Studium Nauczycielskie MBSR

W ramach Studium Polski Instytut Mindfulness realizuje jedyne w Polsce szkolenie przygotowujące do profesjonalnego prowadzenia kursów MBSR - programu redukcji stresu w oparciu o trening uważności, opracowanego przez zespół pod kierunkiem Jona Kabat-Zinna w formie 8-tygodniowych kursów. 

Naszym partnerem merytorycznym jest The Institute for Mindfulness Based Approaches,  dzięki czemu certyfikaty uzyskiwane przez absolwentów Studium są uznawane w krajach europejskich i USA.  

Dotychczas zostały zrealizowane przez Instytut następujące szkolenia:

  • Grupa PL 2  18 osób w terminie wrzesień 2012 - styczeń 2014
  • Grupa PL 3  22 osoby w terminie maj 2014 - grudzień 2015
Bieżąca edycja Studium Nauczycielskiego, grupa PL 4 rozpoczęła proces edukacyjny w styczniu 2016, zakończy w maju 2017.  Więcej informacji na temat grupy szkoleniowej PL 4 TUTAJ.

Obecnie trwa rekrutacja do następnej edycji Studium Nauczycielskiego (grupa PL 5) więcej informacji TUTAJ.

JAK ZOSTAĆ NAUCZYCIELEM MBSR 

Osoby zainteresowane zawodową aktywnoscią w obszarach mindfulness zachęcamy do podjęcia następujących kroków:

1. Zapoznaj się z warunkami organizacyjnymi Studium nauczycielskiego MBSR, znajdziesz je w zakładkach Programy/Studium Nauczycielskie na www.polski-instytut-mindfulness.pl.

2. Sprawdź, czy spełniasz warunki udziału w szkoleniu nauczycielskim.

 * wiek powyżej 30 lat. Jeśli jesteś młodsza/młodszy - masz więcej czasu na przygotowanie się i spełnienie pozostałych warunków udziału. 

* wykonywanie zawodu, którego podmiotem jest człowiek (np. medycyna, pedagogika, psychoterapia, psychologia, fizykoterapia, praca z ciałem itp.) potwierdzone odpowiednim dyplomem lub świadectwem ukończenia szkolenia zawodowego. Jeśli wykonujesz inny zawód-skontaktuj się z Małgorzatą Jakubczak

 * uczestnictwo i ukończenie (potwierdzone zaświadczeniem) kursu MBSR przeprowadzonego przez certyfikowanego nauczyciela MBSR najpóźniej przed seminarium nr 3. Jeśli jeszcze nie uczestniczyłaś/łeś w kursie - znajdź grupę, która rusza w dogodnym dla Ciebie terminie ale zanim potwierdzisz swój udział:
 
Zapytaj nauczyciela o listę certyfikowanych nauczycieli, na której jest umieszczone jej/jego nazwisko.Takie listy publikują instytucje szkolące oraz organizacje zawodowe nauczycieli MBSR, ew. poproś o pokazanie certyfikatu, spytaj o jej/jego proces edukacyjny (standardy międzynarodowe przewidują minimum 250 godzin edukacyjnych w procesie certyfikacji).

Upewnij się, czy dostaniesz zaświadczenie po ukończeniu kursu.

Sprawdź, jak się czujesz w obecności tej osoby, czy budzi Twoje zaufanie i czy chcesz przez 8 tygodni pracować pod okiem tej osoby nad rozwojem swojej samoświadomości.

Zaangażuj się w trening z intensywnością przewidzianą w programie - minimu 30 minut własnej aktywności dziennie.

Jeśli po ukończeniu programu nadal myślisz o zostaniu nauczycielem MBSR - czas na zmierzenie się z warunkiem dotyczącym praktyki medytacyjnej.

* formalna praktyka w stylu Mindfulness lub inna forma medytacji - minimum 1,5 roku przed zgłoszeniem na szkolenie – potwierdzona przez Kandydata oświadczeniem wydanym przez jego/jej nauczyciela medytacji.  
Jeśli należysz do jakieś grupy medytujacej regularnie z nauczycielem w dowolnej tradycji (w tym buddyjskiej, chrześcijańskiej, innej religii itp) - po prostu kontynuuj, bierz udział w różnych formach praktyki, w tym odosobnieniach, pogłębiaj doświadczenie medytacyjne. Porozmawiaj z nauczycielem o swoich planach.
 
Jeśli  nie masz doświadczeń medytacyjnych poza mindfulness po kursie MBSR - rozważ udział w Programie Praktyki Formalnej, którą oferujemy kandydatom na nauczycieli MBSR, nie mającym własnej grupy medytacyjnej i nauczyciela.

3. Sprawdż możliwość zaangżowania swojego czasu i uwagi w czasie ok.18 miesięcy od rozpoczęcia następnej edycji Studium Nauczycielskiego MBSR, ewentualnie zarezerwuj sobie przestrzeń na indensywne doświadczenia związane ze szkoleniem, nie podejmując na ten okres innych absorbujacych planów i zobowiązań.

4. Zaplanuj w swoim budżecie środki na opłacenie szkolenia, sprawdź możliwości, ew. zawczasu rozpocznij gromadzenie środków.

5. Zgłoś się przez formularz zgłoszeniowy, żeby rozpocząć procedurę rekrutacyjną, która przewiduje

* wypełnienie aplikacji

* spotkanie - konsultację z Małgorzatą Jakubczak  kierowniczką i mentorką szkolenia odpowiedzialną za proces rekrutacji, w celu omówienia predyspozcji kandydata,  ew. wspólne zaplanowanie formy realizacji niespełnionych warunków

* podpisanie umowy edukacyjnej

Więcej informacji na temat następnej edycji szkolenia znajdziesz TUTAJ

 

W razie wątpliwości zadzwoń do Kierowniczki Studium Nauczycielskiego MBSR Małgorzaty Jakubczak -  tel: 600 837 898

 

 

Aktualności

27.03.2017

Udział w programie redukcji stresu MBSR to okazja aby w bezpiecznej atmosferze spotkać się ze sobą, zauważyć jak żyję na co dzień i nauczyć się ważnych i praktycznych umiejętności, prowadzących do...

więcej
27.03.2017

Serdecznie zapraszam na udziału w programie Uważność w Relacjach (Interpersonal Mindfulness Program IMP). Program ten oferuje szczególny rodzaj praktyki – w relacji z drugą osobą. Przeznaczony...

więcej
22.03.2017

Tydzień Mózgu jest coroczną akcją edukacyjną, której celem jest popularyzowanie wiedzy o mózgu i układzie nerwowym oraz jego działaniu w normie i patologii. Pomysł popularyzacji wyników badań nad...

więcej
21.03.2017

Spotkania współorganizowane przez Polski Instytut Mindfulness i Google Campus Warsaw stają się już pewną tradycją. Udało nam się nawiązać współpracę przy okazji konferencji „Mindfulness w...

więcej