Praktykujesz uważność?
Masz potrzebę pomedytować w grupie?
Chcesz pobyć kilka dni w pięknym miejscu?

Jeśli tak – wspaniale! Zapraszamy Cię na wyjazd z nami.

Dni uważności z Kasią i Dawidem to spotkanie dla osób już praktykujących mindfulness (po kursie MBSR lub pokrewnym). Naszym głównym celem jest świadome zatrzymanie. Się 🙂 Oprócz tego chcemy pobawić się zagadnieniami kreatywności i otwarcia na siebie i świat. Nie wiemy na pewno, co z tego wyniknie, to zależy także od Ciebie i całej grupy 🙂

W pewnym oddaleniu od codzienności chcemy spędzić kilka dni we względnej ciszy, przyrodzie i medytacji. Dzięki temu, że jest nas dwoje – oferujemy przyjacielski miks naszych różnych spojrzeń i rozumienia praktyki. Możesz zatem spodziewać się różnorodności wymieszanej z pokorą w stosunku do podstaw praktyki uważności.


Damy sobie chwile ciszy, aby odpocząć od bycia dla innych.
Damy sobie przestrzeń na wymianę doświadczeń, aby poczuć wsparcie kręgu praktyków mindfulness.

Kiedy i jak?
21.10-24.10.2021 (czwartek-niedziela)
Startujemy w czwartek spotkaniem o godz. 18.00 (przyjazdy od godz. 17.00) Kończymy w niedzielę po obiedzie. Piątek i sobota będą miały formułę dni uważności, czyli kilku godzin spędzonych w milczeniu, a następnie wymiany w kręgu. Poza tym zaplanowanym czasem ciszy, zachęcamy do eksperymentowania z ciszą w kwestii mediów (telefon, internet itp.)

Gdzie?
Eko Gołębnik
https://golebnikeko.pl/ – niecałe 2h drogi od Warszawy, w okolicach Kazimierza Wielkiego

Zakwaterowanie i wyżywienie
Pokoje są dwuosobowe. Każdy pokój ma wysoką antresolę z łóżkiem, w związku z tym jedna osoba może spać na dole, a druga na górze, dzięki czemu będziecie mieć więcej przestrzeni tylko dla siebie. Maksymalna ilość uczestniczek/ów: 16 osób. Wyżywienie w opcji wegetariańskiej. Rozpoczynamy kolacją pierwszego dnia, w piątek i sobotę mamy śniadanie, obiad i kolację, a w niedzielę śniadanie i pożegnalny obiad.

Koszty i rezerwacja
Cena za pełen pobyt z wyżywieniem (bez dojazdu): 1 300 zł. Wpłata zaliczki w wysokości 300 zł stanowi potwierdzenie rezerwacji oraz gwarancję miejsca.

Co, jeśli…?
W tematach pandemicznych będziemy reagować na bieżąco, tak abyśmy wszyscy czuli się bezpiecznie. W wypadku niemożności przeprowadzenia wyjazdu z powodu pandemii gwarantujemy pełen zwrot kosztów.

Jeśli ci to wewnętrznie klika – zarezerwuj miejsce, napisz na adres:

kbkoryga@sztukaumyslu.com
lub
dawid@falbany.com

O nas:

Katarzyna Błachiewicz-Koryga
Wice prezeska Polskiego Instytutu Mindfulness. Certyfikowana przez Polski Instytut Mindfulness nauczycielka kursów redukcji stresu MBSR (Mindfuless-Based Stress Reduction). W nurcie mindfulness praktykuje od 2017 r. Z wykształcenia aktorka i menadżerka kultury. Całe życie silnie związana ze środowiskiem artystycznym. Przez 8 lat kierowała 2 warszawskimi teatrami – Teatrem Polonia i Och-Teatrem. Obecnie aktywna propagatorka uważności, jako sposobu radzenia sobie w życiu. Regularnie prowadzi otwarte 8-tygodniowe kursy MBSR – stacjonarnie i on-line, jak również warsztaty i webinary związane z tematyką mindfulness. Entuzjastka rozwoju osobistego opartego na życzliwości i współczuciu. Aktualnie w trakcie szkolenia nauczycielskiego MBCL (Mindfulness-Based Compassionate Living). Uważność jest dla niej bramą do pełniejszego, szczęśliwszego życia. Jej motto: „W każdym z nas jest wielka moc – trzeba ją tylko umieć znaleźć”. Jako nauczycielka postrzega siebie jako osobę podświetlającą drogę tym, którzy chcą w sobie tę moc odnaleźć.

Dawid Bednarski
Certyfikowany nauczyciel mindfulness, dyrektor kreatywny. Studiował filozofię. Kiedyś pomagał prowadzić klubokawiarnię na Woli i promował warszawską kulturę, a od paru lat pracuje w obszarze marketingu. Regularnie praktykuje medytację, która stała się jego sposobem na życie. Jest certyfikowanym nauczycielem mindfulness w ramach programu Mindfulness-Based Stress Reduction – certyfikat wydany przez Polski Instytut Mindfulness (Polim) we współpracy z The Institute for Mindfulness-Based Approaches (IMA). Regularnie prowadzi 8-tygodniowe kursy mindfulness (MBSR) stacjonarnie lub online oraz otwartą praktykę – Dobre poniedziałki z mindfulness. Jego misja to pokazać tym, którzy go otaczają, że można medytować i czerpać garściami z tej praktyki bez potrzeby rewolucjonizowania swojego życia. Mindfulness jest według niego najprostszą drogą dla współczesnych ludzi do radzenia sobie z wyzwaniami codzienności a także do dobrego, szczęśliwego i pełnego życia.

%d bloggers like this: