Retreaty – wyjazdy w całości poświęcone pielęgnowaniu mindfulness mają niezwykłą moc. Wie o tym każdy, kto tego doświadczył.
Tym razem zachęcamy Was do udziału w specyficznej formie retreatu – nie będziemy milczeć, lecz zanurzymy się w celebrowaniu życia, jak Zorba, którego przygody na Krecie zainspirowały Jona Kabat-Zinna do zatytułowania swojej książki o mindfulness „Życie piękna katastrofa”.
Pozwólmy sobie na przygodę uważnego bycia wśród urzekającej przyrody kreteńskiej, w gronie osób, dla których wartością jest uważność.
Jak będziemy praktykować mindfulness? 

Podczas całego retreatu będziemy pielęgnować postawę uważności wobec siebie i świata. Spodziewaj się codziennie jednej medytacji formalnej na rozpoczęcie dnia a potem różnych nieformalnych ćwiczeń.

W kontakcie ze swoim ciałem pozwolimy sobie zanurzyć się w kreteńskiej rzeczywistości wszystkimi zmysłami.

Będziemy medytować uważnie patrząc, słuchając, wąchając, smakując, dotykając, wędrując, tańcząc, pijąc wino, pływając.

W kontakcie ze swoim umysłem będziemy odkrywając swobodę towarzyszącą postawie początkującego – tego który nie wie, ale z ciekawością obserwuje, siebie i otoczenie powstrzymując się od ocen i wartościowania.

W kontakcie ze swoim sercem pozwolimy sobie na przeżywanie pełni uczuć i emocji z wdzięcznością za bogactwo doświadczeń.

W kontakcie z innymi osobami, nawiązując świadomie uważne relacje będziemy badać swoją empatię i zdolność do serdeczniej komunikacji.

Praktyka mindfulness będzie się działa pod kierunkiem Małgosi Jakubczak – doświadczonej nauczycielki i mentorki.

Opiekę organizacyjną zapewnią Magda i Marek, czyli project CreteYourLife  – praktycy mindfulness, którzy zdecydowali się żyć na Krecie, dobrze znają jej uroki i tajemnice,  dzięki nim doświadczymy komfortu beztroskiego zanurzania się w byciu wolni od spraw  organizacyjnych.

 

Więcej informacji znajdziesz w prezentacji – ofercie TUTAJ.
Zgłoszenia mailowe: info@polim.pl
Im szybciej, tym lepiej, nie później niż do końca marca 2019
%d bloggers like this:

Zapis na Pauzę

Wyrażam zgode na przetwarzanie moich danych osobowych.

FreshMail.pl