Odosobnienia

Polski Instytut Mindfulness regularnie organizuje odosobnienia dla nauczycieli i praktyków mindfulness. To 4-dniowe spotkania, podczas których uczestnicy Odosobnienia prowadzeni są przez nauczyciela. Każdy praktykuje w ciszy, zaglądając coraz bardziej do swojego wnętrza a formuła zatrzymania, pozwala na coraz głębsze wejście w siebie. 

Odosobnienia to jedna z form pielęgnowania praktyki, która przeznaczona jest dla osób z doświadczeniem medytacyjnym. Brak komunikacji z innymi, panująca cisza, wspólna praktyka prowadzona przez wykwalifikowanego nauczyciela, to doskonałe warunki do eksploracji własnego umysłu i rozwoju samoświadomości.

Wspierające są w tym formalne medytacje mindfulness, ale także praktyka nieformalna, taka jak uważne spacery, posiłki, czy po prostu bycie pośród natury.

Odosobnienia organizowane przez Polski Instytut Mindfulness początkowo miały formułę stacjonarną, wyjazdową. Miejsca w Polsce, do których wyjeżdżają grupy medytujących, wybierane są ze szczególną dbałością. To zarówno agroturystyki, jak i hostele, które zapewniają nie tylko nocleg i wyżywienie, ale także przestrzeń do praktyki oraz niezwykłe otoczenie przyrody, jak chociażby tej w Biebrzańskim Parku Krajobrazowym. Pandemia koronawirusa spowodowała, że na jakiś czas formułę trzeba było zmienić. Powstał pomysł „home retreat”, czyli odosobnień, wciąż prowadzonych w ciszy, ale przy pomocy internetu i platform komunikacyjnych, takich jak zoom. Każdy praktykował w ciszy, w swoich domowych warunkach, łącząc się z grupą wirtualnie i słuchając medytacji prowadzonych przez nauczyciela. Nie rezygnujemy ze stacjonarnej formy odosobnień i kiedy tylko jest to możliwe jako Instytut organizujemy właśnie wyjazdowe spotkania odosobnieniowe.

Pozostańmy w kontakcie

Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit laborum. Sed ut perspiciatis unde omnis.