Dlaczego menedżer w obszarze innowacji i sztucznej inteligencji zaczął uczyć mindfulness? Sprawdź 🙂

Cześć,

Nazywam się Piotr Mechliński, jestem menedżerem i ekspertem w zakresie sztucznej inteligencji. Od blisko 20 lat pracuję z największymi korporacjami w Polsce i na świecie. Jestem też nauczycielem mindfulness, uprawnionym do prowadzenia kursów zgodnie ze standardami MBSR (w trakcie certyfikacji). Od moich kursów możesz więc oczekiwać inżynierskiej precyzji, logicznego i naukowego podejścia oraz w pełni świeckiego charakteru. Konkretnie, na temat i bez ozdobników.

O PROGRAMIE:

MBSR, czyli Mindfulness-based Stress Reduction (Redukcja Stresu w oparciu o Uważność) to program stworzony przez Jon Kabat-Zinna i współpracowników pod koniec lat 70-tych w University of Massachusetts Medical Center (USA). Jest najlepiej naukowo przebadanym programem opartym na praktyce uważności. Metodyka MBSR oparta jest na świeckich technikach medytacyjnych i prostych ćwiczeniach. Prostych, ale bardzo skutecznych w redukcji stresu. Obecnie, zajęcia z uważności prowadzą światowe korporacje, firmy technologiczne, szkoły oraz szpitale i kliniki zdrowia.

Liczne badania wskazują, że kurs MBSR podnosi jakość życia poprzez faktyczne zmiany w mózgu (obserwowane na skanach). Już po 8 tygodniach praktyki Mindfulness wzmacniane są obszary w mózgu powiązane z uczeniem się, pamięcią i koncentracją, rozwiązywaniem problemów, regulacją emocji. Z kolei zmniejszeniu ulega obszar mózgu związany ze stresem, lękiem i niepokojem.

KORZYŚCI Z KURSU MBSR:

 • Redukuje stres – wpływa na obniżenie poziomu hormonu stresu kortyzolu.
 • Poprawia koncentrację – zmniejsza rozproszenie, poprawia pamięć, rozwija zmysł samoobserwacji.
 • Usprawnia komunikację w zespole, w związkach – zwiększona samoświadomość pozwala na lepszy kontakt z własnymi emocjami.
 • Zwiększa kreatywność – większy dystans do własnych myśli wpływa pozytywnie na umiejętność nieszablonowego myślenia i szukania nowych rozwiązań.
 • Ogranicza ryzyko depresji i wypalenia zawodowego.
 • Zwiększa odporność, reguluje ciśnienie krwi, ułatwia zasypianie.
 • Zmniejsza bóle psychosomatyczne, zmniejsza ryzyko chorób serca.

JAK WYGLĄDA KURS MINDFULNESS MBSR?

Osiem spotkań online raz w tygodniu trwających 2,5 godziny w kameralnej grupie. Kurs koncentruje się na praktyce i wymianie doświadczeń z odrobiną teorii. Dodatkowo ma miejsce Dzień Uważności, czyli 7 godzin praktyki w ciszy w trakcie których można pogłębić i ugruntować swoje umiejętności.

CENA KURSU OBEJMUJE:

 • Indywidualną konsultację przed i po ukończeniu kursu
 • 28 godzin prowadzonych zajęć online w grupie maksymalnie 10 osobowej
 • Nagrania audio do praktyki własnej do wykorzystania bez limitu czasowego
 • Materiały edukacyjne do każdych zajęć
 • Certyfikat ukończenia kursu MBSR zgodnie ze standardami Polskiego Instytutu Mindfulness oraz Institute for Mindfulness Approaches.

CENA: Cena dla edycji online: 990 PLN.

HARMONOGRAM KURSU:

Spotkania odbędą się w kolejne soboty od 9:00 do 11:30 (start 15 maja, koniec 3 lipca)

Termin Dnia Uważności uzgodnimy wspólnie.

ZGŁOSZENIA NA KURS:

Przyjęcie na kurs następuje po obowiązkowej indywidualnej konsultacji wideo.

Proszę umów konsultację klikając tutaj.

lub pisząc do mnie na piotr@calm.academy

PROWADZĄCY:

%d bloggers like this: