Mindfulness/uważność– praktyka łagodzenia bólu pozwalająca lepiej radzić sobie z przewlekłym i uporczywym bólem

Ból jest bardzo indywidulnym doświadczeniem. Tylko osoba, która go doświadcza może być pewna jego obecności ale i ona może mieć duży kłopot z dokładnym opisaniem go.

Uporczywy ból to jeden z trudniejszych problemów. Trudno go znosić i leczyć. Często zabiera witalność, radość życia, nasila lęk, wzmaga stres i frustrację. Powoduje wyczerpanie. Często prowadzi do wyniszczenia człowieka na wielu poziomach. Uporczywy ból może prowadzić wręcz do wykluczenia się z codziennego doświadczania życia i do izolacji. Po prostu życie staje się trudne. Doświadczając chronicznego bólu, tak naprawdę całe życie kręci się wokół bólu. Ból ma wpływ na samopoczucie. Codzienne zmaganie się z bólem wymaga wiele wysiłku i odwagi.

  • Czy można coś z tym zrobić?
  • Czy można na ból spojrzeć z życzliwością i akceptacją?
  • Czy można odzyskać radość życia i mieć lepszy z nim kontakt?
  • Czy można podnieść jakość swojego życia zamiast koncentrować się nieustannie na redukcji cierpienia?
  • Czy można z powrotem z pacjenta stać się człowiekiem?

Dla kogo jest ten warsztat?

Warsztat dedykowany jest dla wszystkich osób które, w jakikolwiek sposób doświadczają bólu, bólu chronicznego, bólu, który wytrąca z normalnego życia.

Podczas spotkania podzielę się z uczestnikami tym w jaki sposób praktyka uważności może pomóc w lepszym radzeniu sobie z bólem. Jak można praktykować akceptację. Przedstawię jak wiele automatycznych wzorców i reakcji może nasilać ból.

Zapoznam uczestników również z kilkoma prostymi i praktycznymi ćwiczeniami uważności, które pozwolą lepiej radzić sobie z bólem i łagodzić go. Doświadczymy jak praktyka uważności pozwala przekierować uwagę z bólu na te obszary, które można kontrolować.

Weź swoje życie w swoje ręce. Można wyjść z pułapki bólu i niemocy.

Data: 16 maja 2020 (sobota) UWAGA! zmiana terminu

Godz: 17.30 – 20.30

Bilet: 40 zł

Miejsce: Naturalne Centrum Zdrowia;

ul. Grażyny 15, sala Słoneczna /127 I piętro;

Mokotów, dobry dojazd

Zapisy proszę zgłaszać do 4 maja 2020 : anna.borzeszkowska@gmail.com, tel: 661 186 998

Organizatorka zastrzega sobie prawo odwołania warsztatu w przypadku niedostatecznej ilości osób.

Prowadząca Anna Borzeszkowska

Anna Borzeszkowska jest certyfikowaną nauczycielką MBSR (Mindfulness-Based Stress Reduction). Uprawnienia do prowadzenia 8- tygodniowych kursów redukcji stresu MBSR zdobyła w The Institute for Mindfulness-Based Approaches z siedzibą w Niemczech. Jest to jeden z wiodących europejskich ośrodków, zapewniających najwyższe standardy kształcenia. Jest certyfikowanych coachem ICC i EMCC. Ukończyła również studia MBA i  podyplomowe z psychoonkologii na SWPS w Warszawie. Pracuje z osobami z doświadczeniem choroby nowotworowej wspierając je w procesie zdrowienia i budowania życia po chorobie. Na co dzień pracuje w biznesie.

Zapraszam serdecznie

Więcej informacji na www.annaborzeszkowska.com

%d bloggers like this: