Serdecznie zapraszamy na:

 

Pokaz specjalny filmu – „WALK WITH ME” – 25 wrzesień; godz. 19:30, Kino Elektronik, ul. Generała Zajączka 7 w Warszawie.

 

Poprzedni seans tego niezwykłego obrazu, który odbył się 7 czerwca, przyciągnął tłumy zainteresowanych.

Dostaliśmy wiele ciepłych opinii i próśb o powtórzenie wydarzenia, od tych osób, które nie mogły w nim uczestniczyć.

Postać głównego bohatera, wietnamskiego mistrza Zen Thich Nhat Hanha, przywódcy duchowego, poety, oraz propagatora uważności i buddyzmu w zachodnim świecie, przedstawi  – Jan Mieszczanek, uczeń Thich Nhat Hanha, należący do sangi „Uśmiech Buddy”

O FILMIE:
Jest to najbardziej intymny z dotychczasowych obraz słynnego klasztoru buddyjskiego mistrza Zen Thich Nhat Hanha oraz toczącego się w nim życia społeczności, która porzuciła wszelkie dobra doczesne dla jednego wspólnego celu – praktykowania sztuki uważności (Mindfulness).

Kręcona przez ponad trzy lata filmowa opowieść jest pełną emocji medytacją o ludziach pragnących rozwijać głębokie poczucie obecności nie tylko w sobie samych, ale również w tych, których kochają.

Wewnętrzną podróż mnichów pokazaną na tle zmieniających się pór roku dopełniają refleksje zaczerpnięte z wczesnych dzienników Thich Nhat Hanha, które czyta Benedict Cumberbatch

Reżyseria: Max Pugh i Marc J. Francis
Narrator: Benedict Cumberbatch
Produkcja:Wielka Brytania 2017
czas trwania: 94 min

“Ten poruszający i wspaniały film oddaje istotę, głębię i poetyckość Thich Nhat Hanha… To wielkie, pełne miłości dzieło”.
– Alejandro G. Iñárritu

ZWIASTUN:

 

https://www.youtube.com/watch?v=u9V4cKTffLU

ORGANIZATORZY: Fundacja Polski Instytut Mindfulness i Kino Elektronik w Warszawie

%d bloggers like this: