Co robisz, aby pomóc sobie w stresujących momentach? A w krytycznych sytuacjach? Jaki wpływ mają na Ciebie niepewność i zmiany? Doświadczasz przewlekłego stresu?

Ten kurs to spotkanie z własnym umysłem, emocjami i nawykami. Praca ze sobą. Będziemy używać ciekawości i “świeżego oka”.

Wersja ONLINE. Zapraszam!

Mindfulness daje nam praktyczne narzędzia do zarządzania stresem, a także do odpoczynkiem. Mindfulness (uważność) jest podstawą kreatywnej samoregulacji. Oprócz nauki bycia z trudnościami i niewygodą, uczy świadomej prostoty, radości z rzeczy małych i dobrego, zrównoważonego życia. Uczy, jak się zatrzymać i jak poznać możliwości chwili obecnej, jak być przytomnym. Mindfulness nie jest narzędziem, ani filozofią, tylko doświadczaniem wynikającym z praktyki. Mindfulness się robi, uważnym się bywa, a od tego wiele się zmienia.

Włączenie uważności w codzienne życie wymaga ćwiczeń. Jon Kabat-Zinn stworzył program radzenia sobie ze stresem oparty na uważności pt: Mindfulness Based Stress Reduction (MBSR). Jest to trening bazujący na świeckiej medytacji, istniejący od prawie 40 lat. Ważną częścią treningu jest codzienna praktyka w domu (ok. 45 min).

Na kursie, uważność jest praktykowana poprzez różne ćwiczenia. Ich celem jest skupienie uwagi na chwili obecnej. Praktyka tworzy nową, szerszą perspektywę, nową postawę wobec wszystkiego, co nam się przydarza. Upadają nasze przyzwyczajenia, przekonania, role. Przestajemy działać automatycznie. Otwieramy się na siebie i innych, na nowe możliwości i rozwiązania. Nabieramy zdolności świadomego kierowania swoim własnym rozwojem.

prowadząca: Joanna Kowalik

Jestem wielbicielką wolnej edukacji i szerokiej perspektywy. Mieszkam na Żoliborzu wraz z partnerem i nastoletnim synem. Prowadzę kawiarnię oraz kursy i medytacje Mindfulness. Jestem certyfikowaną nauczycielką Mindfulness w ramach programu Mindfulness-Based Stress Reduction – certyfikat wydany przez Polski Instytut Mindfulness (Polim) we współpracy z The Institute for Mindfulness-Based Approaches (IMA).

Lubię podważać to, co zastane, szukać początków, źródeł obecnego stanu rzeczy. Ciekawi mnie co się skąd wzięło i dlaczego. Pasjonuje mnie pokazywanie innym, że istnieją alternatywne ścieżki, nie tylko te wydeptane i przyzwyczajone, ale i takie, które sami sobie wyznaczymy.

________________________________________

miejsce:

kurs ONLINE (live na platform Zoom)

czas:

kurs trwa 8 tygodni,

spotykamy się we wtorki 18:00 – 20:30

terminy spotkań: 4.05, 11.05, 18.05, 25.05, 1.06, 8.06, 15.06, 22.06

dzień uważności: niedziela, 20 czerwca 10:00 – 16:00 lub po zakończeniu kursu

opłata za udział w kursie: 900 zł brutto (wystawiam faktury)

aby dołączyć do grupy skontaktuj się ze mną:

medytacjatociekawosc@gmail.com

tel. 609 045 948

zapraszam!

%d bloggers like this: