria interwencji opartych na mindfulness przez wiodące europejskie stowarzyszenie potwierdzające pozytywny wpływ mindfulness na dobrostan człowieka: European Associations for Mindfulness (EAMBA). Więcej o stowarzyszeniu i akredytacji MBCL: https://www.eamba.net/ipa-acknowledged-mbps/

 

STRUKTURA KURSU
8 spotkań wieczornych po 2,5h w poniedziałki 18.00- 20.30
1 spotkanie weekendowe 4 godziny medytacji w ciszy

Pomiędzy spotkaniami uczestnicy podtrzymują praktykę własną medytacji compassion, z wykorzystaniem materiałów i nagrań, które dostają od prowadzącej.
Każdy uczestnik otrzymuje w ramach kursu podręcznik MBCL, który stanowi kompendium wiedzy zawartej w programie oraz zawiera komplet medytacji i arkuszy prac do pobrania.

Tematy sesji:
Sesja 1 – Jak ewoluowaliśmy – 3 systemy codziennego działania.
Sesja 2 – Zagrożenie i samowspółczucie.
Sesja 3 – Rozłupywanie pragnień i wzorców.
Sesja 4 – Ucieleśnianie współczucia.
Sesja 5 – Ja i inni – poszerzanie kręgu.
Sesja 6 – Rozwijanie szczęścia.
Sesja 7 – Wplatanie mądrości i współczucia w codzienne życie.
Sesja 8 – Życie sercem.

 

TERMINY
Spotkania w godzinach 18.00-20.30
8, 15, 22 kwietnia (w tygodniu „majówkowym” nie ma zajęć)
6, 13, 20, 27 maja
3 czerwca
4h praktyki w ciszy 25 maja w sobotę (godziny do ustalenia)

 

MIEJSCE
ONLINE przez platformę zoom

 

INWESTYCJA: 1200 zł (przy zapisie pobierany jest zadatek w wysokości 200 zł). Pozostała płatność możliwa jest w 2 ratach.
Cena obejmuje wszystkie spotkania w grupie oraz podręcznik do kursu z kompletem medytacji i arkuszy pracy do pobrania.
Wystawiam faktury.

 

ZAPISY:

agnieszka@mindfulfields.pl

Gdy otrzymam zgłoszenie skontaktuję się z tobą, aby umówić się na rozmowę, na której opowiem ci więcej o kursie, mogę też zadać pytania dotyczące twojego doświadczenia medytacyjnego i oczekiwań dotyczących kursu.
Jeśli masz pytania napisz lub zadzwoń już teraz 
agnieszka@mindfulfields.pl
T.505129306

 

 O MNIE:
Jestem certyfikowaną trenerką uważności (MBSR – certyfikat niemieckiego The Institute for Mindfulness Based Approaches 2019) i lekarką z wyksztalcenia. Medytuję regularnie od 10 lat.
To przekonanie o korzyściach płynących z praktyki uważności i pasja doprowadziły mnie do założenia „pasjo-biznesu” Mindful Fields. Moją misją jest wspieranie klientów w rozwoju osobistym i dbaniu o siebie w duchu uważności i współczucia.
Jestem szczęśliwą żoną, mamą dwójki dorosłych dzieci i babcią (sic!). To właśnie dzięki medytacji uważności i współczucia nauczyłam się łagodności dla siebie, a to w „magiczny sposób” wpłynęło na wszystkie sfery mojego życia. Z życzliwą ciekawością codziennie poznaję siebie i innych ludzi. Zachwyca mnie to, jak jesteśmy różnorodni, a jednocześnie jak wiele nas łączy.

Pogłębiam swoją praktykę uważności i współczucia corocznie uczestnicząc w odosobnieniach medytacyjnych. Moje kursy poddaję superwizji, by doskonalić się jako trenerka mindfulness.

Możesz przeczytać o mnie tutaj: https://tiny.pl/c8xn1 FB @Mindful Fields. Agnieszka Siwek-Posłuszna, Linked-in Mindful Fields.Agnieszka Siwek-Posłuszna 

 

 

Szczegóły

Początek:
8 kwietnia/18:00
Koniec:
3 czerwca/20:30
Koszt:
zł1200
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
https://fb.me/e/UEUHtxfg

Organizator

Agnieszka Siwek – Posłuszna