Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Certyfikowany Kurs MBSR z Basią Świderską, w środy od 22 listopada, STACJONARNIE – WARSZAWA

22 listopada, 2023/18:00 - 17 stycznia, 2024/20:30

zł1300
Chciałbyś wzmocnić swoją odporność na stres? Pragnąłbyś odczuwać wewnętrzny spokój pomimo niesprzyjających okoliczności? Dobra wiadomość jest taka, że tej umiejętności można się nauczyć i ćwiczyć ją niczym mięsień. Oddając się regularnemu treningowi mindfulness, będziesz mieć lepszy dostęp do swojej naturalnej uważności, współczucia i mądrości, które dziś są ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Nazywam się Basia Świderska, jestem nauczycielką mindfulness. Zapraszam na certyfikowany kurs MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction / Redukcja Stresu Oparta na Uważności), który odbędzie się stacjonarnie. Poprowadzę osobiście wszystkie spotkania, które będą odbywać się od 22. listopada do 17. stycznia, w każdą środę, w godzinach od 18:00 do 20:30. 6. stycznia w sobotę odbędzie się Dzień Uważności, całodniowy trening uważności w ciszy.

STRUKTURA KURSU
*8 cotygodniowych sesji, odbywających się stacjonarnie w środy w godzinach od 18:00 do 20:30. Terminy spotkań: 22.11, 29.11, 6.12, 13.12, 20.12, 3.01, 10.01, 17.01.
*Dzień Uważności, całodniowy trening uważności w ciszy, odbędzie się również stacjonarnie, w sobotę 6.01.2024 w godzinach od 10:00 do 17:00.
*Indywidualne spotkanie online z prowadzącą przed rozpoczęciem oraz po zakończeniu kursu.
*Samodzielna praktyka medytacji uważności, około 45 minut dziennie przez cały okres trwania kursu.
*Dostęp do materiałów szkoleniowych dotyczących tematyki poszczególnych spotkań oraz nagrań z prowadzonymi medytacjami.

Miejsce: Kameralne studio holistyczne eg_harmony (https://www.instagram.com/eg_harmony/), ul. Jaśminowa 2/8 na warszawskim Mokotowie (10 minut spacerem od Metra Wilanowska).
Twoja inwestycja: 1300 zł (Early Bird 1200 zł do końca października).

Zapisy i kontakt: swiderska.basia@gmail.com, 509 194 197.

Zapraszam na bezpłatne spotkanie zerowe, które odbędzie się 22 października (niedziela) w godzinach od 15:30 do 16:45 w sali na ulicy Jaśminowej 2/8. Na takim spotkaniu dowiesz się o głównych założeniach kursu Mindfulness MBSR, jego przebiegu oraz korzyściach jakie niesie ze sobą udział w takim procesie. Na spotkaniu doświadczysz również prowadzonej medytacji uważności. Będzie też okazja, aby poznać się osobiście. Udział w tym spotkaniu nie jest deklaracją do wzięcia udziału w całym kursie. Zapisy na spotkanie zerowe: swiderska.basia@gmail.com.

OSOBY, które zdecydowały się na trening mindfulness ze mną, tak piszą o swoim doświadczeniu:
„Czuję wdzięczność. To był czas przepełniony bezpiecznym, spokojnym oswajaniem chwili obecnej. Basia w swojej autentyczności, otwartości i gotowości bycia przy każdym z nas, stworzyła przestrzeń do eksperymentowania, sprawdzania i uczenia się siebie. Wyposażyła nas w narzędzia i wiedzę jak radzić sobie z różnymi doświadczeniami życiowymi, jak być przy sobie w tym co jest. Praktyki poznane na kursie to wspaniałe „narzędzia”, których będę używać, bo życie oparte na uważności jest pełne i żywe, choć wcale nie oznacza to, że łatwiejsze. Basiu dziękuję. Czułam się z Tobą bezpiecznie. Czułam Twoje zaangażowanie i oddanie. Zabieram ze sobą dobre, ciepłe doświadczenia, a zostawiam Ci ogrom wdzięczności.”

*Wypowiedź uczestniczki po treningu przeprowadzonym w okresie wrzesień – listopad 2022.
„Jak powiedział ktoś mądry: nigdy nie zrozumiesz do końca żadnej duchowej rzeczy, jeśli wpierw nie oddasz jej innym. Basia całą swoją osobą dawała świadectwo temu stwierdzeniu.”

*Wypowiedź uczestnika po treningu przeprowadzonym w okresie styczeń – marzec 2022.
„Zajęcia z Basią są w tempie i nastawieniu prawdziwie ludzkim: z uważnością na siebie, bez przymusu, z totalną otwartością. Basia w naturalny sposób wprowadza w tajniki medytacji. Każdy może poczuć, że ma prawo działać po swojemu, w zgodzie ze sobą. Widać, że zajęcia i filozofia mindfulness wypływa szczerze z przekonań, wartości i osobowości Basi. Kto nie wie, że może pomedytować, niech spróbuje to zrobić właśnie z nią!”

*Wypowiedź uczestniczki po treningu przeprowadzonym w okresie maj – lipiec 2019.
„Bardzo dobrze prowadzony proces, w pełnym poszanowaniu i akceptacji. Basia stworzyła atmosferę bezpieczeństwa i komfortowych warunków do rozwoju i nauki. Z pełnym sercem polecam.”
*Wypowiedź uczestniczki po treningu przeprowadzonym w okresie czerwiec – sierpień 2020.

„Czy kurs MBSR mnie zmienił?
Nie, nie zmienił ani mnie, ani środowiska w jakim żyję, ale zmienił mój punk widzenia i pozwolił mi zatrzymywać się w życiu wtedy, kiedy tego potrzebuję. Podejmuję świadome decyzje i nie zastanawiam się potem tygodniami, czy mogłam to zrobić inaczej lub czy to było najlepsze wyjście. Wiem, że było, bo wyłączyłam autopilota, oceniłam sytuację i podjęłam moją własną decyzję. Mam też w związku z tym znacznie więcej szacunku i zaufania do siebie, dużo więcej spokoju i zrozumienia dla innych.”
*Wypowiedź uczestniczki po treningu przeprowadzonym w okresie październik – grudzień 2019.

POZNAJ swoją nauczycielkę uważności
Nazywam się Basia Świderska, jestem certyfikowaną nauczycielką uważności i przede wszystkim oddaną praktyczką medytacji mindfulness. Wciąż się uczę, odkrywam i rozwijam w każdej chwili mojego życia. Dzielenie się sztuką uważnego życia jest moją pasją, która wynika z mocnego przekonania o transformującym potencjale uważności, którego doświadczam na sobie. Więcej o mnie przeczytasz tutaj https://tinyurl.com/biobasiaswiderska. FB @Basia be.Mindful, IG @basia_be_mindful.

O PROGRAMIE
Program MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction czyli kurs redukcji stresu w oparciu o uważność) jest obecnie najpopularniejszym i najlepiej przebadanym klinicznie treningiem rozwoju uważności na świecie. Został stworzony w 1979 roku przez neurobiologa dr Jona Kabat-Zinna i jego współpracowników z Uniwersytetu Medycznego w Massachusetts. Liczne badania potwierdzają, że medytacja mindfulness zmienia niektóre struktury mózgu, a osoby regularnie praktykujące są bardziej odporne na stres. Więcej na temat badań nad uważnością znajdziesz tutaj –> https://goamra.org/.

Szczegóły

Początek:
22 listopada/18:00
Koniec:
17 stycznia, 2024/20:30
Koszt:
zł1300
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/1198181384207408/

Organizator

Basia Świderska
Phone
509194197
Email
swiderska.basia@gmail.com