Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Certyfikowany Kurs MBSR z Basią Świderską w środy, od 21.02., STACJONARNIE – WARSZAWA

21 lutego/18:00 - 27 kwietnia/20:30

zł1350

📅 Od 21. lutego do 27. kwietnia 2024 (środy) ⏰ 18:00 – 20:30

Nazywam się Basia Świderska i zapraszam Cię na kurs Mindfulness Based Stress Reduction, który jest najpopularniejszym i najlepiej przebadanym klinicznie procesem rozwoju uważności na świecie.

Uważność to mój styl życia. Uczę jej w naturalny sposób, z maksymalną otwartością, obecnością i bez przymusu. Filozofia mindfulness wypływa z moich wartości, przekonań oraz osobowości. Często słyszę od moich uczniów, że „jestem w teraz”. Doświadczenie i wiedzę zdobywałam podczas wielu godzin osobistej praktyki, na odosobnieniach, programie z praktyką formalną i specjalistycznym szkoleniu nauczycielskim.

STRUKTURA KURSU

*8 cotygodniowych sesji, odbywających się stacjonarnie w środy w godzinach od 18:00 do 20:30. Terminy spotkań: 21.02, 28.02, 6.03, 13.03, 20.03, 27.03, 10.04 (online), 17.04.

*Dzień Uważności, całodniowy trening uważności w ciszy, odbędzie się również stacjonarnie, w sobotę 27.04.2024 w godzinach od 10:00 do 17:00.

*Indywidualne spotkanie online z prowadzącą przed rozpoczęciem oraz po zakończeniu kursu.

*Samodzielna praktyka medytacji uważności, około 45 minut dziennie przez cały okres trwania kursu.

*Dostęp do materiałów szkoleniowych dotyczących tematyki poszczególnych spotkań oraz nagrań z prowadzonymi medytacjami.

Miejsce: Przestronna sala warsztatowa w Naturalnym Centrum Zdrowia na ul. Grażyny 15 na warszawskim Mokotowie (10 minut spacerem od Metra Racławicka).

Twoja inwestycja: 1350 zł.

Zapisy i kontakt: swiderska.basia@gmail.com, 509 194 197.

OSOBY, które zdecydowały się na trening mindfulness ze mną, tak piszą o swoim doświadczeniu:

„Czuję wdzięczność. To był czas przepełniony bezpiecznym, spokojnym oswajaniem chwili obecnej. Basia w swojej autentyczności, otwartości i gotowości bycia przy każdym z nas, stworzyła przestrzeń do eksperymentowania, sprawdzania i uczenia się siebie. Wyposażyła nas w narzędzia i wiedzę jak radzić sobie z różnymi doświadczeniami życiowymi, jak być przy sobie w tym co jest. Praktyki poznane na kursie to wspaniałe „narzędzia”, których będę używać, bo życie oparte na uważności jest pełne i żywe, choć wcale nie oznacza to, że łatwiejsze. Basiu dziękuję. Czułam się z Tobą bezpiecznie. Czułam Twoje zaangażowanie i oddanie. Zabieram ze sobą dobre, ciepłe doświadczenia, a zostawiam Ci ogrom wdzięczności.” *Wypowiedź uczestniczki po treningu przeprowadzonym w okresie wrzesień – listopad 2022.

„Jak powiedział ktoś mądry: nigdy nie zrozumiesz do końca żadnej duchowej rzeczy, jeśli wpierw nie oddasz jej innym. Basia całą swoją osobą dawała świadectwo temu stwierdzeniu.” *Wypowiedź uczestnika po treningu przeprowadzonym w okresie styczeń – marzec 2022.

„Zajęcia z Basią są w tempie i nastawieniu prawdziwie ludzkim: z uważnością na siebie, bez przymusu, z totalną otwartością. Basia w naturalny sposób wprowadza w tajniki medytacji. Każdy może poczuć, że ma prawo działać po swojemu, w zgodzie ze sobą. Widać, że zajęcia i filozofia mindfulness wypływa szczerze z przekonań, wartości i osobowości Basi. Kto nie wie, że może pomedytować, niech spróbuje to zrobić właśnie z nią!” *Wypowiedź uczestniczki po treningu przeprowadzonym w okresie maj – lipiec 2019.

„Bardzo dobrze prowadzony proces, w pełnym poszanowaniu i akceptacji. Basia stworzyła atmosferę bezpieczeństwa i komfortowych warunków do rozwoju i nauki. Z pełnym sercem polecam.” *Wypowiedź uczestniczki po treningu przeprowadzonym w okresie czerwiec – sierpień 2020.

„Czy kurs MBSR mnie zmienił?

Nie, nie zmienił ani mnie, ani środowiska w jakim żyję, ale zmienił mój punk widzenia i pozwolił mi zatrzymywać się w życiu wtedy, kiedy tego potrzebuję. Podejmuję świadome decyzje i nie zastanawiam się potem tygodniami, czy mogłam to zrobić inaczej lub czy to było najlepsze wyjście. Wiem, że było, bo wyłączyłam autopilota, oceniłam sytuację i podjęłam moją własną decyzję. Mam też w związku z tym znacznie więcej szacunku i zaufania do siebie, dużo więcej spokoju i zrozumienia dla innych.” *Wypowiedź uczestniczki po treningu przeprowadzonym w okresie październik – grudzień 2019.

POZNAJ swoją nauczycielkę uważności

Nazywam się Basia Świderska, jestem certyfikowaną nauczycielką uważności i przede wszystkim oddaną praktyczką medytacji mindfulness. Wciąż się uczę, odkrywam i rozwijam w każdej chwili mojego życia. Dzielenie się sztuką uważnego życia jest moją pasją, która wynika z mocnego przekonania o transformującym potencjale uważności, którego doświadczam na sobie. Więcej o mnie przeczytasz tutaj https://tinyurl.com/biobasiaswiderska. FB @Basia be.Mindful, IG @basia_be_mindful.

O PROGRAMIE

Program MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction czyli kurs redukcji stresu w oparciu o uważność) jest obecnie najpopularniejszym i najlepiej przebadanym klinicznie treningiem rozwoju uważności na świecie. Został stworzony w 1979 roku przez neurobiologa dr Jona Kabat-Zinna i jego współpracowników z Uniwersytetu Medycznego w Massachusetts. Liczne badania potwierdzają, że medytacja mindfulness zmienia niektóre struktury mózgu, a osoby regularnie praktykujące są bardziej odporne na stres. Więcej na temat badań nad uważnością znajdziesz tutaj –> https://goamra.org/.

Szczegóły

Początek:
21 lutego/18:00
Koniec:
27 kwietnia/20:30
Koszt:
zł1350
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/345843581382079