Zuzanna Ziomecka

Zuzanna Ziomecka

Wice Prezeska Fundacji Polski Instytut Mindfulness

Jestem redaktorką, dziennikarką, i certyfikowaną nauczycielką MBSR (mindfulness-based stress reduction) szkoloną przez „The Institute for Mindfulness-Based Approaches” z siedzibą w Niemczech. Jestem również absolwentką University of Michigan, Leadership Academy for Poland oraz programu Business Coaching Diploma (PriceWaterhouseCoopers ). 

Realizuje projekty medialne w druku, internecie i telewizji od piętnastu lat. W 2013 roku, jako redaktor naczelna „Przekroju”, odkryłam mindfulness. Od tej pory łączę swoją pasje do pokazywania w mediach koncepcji i ludzi wpływających na świat, z uczeniem mindfulness – treningiem mentalnym służącym by poznawać i mieć wpływ na siebie.

W pracy kieruje mną przekonanie, że dzisiejsze czasy potrzebują szczególnego rodzaju przywództwa. Dostrzegam koszty i zagrożenia wynikające z tego niezwykłego okresu rozwoju, jakiego doświadczamy od ostatnich 50 lat. Rozpoczęłam prace w mediach by opowiadać i zgłębiać skutki współczesnego postępu, ale w obliczu narastających napiec społeczno-politycznych, poczułam potrzebę wykonania kolejnego kroku. W Leadership Academy for Poland, dzięki kadrze z Harvard Kennedy Center for Public Leadership, poznałam model adaptacyjnego przywództwa. Nabrałam tam silnego przekonania, że zarówno media jak i mindfulness mogą być kluczowe dla osób uprawiających przywództwo oparte na poszukiwaniu rozwiązań i budowaniu samowystarczalnych systemów, którymi kieruje autentyczna intencja by nieść światu korzyści.

Dlatego dzisiaj, zarówno w mediach jak i w mindfulness, świadomie koncentruje swoje wysiłki na przekazywaniu wiedzy oraz nabieraniu kompetencji szeroko rozumianych jako „bohaterskich”.

Moimi nauczycielami MBSR są:

Linda Lehrhaupt, Petra Meibert, Małgorzata Jakubczak, Johan Tinge, Katharina Meinhard.

Zasoby, z których czerpię ucząc mindfulness:

– Business Coaching Diploma 2019 (PriceWaterhouseCoopers)
– Leadership Academy Poland 2016 (Center For Leadership)
– Kurs Search Insider yourself (Search Insider Yourself Leadership Institute)
– Szkolenie z negocjacjach i zarządzaniu sprzedażą (Mercury International)
– Szkolenie z social-media marketing (Attention PR and Social Media Marketing Agency)
– BA z University of Michigan, Ann Arbor

 ***

W POLIM PROWADZĘ:

OTWARTE KURSY MINDFULNESS KILKA RAZY W ROKU

WARSZTATY O MINDFULNESS DLA BIZNESU

***

PO CO CZŁOWIEKOWI MINDFULNESS? cytaty z wywiadów

„U zaorania dziejów, gdy reakcja stresowa powstała w wyniku ewolucji, ratowała nas przed zagrożeniem.  Ale teraz  już nie musimy – jak nasi dawni przodkowie – uciekać przed groźnymi zwierzętami, ani z nimi walczyć. Nasze wyzwania nie są fizyczne, tylko intelektualne. Tymczasem nasz organizm reagując na stres wręcza nam narzedzia do walki, które jest z goła niedopasowane do wyzwań intelektualnych. To tak jakbyśmy próbowali łyżką walczyć z gladiatorem, a zupę zjeść mieczem.”

Czytaj cały wywiad: Spokój w chaosie z magazynu Kreatwyne:

**

„Uważność wymaga odwagi. Bo to jest mierzenie się z rzeczywistością. (…) Jeżeli komuś chodzi o to, żeby było łatwo i przyjemnie, to się może rozczarować (uwaznością). Różnica miedzy mindfulness a terapią polega między innymi na tym, że tu mierzymy się ze sobą w sporej samodzielności. Możemy kontrolować tempo stawiania czoła upchniętym pod dywanem zaległościom. Możemy w samotności oswajać się z niewygodami i swoimi prywatnymi prawdami, które nie zawsze są łatwe i piękne. Ale fani „Gwiezdnych wojen” wiedzą, że warto. Bo jak Luke wychodzi z ciemnej jaskini – w której mierzy się z faktem, że Darth Vader jest jego ojcem – wychodzi jako wojownik Jedi: mocny i pewny, kim jest. Uważność w tej bajce to Yoda, który pokazuje, gdzie jest wejście do jaskini.”

Czytaj cały wywiad: Sposób na stress: praktyka uważności z magazynu SENS:

 ***

SZCZEGÓŁY ŻYCIA ZAWODOWEGO – LinkedIn

BIEŻĄCE PROJEKTY I PUBLIKACJE – Blog