Wyzwania, z jakimi mierzymy się we współczesnym świecie sprawiają, że zdrowie psychiczne staje się towarem deficytowym. W szybkim tempie rośnie liczba osób zapadających na różnego rodzaju choroby i zaburzenia psychiczne. Z danych WHO wynika, że do 2030 r. depresja będzie na pierwszym miejscu wśród najczęstszych chorób. Coraz gorzej radzimy sobie ze stresem i emocjami, które są nieodłącznym elementem ludzkiego życia.

Najbardziej zagrożone problemami o podłożu psychicznym są dziś dzieci i młodzież, które w wyniki pandemii były skazane przez wiele miesięcy na naukę zdalną i izolację. Trudno dziś przewidzieć, jak przełoży się to doświadczenie na ich kondycję psychiczną w dłuższym okresie. Mając świadomość tych zagrożeń, zespół Well.hr z pełnym przekonaniem wspiera projekt Polskiego Instytutu Mindfulness UWAŻNA SZKOŁA. Wierzymy, że w obecnym czasie bardzo potrzebne są wszelkie inicjatywy, które pozwolą dzieciom i nastolatkom lepiej radzić sobie ze stresem i wyzwaniami dnia codziennego oraz skuteczniej nawiązywać relacje interpersonalne.

W codziennej pracy zajmujemy się głównie dobrostanem pracowników. W grupie tej jednak jest wielu rodziców, dla których najważniejszym czynnikiem własnego wellbeingu jest dobrostan ich dzieci. Mamy nadzieję, że projekt UWAŻNA SZKOŁA będzie się rozwijał i pozwoli zadbać o dobre samopoczucie jak największej grupy nastolatków i nauczycieli.

Well.hr to firma doradcza założona w 2018 r. przez ekspertów z wieloletnim doświadczeniem w konsultingu i wewnętrznych działach HR, specjalizująca się w badaniach pracowniczych, wellbeingu, employer brandingu, budowaniu kultury organizacyjnej, zaangażowania oraz w komunikacji wewnętrznej. To także pierwsza w Polsce baza pracoumilaczy – miejsce spotkań pracodawców i dostawców produktów i usług poprawiających jakość życia pracowników oraz źródło wiedzy na temat wellbeingu w pracy.

%d bloggers like this: