Zapraszam serdecznie na 8 -tygodniowy kurs redukcji stresu w oparciu o uważność (mindfulness).

Jeśli chcesz włączyć siebie do grona osób o które dbasz, jeśli chcesz odczuwać większą satysfakcję z życia takiego jakim jest, obniżyć poziom odczuwalnego stresu i napięcia to kurs MBSR jest dobrą propozycją dla Ciebie.
Program redukcji stresu MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction), został opracowany w Klinice Redukcji Stresu na Uniwersytecie Medycznym w Massachusetts w USA przez prof. Jona Kabat – Zinna. Został gruntownie przebadany i od lat stosowany jest z powodzeniem w ośrodkach medycznych, w szkolnictwie, w biznesie, a także w innych obszarach np. w sporcie, w wojsku.

W trakcie kursu nauczysz się korzystać z praktyk medytacyjnych opartych na uważności i zobaczysz, jak mogą ci pomóc w codziennym życiu.

Praktykowanie uważności to bycie otwartym i przytomnym. Uważność uczy podchodzenia do wszystkiego, co się wydarza z ciekawością i świeżością.  Praktykowanie uważności pomaga lepiej poznać siebie, swoje emocje i automatyczne reakcje na sytuacje stresowe. Daje szansę na zmianę nawykowych nastawień i reakcji, wspiera w dokonywaniu świadomych wyborów i podchodzeniu do siebie z życzliwością i łagodnością.
Badania potwierdzają, że dzięki regularnej medytacji uważności (mindfulness) można:

  • obniżyć poziom stresu, w tym złagodzić objawy psychosomatyczne związane ze stresem
  • lepiej radzić sobie z trudnymi emocjami i bólem fizycznym
  • zwiększyć poczucie satysfakcji z życia
  • poprawić relacje ze sobą i innymi
  • uzyskać dostęp do postawy cechującej się bezstronnością, spokojem i wewnętrzną stabilnością

Kurs składa się z:

– 8 cotygodniowych spotkań trwających ok 2,5 godziny każde

– 1 dnia uważności, w trakcie którego będziemy praktykować w ciszy

– Indywidualnego spotkania z prowadzącą przed rozpoczęciem oraz po zakończeniu kursu.

– Twojej codziennej praktyki własnej, która jest najważniejsza

Terminy spotkań:

Niedziele od 23.02.2020 do 19.04.2020 o godz. 18.00 (z przerwą na Święta Wielkanocne)

Dzień uważności 4 kwietnia 2020

Miejsce:

Zajęcia odbywać się będą w Studio Śniadeckich w centrum Warszawy, ul Śniadeckich 19/10, 5 min od stacji metra Politechnika

https://www.facebook.com/StudioSniadeckich

Opłata za udział w kursie wynosi 1000 zł, a przy wpłacie do 15 lutego 2020 – 950 zł.

Cena obejmuje dostęp do materiałów szkoleniowych i nagrań z instrukcjami medytacji.

O mnie:

 Jestem lekarzem, od wielu lat pracuję w obszarze badań klinicznych. Zdrowie i nauka są w centrum moich zainteresowań. Korzystny wpływ praktyki mindfulness na zdrowie i samopoczucie potwierdzony jest wieloma badaniami. Doświadczam go również w swoim życiu. Dlatego moją pasją jest promowanie i uczenie medytacji mindfulness.

Jestem certyfikowaną trenerką MBSR programu redukcji stresu w oparciu o uważność (certyfikat niemieckiego Institute for Mindfuless Based Approaches i Polskiego Instytutu Mindfulness). Prowadzę warsztaty redukcji stresu metodą mindfulnes i zajęcia medytacji w dużej korporacji. Medytuję regularnie od wielu lat. Pielęgnuję swoją praktykę uważności uczestnicząc regularnie w odosobnieniach medytacyjnych. Ukończyłam Interpersonal Mindfulness Program, który rozwija umiejętność bycia uważnym w relacji z druga osobą, głębokiego słuchania siebie i innych.

Jestem szczęśliwą żoną, mamą i babcią, miłośniczką Mazur i przyjaciółką pewnego białego owczarka. Uwielbiam podróżować poza sezonem i poza utartymi szlakami.

Kontakt i zapisy

agnieszka.siwek.p@gmail.com
tel. 505 129 306

%d bloggers like this: