Wsparcie dla rodziców pilnie potrzebne!

W najnowszym raporcie ekspertów Well.hr i PwC „Rodzina, ach rodzina” – Polski Instytut Mindfulness został Partnerem Wspierającym.

Aktualnie pandemia w sposób szczególny zwróciła uwagę na aspekt wspierania pracowników w godzeniu ról zawodowych i rodzicielskich. Pracodawcy są coraz bardziej nie tylko deklaratywnie ale również proaktywnie otwarci na wszelkie inicjatywy i wdrażanie nowych działań ukierunkowanych na budowanie odporności i sprężystości psychicznej pracowników. Rośnie świadomość pracodawców, a firmy wyraźnie dostrzegają realną konieczność pomocy dla pracowników gdyż od tego, czy i jak sobie oni poradzą z opieką nad seniorami, nad dziećmi i edukacją zdalną zależy również ich własne sprawne funkcjonowanie w pracy.

Z badania przeprowadzonego podczas pandemii przez Nationale Nederlanden (Rodzina przyszłości, Nationale Nederlanden 2020) wynika, że 39% rodziców w Polsce ma duże trudności z łączeniem pracy zdalnej i opieki nad dziećmi, 32% współdzieli sprzęt z dziećmi, 31% czuje się sfrustrowanych koniecznością zapewnienia opieki dziecku/dzieciom, 44% uważa, że nie ma kompetencji, by edukować zdalnie swoje dziecko, a 42% nie ma możliwości izolacji w czasie pracy zdalnej.

W dobie pandemii nie wszyscy rodzice radzą sobie z dodatkowymi obciążeniami jak również z własnym lękiem o siebie i bliskich. Pracodawcy coraz częściej dostrzegają nasiloną potrzebę wsparcia przede wszystkim zdrowia mentalnego pracowników w formie zajęć mindfulness, szkoleń z radzenia sobie z emocjami oraz obejmują pracowników i ich rodziny wsparciem psychologicznym.

Raport jest efektem analizy doświadczeń i najlepszych praktyk pracodawców, którzy wspierają pracowników w godzeniu ról życiowych i zawodowych i może stać się źródłem podpowiedzi oraz inspiracji dla firm w tym turbulentnym czasie.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną wersją raportu.

Raport „Rodzina, ach rodzina” jest dostępny nieodpłatnie TUTAJ  

%d bloggers like this: