Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Certyfikowany Kurs MBSR z Agnieszką Siwek – Posłuszną w czwartki, od 19.10., STACJONARNIE – WARSZAWA, SASKA KĘPA

19 października/18:00 - 14 grudnia/20:30

zł1300

„Żyjemy dłużej,
ale mniej dokładnie
i krótszymi zdaniami” jak napisała -Wisława Szymborska
Jeśli i ty czujesz, że pęd życia i stres pozbawiają Cię czegoś ważnego, to propozycja programu MBSR może być dobra dla Ciebie.
Zapraszam na certyfikowany 8-tygodniowy kurs redukcji stresu w oparciu o medytację mindfulness czyli uważności (MBSR)
Co będziemy robić:
W przyjaznej i bezpiecznej atmosferze, w kameralnej grupie 8-10 osób będziemy krok po kroku uczyć się praktykować uważność. Poznasz zagadnienia związane z teorią stresu i lepiej zrozumiesz, jak to działa u ciebie, a co najważniejsze będziesz włączać uważność do codziennego życia, by lepiej radzić sobie ze stresem.
Co składa się na kurs:
• 8 cotygodniowych spotkań 2,5-3h w grupie do 10 osób
• 1 spotkanie tzw. DZIEŃ UWAŻNOŚCI 6h.
• Indywidualna konsultacja przed oraz po kursie
• Twoja praktyka własna 30-45 minut dziennie (najważniejsze!)
• Możliwość konsultacji indywidualnej w trakcie kursu, jeśli napotkasz problemy
W cenie otrzymujesz również:
• Materiały dla uczestników w wersji elektronicznej lub drukowanej (wybór należy do ciebie)
• Nagrania 4 medytacji do praktyki w domu
• Certyfikat ukończenia kursu (warunkiem jest udział w co najmniej 7 spotkaniach i Dniu Uważności)
• Prezent niespodziankę (uchylając rąbka tajemnicy 😊 będzie to wartościowa książka na temat mindfulness)
Program redukcji stresu MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction), został opracowany w Klinice Redukcji Stresu na Uniwersytecie Medycznym w Massachusetts w USA przez prof. Jona Kabat – Zinna. Został gruntownie przebadany i jego skuteczność potwierdzają badania. Od lat stosowany jest z powodzeniem w ośrodkach medycznych, w szkolnictwie, w biznesie, a także w innych obszarach np. w sporcie, w wojsku.
Praktykowanie uważności to bycie otwartym i przytomnym. Uważność uczy podchodzenia do wszystkiego, co się wydarza z ciekawością i świeżością. Praktykowanie uważności pomaga lepiej poznać siebie, swoje emocje i automatyczne reakcje na sytuacje stresowe. Daje szansę na zmianę nawykowych nastawień i reakcji, wspiera w dokonywaniu świadomych wyborów i podchodzeniu do siebie z życzliwością i łagodnością.
Jak powiedział Epiktet: Ludzie odczuwają niepokój nie przez wydarzenia same w sobie, lecz przez swoje spojrzenie na te wydarzenia.
Badania potwierdzają, że dzięki regularnej medytacji uważności (mindfulness) można:
• obniżyć poziom stresu, w tym złagodzić objawy psychosomatyczne związane ze stresem
• lepiej radzić sobie z trudnymi emocjami i bólem fizycznym
• zwiększyć poczucie satysfakcji z życia
• poprawić relacje ze sobą i innymi
• uzyskać dostęp do postawy cechującej się bezstronnością, spokojem i wewnętrzną stabilnością
Terminy spotkań:
Spotykamy się w czwartki 18.00 – 20.30
*19, 26 października,* 9, 16, 23, 30 listopada *7, 14 grudnia
dzień uważności 3 lub 9 grudnia
Miejsce:
Warszawa. Nowa wyciszającej sala warsztatowa DobroStan Facebook w kamienicy na Saskiej Kępie, 5 minut od Ronda Waszyngtona (bardzo dobra komunikacja z Centrum i z Pragi.) Możliwość bezpiecznego pozostawienia roweru na terenie posesji.
Opłata za udział w kursie wynosi 1300 zł, a przy wpłacie do 10 października 1200 zł. Jeśli pieniądze są jedyną przeszkodą skontaktuj się ze mną, może znajdziemy rozwiązanie.
Kontakt i zapisy
agnieszka@mindfulfields.pl
tel 505129306
Z każdą osobą zainteresowaną udziałem w kursie rozmawiam telefonicznie lub online. Nie namawiam i nie zniechęcam. Rozmowa ta jest ważna, bo ma pomóc Tobie w podjęciu decyzji, a mnie dowiedzieć się, czy nie masz przeciwwskazań do udziału w kursie w tej chwili i czy kurs odpowiada potrzebom, które Cię tu przywiodły. Będzie okazja by się poznać, opowiem z czym wiąże się trening.
O mnie:
Jestem certyfikowaną trenerką uważności (MBSR – certyfikat Polskiego Instytutu Mindfulnes i niemieckiego Institute for Mindfulness- based Approaches 2019) i lekarką z wyksztalcenia. Przez większość zawodowego życia realizowałam się w obszarze badań klinicznych oraz jako lider w globalnej organizacji. Angażowałam się w działania wspierające zdrowie psychiczne i dobrostan w miejscu pracy prowadząc sesje i warsztaty medytacji uważności. Człowiek, zdrowie i nauka, a ostatnio również psychologia są w centrum moich zainteresowań.
Po trudnych doświadczeniach osobistych, w drodze poszukiwań i rozwoju osobistego poznałam medytację uważności. Zafascynował mnie potwierdzony wieloma badaniami korzystny wpływ praktyki mindfulness na zdrowie i poczucie szczęścia.
Po rozpoczęciu regularnej praktyki mindfulness zaczęłam doświadczać ogromnej pozytywnej osobistej zmiany. Medytuję regularnie od 10 lat. Prowadzenie kursów medytacji mindfulness i inspirowanie do uważności sprawia mi ogromna przyjemność. Widzę w tym głęboki sens i wartość, w dzisiejszym świecie zmienności, niepewności, złożoności i nadmiaru bodźców. To przekonanie i pasja doprowadziły mnie do założenia Mindful Fields Facebook. Moją misją jest wspieranie osób w rozwoju osobistym i zdrowiu w duchu uważności i współczucia.
Prywatnie spełniam się w wielu rolach: żony, przyjaciółki, mamy dorosłych dzieci i babci. Jestem miłośniczką Mazur i spędzania czasu nad/na i pod wodą. Uwielbiam podróżować z moim mężem poza sezonem i poza utartymi szlakami.
Mindfulness to dla mnie coś więcej niż technika medytacji i kompetencja osobista – to postawa życiowa nacechowana ciekawością, życzliwością oraz szacunkiem dla siebie i wszystkich żyjących istot.
Czy jesteś gotowy/gotowa sprawdzić, czym uważność będzie dla ciebie? Zapraszam 😊

Organizator

Agnieszka Siwek – Posłuszna