Drugie spotkanie w ramach projektu Masterclass już za nami. Spotkaliśmy się w niedzielne przedpołudnie (19.11.2017), aby wspólnie praktykować i doświadczyć nowych propozycji ćwiczeń w ramach sesji VII MBSR. Tematem tego spotkania zgodnie z nowym curriculum MBSR jest „Dbanie o siebie”.

Uważnie badaliśmy swoje ciało – aby odkrywać, czego potrzebuje w danej chwili, badaliśmy swój stosunek do zmian, świadomość własnych oczekiwań, różnic między oczekiwaniami a faktycznym doświadczeniem, badaliśmy, co znaczy sformułowanie „Gdziekolwiek jesteś, bądź”.

Uświadamialiśmy sobie też, co przyjmujemy codziennie poprzez zmysły, czemu pozwalamy codziennie wnikać w swoje ciało: jedzenie, informacje wizualne, dźwięki, programy informacyjne oraz gazety, plotkowanie… Jakich dokonujemy wyborów? Jak to na nas wpływa? Jak pracujemy ze swoimi nawykami? I wreszcie: jak odnosimy się do siebie, kiedy doświadczamy trudności albo niepowodzeń?

„Niezwykle cenna dla mnie była możliwość udziału w zajęciach jako uczestniczki.
To duży przywilej osoby, która najczęściej występuje w roli prowadzącej.”

– Małgorzata Jakubczak

 

„Doświadczenie sesji siódmej w jej nowej postaci było dla mnie bardzo ważnym przeżyciem. Jestem wdzięczna Joli za bardzo ciekawe poprowadzenie tego spotkania. Moim zdaniem, dopiero odbycie tej sesji w roli uczestnika pozwala na zrozumienie jej ogromnego potencjału i zaplanowanie w jaki sposób mogę ja, jako nauczyciel, tę sesję przeprowadzać z klientami. Fajnie było spotkać się z innymi nauczycielami. Chciałabym zachęcić innych nauczycieli MBSR, by do nas dołączyli. Naprawdę warto spotkać się od czasu do czasu i pobyć ze sobą w ciszy i w kontakcie”

– Anita Komorzycka

 

„Same materiały, które otrzymaliśmy od IMA – choć niezwykle dokładnie opisywały siódmą sesję – były dla mnie martwą literą. Dopiero doświadczenie tej sesji w roli uczestniczki pozwoliło mi zrozumieć, o co tu naprawdę chodzi. Zaproponowane ćwiczenia ujawniły swój ogromny potencjał. Niektóre już wykorzystałam w ramach dnia uważności. Ogromnie się cieszę, że Jola odważyła się poprowadzić ten eksperyment na żywym organizmie, testując na nas strukturę tego spotkania.
Wymiana w kręgu pokazywała dobitnie, jak dużo my – nauczyciele MBSR – możemy dać sobie nawzajem. To ogromna siła projektu Masterclass. Dlatego mam wielką nadzieję na jego kontynuację.”

– Emilia Kędziorek

Mam nadzieję na kolejne spotkania i równie owocną pracę oraz wymianę. Jeśli masz pomysł lub temat na kolejne spotkanie nauczycieli MBSR – daj znać. Zapraszamy do projektu Masterclass wszystkich nauczycieli MBSR!

Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom,

Jolanta Tadeusiak.

%d bloggers like this: