Założyłam Fundację Pasja do Edukacji i Rozwoju z intencją wspierania rodziców, nauczycieli i szkół w procesie edukacji dzieci i młodzieży. Na co dzień pracując w biznesie z osobami dorosłymi jako trener, coach i menedżer widziałam problemy, z którymi borykają się oni w zakresie budowania relacji, uczenia, współpracy, komunikowania się, … Jednocześnie obserwując edukację dzieci widziałam, że system szkolny na co dzień jest zbyt zajęty realizacją podstawy programowej, aby mieć przestrzeń na świadome nauczanie tych umiejętności na wcześniejszym etapie rozwoju człowieka. Rozumiejąc, że reforma systemu edukacji wymaga czasu i nie jest rzeczą łatwą postanowiłam założyć Fundację, gdzie razem ze swoimi koleżankami i kolegami dzielimy się wiedzą w celu podniesienia świadomości rodziców, nauczycieli i dzieci. 

Uważam, że świadomość tego co się dzieje we mnie, czego potrzebuję, jakie są moje talenty i jakie są moje emocje oraz umiejętność zarządzania tymi aspektami jest podstawą do budowania właściwych relacji, umiejętności współpracy czy rozwiązywania problemów. Można oczywiście pracować z osobami dorosłymi, którzy funkcjonują już na rynku pracy i dotarły do miejsca, gdzie odczuwają skutki swojej niższej świadomości i nieumiejętnej pracy ze stresem, ale o wiele łatwiej jest zadziałać profilaktycznie jeszcze w szkole.

Projekt „Uważna Szkoła” dostarcza idealne narzędzia do podniesienia umiejętności radzenia sobie ze stresem, podniesienia świadomości siebie i swoich emocji. Im wcześniej zaczniemy korzystać z uważności tym łatwiej i szybciej stanie się ona naszym nawykiem i przyniesie korzyści nie tylko podczas etapu szkolnego, ale również na dalszej drodze życia.

https://pasjadoedukacji.org

https://www.linkedin.com/in/nadiakirova/

%d bloggers like this: