WTORKI 18:00-20:30

Zapraszam na Kurs redukcji stresu metodą Mindfulness. Ten kurs to przede wszystkim praca nad poszerzaniem świadomości, badanie ścieżek własnego umysłu, nawykowych reakcji, relacji ze sobą i światem.

Poprzez praktykowanie medytacji i doświadczanie własnego ciała lepiej poznajemy siebie samych. Badamy swoje bariery, granice, a także potrzeby i wartości. Uczymy się technik wyostrzania skupienia oraz głębokiego odpoczynku. Uczestnicy poznają własne ścieżki i sami wyznaczają dla siebie kierunek rozwoju. Ten kurs jest o Tobie. Praca we wspierającej grupie pozwala dodatkowo na wzbogacenie własnych doświadczeń o te, które nie są nasze, ale równie silnie mogą pogłębić nasze zrozumienie.

Mindfulness (uważność) jest podstawą kreatywnej samoregulacji. Oprócz nauki bycia z trudnościami i niewygodą, uczy świadomej prostoty, radości z rzeczy małych i dobrego, zrównoważonego życia. Uczy, jak się zatrzymać, i jak poznać możliwości chwili obecnej. Mindfulness nie jest narzędziem, ani filozofią, tylko  doświadczaniem wynikającym z praktyki. Mindfulness się robi, uważnym się bywa, a od tego wiele się zmienia.

Włączenie uważności w codzienne życie wymaga dyscypliny i ćwiczeń. Jon Kabat-Zinn stworzył program radzenia sobie ze stresem oparty na uważności – Mindfulness Based Stress Reduction (MBSR). Jest to trening bazujący na świeckiej medytacji, istniejący od prawie 40 lat. Ważną częścią treningu jest codzienna praktyka w domu (ok. 45 min).

Prowadząca:

JOANNA KOWALIK – certyfikowana nauczycielka programu redukcji stresu opartego na Mindfulness (MBSR)

zdjęcie: Anna Orłowska

Jestem wielbicielką wolnej edukacji i szerokiej perspektywy. Mieszkam na Żoliborzu wraz z partnerem i nastoletnim synem. Prowadzę kawiarnię oraz kursy i medytacje Mindfulness. Lubię podważać to, co zastane, szukać początków, źródeł obecnego stanu rzeczy. Ciekawi mnie co się skąd wzięło i dlaczego. Pasjonuje mnie pokazywanie innym, że istnieją alternatywne ścieżki, nie tylko te wydeptane i przyzwyczajone, ale i takie, które sami sobie wyznaczymy.

_______________________________________

miejsce:

szkoła jogi Shakti, ul. Lwowska 17 / 19 (IV piętro)

Szkoła znajduje się w centrum Warszawy, tuż przy Placu Konstytucji. Łatwo tam dotrzeć metrem (stacja Politechnika), autobusem czy tramwajem.

czas:

kurs trwa 2 miesiące,

spotykamy się we wtorki 18:00 – 20:30

terminy spotkań: 14.05, 21.05, 28.05, 4.06, 11.06, 18.06, 25.06, 2.07

dzień uważności: sobota, 22 czerwca 12:00 – 19:00

opłata za udział w kursie: 1000 zł brutto (wystawiam faktury)

aby umówić się na przedkursowe spotkanie indywidualne skontaktuj się ze mną: prostemedytacje@gmail.com

tel. 609 045 948

zapraszam!

J

%d bloggers like this:

Zapis na Pauzę

Wyrażam zgode na przetwarzanie moich danych osobowych.

FreshMail.pl