Serdecznie zapraszamy, wszystkie osoby zainteresowane tematyką uważności, na Mini Warsztat.

 

Będziemy zgłębiać korzenie mindfulness w zupełnie innych obszarach niż zazwyczaj.

Warsztat jest wprowadzeniem do epikurejskich i stoickich technik uważności i porównaniem ich z uważnością buddyjską.

Antyczne greckie szkoły filozoficzne, zaprojektowały wiele skutecznych praktyk wspierających szczęśliwe życie, takich jak inteligentne dawanie uwagi, panowanie nad wewnętrzną mową – natłokiem myśli, zbitkiem zamrożonych fragmentów przeszłości, podszytych lękiem scenariuszy, które zasysamy bezkrytycznie ze świata. Stosowano ćwiczenia wyobraźni: eksperymenty myślowe, podsycanie wewnętrznych obrazów, powtarzanie w myślach terapeutycznych formuł.

Nagrodą za wysiłki dla greckiego filozofa jest hiper-uważność, zwana ataraksją: psychofizyczny stan dostrojeniu do natury, ponad wszelkimi podrażnieniami.

Nasz gość

Przewodnikiem po tym temacie będzie dr Marcin Fabjański, który jest filozofem z 25-letnim doświadczeniem w nauczaniu akademickim, prowadzeniu warsztatów i poradnictwie.

Filozofię Zachodu studiował w Poznaniu i w Yorku (Wielka Brytania). Prawie dwa lata spędził w Azji – m.in. w Indiach, Chinach, Nepalu, Tajlandii i Birmie – gdzie intensywnie medytował i zgłębiał filozofię Wschodu. Jest autorem pierwszego polskiego poradnika praktyki filozoficznej „Stoicyzm Uliczny”, sześciu innych książek, filmów dokumentalnych i scenariuszy oraz reportaży nagradzanych w i USA. Pisze felietony i scenariusze komiksu filozoficznego dla „Przekroju”. W Parco Naturale dei Monti Simbruini, niedaleko Rzymu, stworzył Apenińską Szkołę Filozofii Doświadczalnej w oparciu o autorską metodę dostrojenia do procesu życia www.selfoff.com.

Informacje organizacyjne:

Czas: 18 listopada 2018 r. godz. 15.00 – 18.00

Miejsce: Krzywy Ratusz, ul. Pokrętna 43; Nowa Iwiczna

Twoja inwestycja: 50 zł

Zapisy i pozostałe informacje: biuro@polim.pl

%d bloggers like this: