Pozytywne oddziaływanie praktyki uważności na nasze umysły, emocje oraz zdrowie psychiczne i fizyczne zostało potwierdzone w prowadzonych prawie od 40 lat licznych badaniach naukowych, które dowodzą wysoką skuteczność programu MBSR.

Trening MBSR to narzędzie głębokiej transformacji osobistej i społecznej oraz zmiany behawioralnej. Ten 8-tygodniowy program w oparciu o rozwój uważności został opracowany przez Jona Kabat-Zinna, neurobiologa z University of Massachusetts i jest stosowany od 1979 roku. Program służy poprawie zdrowia fizycznego, emocjonalnego, rozwojowi inteligencji emocjonalnej, relacji i lepszemu samopoczuciu, co bezpośrednio wpływa na dobrostan i poczucie szczęścia. 

Co da mi kurs MBSR?

Dzięki temu kursowi MBSR nauczysz się umiejętności, które mogą zwiększyć Twoją zdolność:

🧿 radzenia sobie ze stresem, bólem i wyzwaniami dnia codziennego

🧿 konstruktywnego radzenia sobie w stresowych sytuacjach

🧿 skutecznego działania i efektywności osobistej

🧿 monotaskingu zamiast multitaskingu

🧿 reagowania na potrzeby własne i innych

🧿 kreatywnego rozwiązywania problemów

🧿 racjonalnego podejmowania decyzji

🧿 skutecznej komunikacji intra- i interpersonalnej

Jeśli chcesz rozwinąć te umiejętności to niebawem będzie okazja udziału via ZOOM, dzięki czemu możesz uczestniczyć w kursie z dowolnego miejsca:)

Już od 11. maja poprowadzę ONLINE kurs MBSR
Zapisy: do 4. maja https://tiny.pl/r86fk

Chociaż MBSR nie jest „lekarstwem” na poważne schorzenia i nie powinno być stosowane jako substytut leczenia, badania wskazują, że trening uważności może mieć znaczący efekt wspierający dla osób doświadczających stresu, lęku, wysokiego ciśnienia krwi, depresji, przewlekłego bólu, migreny, choroby serca, cukrzycy i innych dolegliwości. Ponadto uczestnicy zazwyczaj zgłaszają, że czują się bardziej żywi, witalni, „dostrojeni” do siebie i innych.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej … Naprawdę nie musisz wiedzieć więcej o uważności, aby rozpocząć kurs MBSR, ale jeśli chcesz to, dostępny jest pełen informacji film Jona Kabata-Zinna przemawiającego w Google, który zawiera znacznie więcej szczegółów na temat badań, które potwierdzają praktykę uważności w zakresie zdrowia fizycznego i dobrostanu psychicznego.

🧏‍♀️🧏 Moi Absolwenci tak opisują co dał im kurs MBSR?

🧏‍♀️”Pierwsze i najważniejsze – samoświadomość, reagowanie na sygnały z ciała – zrozumienie, że mam  wpływ na to, co się ze mną fizycznie dzieje. Jeśli chodzi o słuchanie ciała, to robię to już od jakiegoś czasu –np. rozciąganie w ciągu dnia, wykonywanie ćwiczeń dający ulgę. Kompletnie jednak nie reagowałam na sygnały związane ze zdenerwowaniem, czy napięciem wynikającym ze stresu, czy trudnej  sytuacji. Dzisiaj wiem, że chwila zatrzymania, kilka oddechów, zmienia całkowicie sytuację. 

Kolejne, to uświadomienie sobie, że mam czas. Kiedy sama siebie poganiam np. w pracy, jestem mniej  efektywna niż jak powiem sobie” „chwila, moment, powoli”. Mam wtedy większa czujność na to co robię, robię to w podobnym czasie z poczuciem dobrze wykonanej pracy.” – Agnieszka

🧏‍♀️”Super rozluźnienie napiętych mięśni, które bardzo często mnie bolą-, kiedy je rozluźnię to bardzo dobrze mi się śpi. Dzięki temu łatwiej mi jest funkcjonować w ciągu dnia, jestem mniej rozdrażniona przez przewlekły ból. Łatwiej mi się oddycha kiedy mam rozluźnione mięśnie klatki, piersiowej i opuszczone obojczyki i ramiona. Kiedy mnie nie boli to mogę z łatwością pokonywać inne trudności. Stałam się bardziej spokojna, więcej słucham bliskich, lepsze relacje z dziećmi.” – Kasia M.

SZCZEGÓŁY KURSU

👉Zapisy trwają do 4. maja przez formularz https://tiny.pl/r86fk

👉Certyfikowany Online Kurs MBSR via ZOOM:

8 spotkań po 2,5h x 1 raz w tygodniu | „Dzień Uważności”

• Konsultacja wstępna

• Materiały dla uczestników

• Nagrania praktyk

• Certyfikat

• Konsultacja końcowa

👉Termin:

wtorki od 11. maja do 29. czerwca 2021, w godz. 18.30-21.00

👉Daty spotkań:

maj: 11 | 18 | 25

czerwiec: 1 | 8 | 15 | 19 – „Dzień Uważności” | 22 | 29

👉Grupa: do 12 osób

👉Koszt: 990 zł/os. Jest możliwość rozłożenia na dwie raty.

👉Jak się zapisać? Chcesz wiedzieć więcej?: https://tiny.pl/r86fk

Do zobaczenia!

%d bloggers like this: