Zapraszam Cię serdecznie na kurs  MBCL (Mindfulness-Based Compassionate Living) od 22 listopada 2021 w poniedziałki o godz. 18.00 na platformie zoom.

Zapisy na: kbkoryga@sztukaumyslu.com

Kiedy zaczynamy sobie zdawać sprawę z tego, że cierpienie jest nieuniknione (ponieważ żyjemy w nieperfekcyjnych ciałach, w nieperfekcyjnym świecie, pośród ludzi, którzy są tak samo nieperfekcyjni, jak my), okazuje się, że współczucie nie jest luksusem, lecz podstawową potrzebą.”

Fragment książki „Praktyczny przewodnik po MBCL” (autorzy: Eric Van den Brink i Frits Koster oraz Victoria Norton – twórcy programu).

Praktykujesz uważność? Masz chęć pogłębić praktykę? Pragniesz wzmocnić w sobie życzliwe i współczujące podejście do siebie i innych?

Jeśli tak, zapraszam Cię serdecznie do wzięcia udziału w tym niezwykłym 8-tygodniowym kursie. Każdy z nas ma bowiem w sobie potencjał do bycia współczującym, jednak z wielu powodów nie zawsze udaje się nam odczuwać współczucie w pełni, czy to do siebie, czy innych. Na szczęście współczucie można w sobie wzmacniać i rozwijać. To jest właśnie celem tego kursu!

OPIS:

MBCL (Mindfulness-Based Compassionate Living) to pogłębiony trening uważności wspierający w rozwoju współczucia i życzliwości wobec siebie i otaczającego nas świata. Współczucie wspomaga nas szczególnie w momentach, które są dla nas trudne i wymagające – jest niezwykłym zasobem w radzeniu sobie z bólem, stresem i cierpieniem, jakiego doświadczamy w życiu. Ćwiczenie współczucia wspiera zarówno nasze zdrowie fizyczne, jak i mentalne, pomaga nam nawiązywać zdrowszą relację ze sobą i z innymi.

Ten program jest dla Ciebie jeśli szukasz:

  • wspierających sposobów radzenia sobie z nieuchronnym stresem w życiu
  • zmiany w twoim odnoszeniu się do bólu (w sensie fizycznym, emocjonalnym, relacyjnym)
  • możliwości nowego, wspierającego podejścia do niezdrowych wzorców odnoszenia się do siebie i innych (takich jak np. ostra samokrytyka)
  • zdrowego balansu pomiędzy dbaniem o siebie a dbaniem o innych
  • trwałych sposobów na pełniejsze odczuwanie życzliwości, szczęścia, zdrowia i harmonii w życiu osobistym, zawodowym, w relacjach i w świecie:)

Jeśli kontynuujesz własną praktykę uważności i masz motywację do pogłębiania wglądu w siebie samą/siebie samego, również w to, co trudne – ten kurs jest dla Ciebie!

Program MBCL opracowali Erik van den Brink (holenderski psychiatra i psychoterapeuta) i Frits Koster (instruktor medytacji i nauczyciel mindfulness, który przez 6 lat swojego życia był buddyjskim mnichem). Zawartość tego programu inspirowana jest osiągnięciami i pracami takich osób jak: Paul Gilbert, Kristin Neff, Tara Brach czy Rick Hanson.

DLA KOGO?

Kurs przeznaczony jest dla osób zaznajomionych z podstawową praktyką uważności, najlepiej po przejściu ośmiotygodniowego treningu uważności (MBSR, MBCT lub ich odpowiedników). Mile widziani są również uczestnicy regularnie praktykujący medytację uważności przez co najmniej 1 rok, którzy nie uczestniczyli w żadnym z powyższych kursów (wymogiem jest ok. 1,5 godziny formalnej praktyki tygodniowo). Program nie jest odpowiedni dla uczestników bez doświadczenia w medytacji uważności.

STRUKTURA:

Kurs MBCL to:

  • 8 spotkań po 2,5 godziny każde, 1 x w tygodniu
  • „Dzień Ciszy” – kilkugodzinna sesja praktyki w ciszy
  • indywidualne spotkanie ze mną przed i po kursie
  • sugestie do praktyki własnej (± 1 h dziennie)
  • grupa licząca maksymalnie 12 osób

Podczas kursu otrzymasz ode mnie nagrania audio praktyk medytacyjnych w nurcie compassion oraz materiały kursowe, które pozwolą Ci głębiej zaznajomić się z zagadnieniem współczucia i życzliwości, także od strony naukowej.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

Spotykamy się na platformie zoom w każdy poniedziałek, zaczynając od 22 listopada o godz. 18.00.

Kalendarz spotkań:

poniedziałki 2021: 22.11 / 29.11 / 06.12 / 13.12 / 20.12.

poniedziałki 2022: 03.01 / 10.01 / 17.01. w godz. 18.00 – 20.30

oraz 15.01.2022 r. (sobota) w godz. 10.00 – 15.00

Uwaga: 27.12 nie ma spotkania, robimy przerwę świąteczną:)

Koszt kursu: 1.000 zł brutto. Istnieje możliwość rozłożenia płatności na 2 raty. Wystawiam fakturę.

O MNIE:

Jestem certyfikowaną nauczycielką kursów MBSR (Mindfulness-Based Stress Reduction) oraz nauczycielką kursów MBCL (Mindfulness-Based Compassionate Living) w procesie certyfikacji. Od 2020 r. pełnię funkcję wiceprezeski Zarządu Polskiego Instytutu Mindfulness. Certyfikat zdobyłam właśnie w tym Instytucie, który działa w partnerstwie z European Institute for Mindfulness Based Approaches w Niemczech. Szkolenie nauczycielskie w zakresie MBCL przeszłam bezpośrednio u twórców tego programu – Erica van den Brinka i Fritsa Kostera. Z wykształcenia jestem muzyczką, aktorką i menadżerką kultury. Przez 8 lat byłam dyrektorką Teatru Polonia i Och-Teatru w Warszawie. Wiem z doświadczenia, co to jest wysoki poziom odpowiedzialności i stresu, pośpiech i presja (zewnętrzna lub wewnętrzna). Długo walczyłam z wewnętrznym krytykiem i wysokimi wymaganiami wobec siebie samej. To jednak prowadziło zazwyczaj w ślepą uliczkę. Moja pasja do poznawania siebie i odkrywania nowych sposobów radzenia sobie z trudnościami zaprowadziła mnie najpierw do uważności, a później pozwoliła mi otworzyć się na współczucie, życzliwość i łagodność wobec siebie i świata. Wierzę, że w każdym z nas jest siła do tego, aby na nowo odkryć w sobie radość, spontaniczność i po prostu… zadowolenie z życia. Takiego, jakie jest. I że życzliwość oraz współczucie przynoszą o wiele więcej korzyści, niż krytyka. Każdego dnia staram się korzystać z tego odkrycia i czerpać z życia całe bogactwo jego doświadczeń. Od kilku lat dzielę się moimi doświadczeniami i wiedzą z innymi, prowadząc ich przez pierwsze kroki w odrywaniu i pogłębianiu ich wewnętrznej mocy. Serdecznie zapraszam do wspólnej podróży również Ciebie!

KONTAKT ZE MNĄ:        

  

e-mail: kbkoryga@sztukaumyslu.com  
tel: 504 215 958

                       

%d bloggers like this: