Piotr Mechliński

Piotr Mechliński

 

Nazywam się Piotr Mechliński, jestem menedżerem i ekspertem w zakresie sztucznej inteligencji.
Od blisko 20 lat pracuję z największymi korporacjami w Polsce i na świecie.

Od moich kursów możesz więc oczekiwać inżynierskiej precyzji, logicznego i naukowego podejścia oraz w pełni świeckiego charakteru. 

Jestem nauczycielem MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) w trakcie certyfikacji, po blisko dwuletnim Studium Nauczycielskim organizowanym przez europejski Institute for Mindfulness–Based Approaches z we współpracy z Polskim Instytutem Mindfulness. Oprócz Studium Nauczycielskiego MBSR ukończyłem również roczny Program Partyki Formalnej.

Mindfulness poznałem w jednej z podróży, na obrzeżach Oceanu Indyjskiego, na niewielkiej wyspie niedaleko Bali. Zdobywając kolejne szlify jako profesjonalny freediver, dostrzegłem jaką siłę i spokój może dawać panowanie nad swoim oddechem, skupienie umysłu. Dzięki temu w tym ekstremalnym sporcie można osiągać imponujące wyniki, przebywając kilka minut pod wodą bez żadnego sprzętu.

Możliwość oderwania się od ciągłego analizowania sytuacji i rozkminiania wariantów, a zamiast tego skupienie na oddechu lub ciele, pozwoliły mi na lepsze opanowanie stresu i zrozumienie czego naprawdę chcę. W kolejnym okresie dzięki uważności udało mi się nabrać dystansu do wielu ograniczających mnie przekonań, jak również wyjść z toksycznej relacji. Zbudowałem zdrowy, szczęśliwy związek i jestem lepszym tatą dla moich dzieciaków. Dla mnie to mega sukces.

Sukces na tyle istotny, że mam teraz profesjonalne, potwierdzone naukowo i całkowicie świeckie proste praktyki, które pozwalają mi lepiej obserwować siebie i swoje zachowanie w relacjach. Mindfulness nie zmienił mnie w jakiś magiczny sposób, ale dzisiaj szybciej widzę co się dzieje, kiedy i jak reaguję, czego chcę, jak stawiać granice. Mam więcej spokoju i równowagi, częściej się uśmiecham. Nadal uwielbiam pracować, ale jeśli budzę się nad ranem myśląc o natłoku projektów, klientów czy terminów, to wiem co zrobić, żeby nie zamęczyć siebie i innych. Ta zmiana jest dla mnie tak istotna, że podjąłem decyzję o uczeniu mindfulness innych i ukończyłem blisko dwuletnie studia nauczycielskie z Polskim Instytutem Mindfulness oraz Institute for Mindfulness-Based Approaches. Wokół mnie widzę wielu zablokowanych na emocje, zestresowanych ludzi. Jeśli choć trochę będę mógł im pomóc, to widzę w tym sens.

Więcej informacji na mojej stronie Calm Academy.