PIĄTKI 18:30-21:00

Mindfulness daje nam praktyczne narzędzia do zarządzania stresem, ale także do zarządzania odpoczynkiem. Mindfulness (uważność) jest bowiem podstawą kreatywnej samoregulacji. Oprócz nauki bycia z trudnościami i niewygodą, uczy świadomej prostoty, radości z rzeczy małych i dobrego, zrównoważonego życia. Uczy, jak się zatrzymać, i jak poznać możliwości chwili obecnej. Mindfulness nie jest narzędziem, ani filozofią, tylko  doświadczaniem wynikającym z praktyki.  Mindfulness się robi, uważnym się bywa, a od tego wiele się zmienia.

Włączenie uważności w codzienne życie wymaga dyscypliny i ćwiczeń. Jon Kabat-Zinn stworzył program radzenia sobie ze stresem oparty na uważności pt: Mindfulness Based Stress Reduction (MBSR). Jest to trening bazujący na świeckiej medytacji, istniejący od prawie 40 lat. Ważną częścią treningu jest codzienna praktyka w domu (ok. 45 min).

Na kursie, uważność jest praktykowana poprzez różne ćwiczenia. Ich celem jest skupienie uwagi na chwili obecnej. Praktyka tworzy nową, szerszą perspektywę, nową postawę wobec wszystkiego co nam się przydarza. Upadają nasze przyzwyczajenia, przekonania, role. Przestajemy działać automatycznie. Otwieramy się na siebie i innych, na nowe możliwości i rozwiązania. Nabieramy zdolności świadomego kierowania swoją własną ścieżką rozwoju.

prowadząca:

JOANNA KOWALIK – certyfikowana nauczycielka programu redukcji stresu opartego na Mindfulness

Jestem wielbicielką wolnej edukacji i szerokiej perspektywy. Mieszkam na Żoliborzu wraz z partnerem i nastoletnim synem. Prowadzę kawiarnię oraz kursy i medytacje Mindfulness. Lubię podważać to, co zastane, szukać początków, źródeł obecnego stanu rzeczy. Ciekawi mnie co się skąd wzięło i dlaczego. Pasjonuje mnie pokazywanie innym, że istnieją alternatywne ścieżki, nie tylko te wydeptane i przyzwyczajone, ale i takie, które sami sobie wyznaczymy.

miejsce:

szkoła jogi Agasana, ul. Mickiewicza 9/1, Żoliborz

(dogodna lokalizacja przy metrze Dworzec Gdański)

czas:kurs trwa 2 miesiące,

spotykamy się w piątki 18:30 – 21:00

terminy spotkań: 22.03, 29.03, 5.04, 12.04, 19.04, 26.04, 10.05, 17.05

dzień uważności: sobota, 11 maja 12:00 – 19:00

opłata za udział w kursie: 1000 zł brutto (wystawiam faktury)

aby umówić się na przedkursowe spotkanie indywidualne skontaktuj się ze mną: prostemedytacje@gmail.comtel. 609 045 948

zapraszam!

%d bloggers like this:

Zapis na Pauzę

Wyrażam zgode na przetwarzanie moich danych osobowych.

FreshMail.pl