Serdecznie zapraszam do udziału w programie Uważność w relacjach (Interpersonal Mindfulness Program –IMP).  Program ten może stanowić kontynuację kursu redukcji stresu MBSR i oferuje szczególny rodzaj praktyki – w relacji z drugą osobą.

Rozpoczęcie 16 października 2017

To okazja, aby odświeżyć i pogłębić własną praktykę uważności oraz wprowadzić ją w praktyczny sposób w obszar relacji w innymi ludźmi.

Program przeznaczony jest dla osób zaznajomionych już z praktyką uważności – np. po kursie MBSR lub innym

Jestem jedynym w Polsce nauczycielem programu IMP. Ukończyłam szkolenie prowadzone przez twórców tego programu: Florence Meleo-Meyer (The Center for Mindfulness – Uniwersytet Medyczny Massachusetts) i Phyllis Hicks (Metta Programs).

Uważność i pełna obecność w relacjach to wyzwanie – bywa, że jesteśmy sterowani przez nasze przypuszczenia, oceny oraz nawyki reagowania. Uważność w obszarze relacji to zarazem umiejętność i jak każda umiejętność wymaga praktyki.

W trakcie spotkań wspólnie tworzymy bezpieczną przestrzeń, aby badać i rozwijać uważność w momencie kontaktu z drugim człowiekiem. W życzliwy sposób otwieramy się na wszystko, co pojawia się w naszych umysłach i sercach, aby lepiej poznawać siebie i stopniowo wychodzić z nawyków reagowania. Odnajdujemy dzięki temu większe rozluźnienie i spokój w relacjach. Kiedy rośnie nasza uważność – wpływa to korzystnie także na wszystkich, którzy się z nami kontaktują.

 

Poznaj niektóre z opinii uczestników programu IMP:

 

Zauważałam, jak powoli zmienia się moje nastawienie do relacji „trudnych”, jak spokojniej reaguję na sytuacje stresowe w relacjach, jak radzę sobie w czasie konfliktów. Coraz łatwiej mi okazywać życzliwość samej sobie. Wcześniej nawet nie zauważałam takiej potrzeby. Doświadczenie głębokie i mocne w przekazie oraz absolutnie oczyszczające. Małgosia

Kurs ten pomógł mi zbudować osobistą relację, której piękno zaskakuje mnie samą. Pomógł mi zdobyć się na otwartość i odwagę, bez której to nie byłoby możliwe. Każde ze spotkań budowało moje zaufanie do siebie, nawet jeśli było trudne oraz szacunek i życzliwość dla innych, takich, jakimi są.

 

Jolu, z ogromnym szacunkiem doświadczałam tego, jak prawdziwie i autentycznie nas prowadziłaś. Bez tego niemożliwa byłaby ta niezwykła otwartość, jak zbudowała się w grupie. Mirka z Warszawy

 

Zauważyłem bardziej siebie i zrozumiałem konieczność dbania o siebie w relacjach. Mówienie otwarcie o swoich potrzebach jest niezbędne. Zdecydowanie poprawił się poziom życzliwości dla własnych odczuć i opinii o sobie. Marcin z Brwinowa

 

Program IMP:

  • zwiększa świadomość w kontaktach z innymi,
  • ułatwia rozpoznanie własnych nawyków reagowania w relacjach,
  • wspiera nas w wychodzeniu z tych nawyków i odnajdywaniu większego rozluźnienia, spokoju i radości w kontakcie z innymi ludźmi,
  • pogłębia umiejętność głębokiego słuchania siebie samego i innych,
  • pogłębia indywidualną praktykę uważności.

 

Struktura programu oraz terminy:

Na program IMP składa się 8 cotygodniowych spotkań (po 2,5 godziny każde) oraz Dzień Uważności

  • Rozpoczęcie 16.10.2017, zakończenie 04.12.2017
  • Dzień Uważności (sobota 11.11.2017) w godz. 10:00 – 16:30
  • Spotkania będą się odbywały w kolejne poniedziałki w godzinach 18:00 – 20:30.

Opłata za udział w programie – 900 zł (płatność w ratach)

Miejsce: Warszawa Mokotów, ul Grażyny 15, Naturalne Centrum Zdrowia

 

Napisz lub zadzwoń do mnie.

Jolanta Tadeusiak – certyfikowany nauczyciel programu MBSR (Minfulness Based Stress Reduction) oraz programu IMP (Interpersonal Mindfuless Program), psycholog, psychoterapeuta, coach, mentorka Polskiego Instytutu Mindfulness.

  • +48 608 419 910
  • jolanta.tadeusiak@polim.pl
%d bloggers like this: