6 – 9 stycznia 2021

Nie da się ukryć – żyjemy w ciekawych czasach…

Ciekawych, a więc wymagających większej niż kiedykolwiek świadomości,  kreatywności i elastyczności.                                                                  Mocniejszej niż kiedykolwiek wierności swoim wartościom, harmonii wewnętrzej, przytomnego podejmowania decyzji, odporności na manipulację… 

Bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy wsparcia, bliskości, wspólnoty.

Nie trzeba nikogo przekonywać, że praktyka mindfulness, zwłaszcza w grupie pomaga w pielęgnowaniu tych jakości w sobie, w swoim życiu i środowisku.

Po tych wszystkich miesiącach zmagań z pendemią, problemami z niej wynikającymi, martwienia się, radzenia sobie z kryzysami wiele osób potrzebuje się zatrzymać, odetchnąć,  zadbać o siebie  medytując w ciszy pozwalając aby zadziałała jej kojąca i transformująca moc.

Dlatego postanowiłam również  tej zimy, na początku następnego roku poprowadzić Noworoczne Zatrzymanie.  W moim marzeniu będzie kreatywną, przytomną odpowiedzią na specyfikę ciekawych czasów.

Pozostawmy to, co jest esencją naszych zatrzymań – wspólną praktykę, celebrowanie każdej chwili codzienności, delektowanie się przyrodą,  wspólnotę rodzącą się w kręgu.

Zmieńmy to, co wymaga zmiany ze względu na bezpieczeństwo epidemiczne – formułę.

Zamiast wyjeżdżać z grupą dokądkowiek, zorganizujmy sobie osobistą, bezpiczną przestrzeń do całodziennej medytacji w ciszy. Niech kreatywność i przedsięborczość każdego z nas zaowocuje możliwością odosobnienia się na własną rękę. Kto mieszka sam – nie ma problemu. Kto dzieli przestrzeń życiową z bliskimi ma wiele możliwości, o których chętnie porozmawiam. Jeśli będziesz potrzebować wsparcia w tej kwestii – daj znać.  

Zamiast jeść przygotowane przez innych dani, pozwólmy aby praktyką uważności było nie tylko jedzenie ale i przygotowanie posiłków, sprzątanie po nich.

Poza tymi zmianami organizacyjnymi odosobnienie będzie przebiegało według programu, sprawdzonego przez kilka lat. Będą medytacje mindfulness w różnej formie oraz pielęgnowanie uważności codziennej: spacery, kontakt z naturą, posiłki, wieczorne inspiracje. Wszystko w ciszy. Przy pomocy zooma.

Zapraszam osoby z doświadczeniem medytacyjnym. Wystarczy napisać mail na adres info@polim.pl. Zgłoszenia będę przyjmować do końca roku 2020. 

Zdecyduj się na przygodę!  

Małgorzata Jakubczak

Cena netto specjalna na ciekawe czasy:

  • 480 PLN za osobę 
  • Studenci Studium Nauczycielskiego MBSR 450 PLN 
  • Uczestnicy Programu Praktyki Formalnej  420 PLN
 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY.

Sprawdź jak było na poprzednich odosobnieniach, przeczytaj inspiracje od prowadzących i uczestników, którzy podzielili się swoim doświadczeniem.

Zimowe Odosobnienie 2020

Zimowe Odosobnienie 2019

Zimowe Odosobnienie 2018

Zimowe Odosobnienie 2017

Letnie Odosobnienie 2017

%d bloggers like this: