Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Certyfikowany Kurs MBCL z Katarzyną Błachiewicz – Korygą w poniedziałki od 13.03., ONLINE – CAŁY ŚWIAT

13 marca/18:00 - 15 maja/20:45

zł1500

• Praktykujesz medytację uważności i chcesz pogłębiać swoją praktykę?
• Ciekawi Cię zagadnienie rozwijania w sobie życzliwości i współczucia do siebie i innych?
• A może zmagasz się z silnym wewnętrznym krytykiem lub „wymagaczem”? Dużo oceniasz?

Jeśli na któreś z powyższych pytań Twoja odpowiedź brzmi „tak” – zapraszam Cię na 8- tygodniowy, wyjątkowy kurs współczucia i życzliwości w nurcie mindfulness. Każdy z nas ma wsobie potencjał do bycia życzliwym i współczującym (zarówno wobec innych, jak i siebie!), jednak z wielu powodów nie zawsze nam się to „udaje”. I to jest bardzo ludzkie. Mnie kilka lat temu pojęcie życzliwości, zwłaszcza wobec siebie, wydawało się wręcz… niestosowne! I to właśnie w dużej mierze dzięki praktyce uważności i współczucia, nauczyłam się myśleć o tym inaczej.

Współczucie, życzliwość i łagodność można w sobie rozwijać i wzmacniać. I to jest właśnie celem tego kursu. Pamiętaj – nie trzeba czuć się współczującą osobą, aby przyjść na ten kurs! Możesz po prostu przyjść i zobaczyć, co się stanie.

O KURSIE:
MBCL (Mindfulness-Based Compassionate Living) to pogłębiony trening uważności wspierający w rozwoju współczucia i życzliwości wobec siebie i otaczającego nas świata. Współczucie jest niezwykłym zasobem w radzeniu sobie z bólem, stresem i cierpieniem, jakiego doświadczamy w życiu. Praktyka współczucia wspiera zarówno nasze zdrowie fizyczne, jak i mentalne, pomaga nam nawiązywać zdrowszą relację ze sobą i z innymi.

Kurs MBCL jest dla Ciebie, jeśli szukasz:
• wspierających sposobów radzenia sobie z nieuchronnym stresem
• zdrowego balansu pomiędzy dbaniem o siebie a dbaniem o innych
• nowego, wspierającego podejścia do niezdrowych wzorców odnoszenia się do siebie i innych
(takich jak np. ostra samokrytyka czy wymagania)
• trwałych sposobów na pełniejsze odczuwanie życzliwości, szczęścia, zdrowia i harmonii w życiu
osobistym, zawodowym, w relacjach i w świecie
• zmiany w twoim odnoszeniu się do bólu (w sensie fizycznym, emocjonalnym, relacyjnym)

Zatem jeśli masz motywację do pogłębiania wglądu w siebie samą/siebie samego – ten kurs jest dla Ciebie!
Program MBCL opracowali Erik van den Brink (holenderski psychiatra i psychoterapeuta) i Frits Koster (instruktor medytacji i nauczyciel mindfulness, który przez 6 lat był buddyjskim mnichem). Zawartość tego programu inspirowana jest osiągnięciami i pracami takich osób jak: Paul Gilbert, Kristin Neff, Tara Brach czy Rick Hanson.

DLA KOGO?
Kurs przeznaczony jest dla osób zaznajomionych z podstawową praktyką uważności, najlepiej po przejściu ośmiotygodniowego treningu uważności (MBSR, MBCT lub ich odpowiedników). Mile widziani są również uczestnicy regularnie praktykujący medytację uważności przez co najmniej 1 rok, którzy nie uczestniczyli w żadnym z powyższych kursów (wymogiem jest ok. 1,5 godziny formalnej praktyki tygodniowo). Program nie jest odpowiedni dla uczestników bez doświadczenia w medytacji uważności.

Struktura kursu:
* 8 spotkań po 2 h 45 min każde, 1 x w tygodniu
* Dzień Ciszy – ok. 4-ro godzinna sesja praktyki w ciszy
* indywidualne spotkanie ze mną przed i po kursie
* sugestie do praktyki własnej (± 1 h dziennie)
* grupa licząca maksymalnie 12 osób

Podczas kursu otrzymasz ode mnie nagrania audio praktyk medytacyjnych w nurcie compassion (jest ich aż 28!) oraz materiały kursowe, które pozwolą Ci głębiej zaznajomić się z zagadnieniem współczucia i życzliwości, także od strony naukowej.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE
Spotykamy się w środy, zaczynając od 13 marca w godz. 18.00 – 20.45
Miejsce spotkań: zoom

Pełny kalendarz spotkań:
środy: 13.03 / 20.03 / 27.03 / 10.04 / 17.04 / 24.04 / 08.05 / 15.05 w godz. 18.00-20.45
oraz 11.05 (sobota) w godz. 10.00 – 14.00
Koszt: 1.500 zł brutto

Istnieje możliwość rozłożenia płatności na 2 lub 3 raty. Wystawiam fakturę.

ZAPISY: kbkoryga@sztukaumyslu.com lub 504 215 958

Więcej o nurcie compassion i o mnie znajdziesz na:
https://sztukaumyslu.com/oferta-mindfulness/kursy-mbcl/. Tam też możesz przeczytać rekomendacje uczestników poprzednich edycji kursu.

Medytacji ze mną możesz spróbować:
www.sztukaumyslu.com/poczytaj-posluchaj-obejrzyj/obejrzyj/ lub na portalu @Wyspa Spokoju

O MNIE:
Jestem certyfikowaną nauczycielką kursów MBSR (Mindfulness-Based Stress Reduction/kurs redukcji stresu w oparciu o uważność) oraz MBCL (Mindfulness-Based Compassionate Living/kurs
współczucia i życzliwości w oparciu o uważność). Certyfikat MBSR zdobyłam w Polskim Instytucie Mindfuless, działającym w partnerstwie z European Institute for Mindfulness Based Approaches w Niemczech. Certyfikację MBCL otrzymałam bezpośrednio od holenderskich twórców programu – Fritsa Kostera i Erica van den Brinka. W latach 2020-2022 pełniłam funkcję wiceprezeski Polskiego Instytutu Mindfulness. Regularnie prowadzę kursy mbsr i mbcl (stacjonarnie i on-line), kilkudniowe wyjazdy, odosbnienia a także szkolenia i warsztaty o mindfulness. Jestem współautorką rocznego Treningu Pogłębiana Uważności dedykowanego osobom, które chcą poszerzać swoje doświadczenia związane z medytacją mindfulness.

Współtworzę portal @Wyspa Spokoju. Regularnie korzystam z superwizji, uczestniczę w odosobnieniach i pogłębiam swoją praktykę własną. Żyję i uczę z życzliwością. Z wykształcenia jestem aktorką i menadżerką kultury. Przez wiele lat robiłam „karierę”, płacąc za to wysoką cenę. Uważność pomogła mi w rozpoznaniu, kim jestem, a współczucie – w znalezieniu odwagi do życia w zgodzie ze sobą. Głęboko wierzę, że praktyka uważności i współczucia jest sposobem na odnajdywanie w sobie wewnętrznej mocy. Jeśli jesteś zainteresowana/y dołączeniem do kursu – skontaktuj się ze mną, w celu ustalenia
terminu wstępnego spotkania, które pomoże Ci podjąć ostateczną decyzję. Zapraszam z serca!
Kontakt: kbkoryga@sztukaumyslu.com lub 504 215 958

Szczegóły

Początek:
13 marca/18:00
Koniec:
15 maja/20:45
Koszt:
zł1500
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/1807493893033674

Organizator

Katarzyna Błachiewicz-Koryga