Studium Nauczycielskie MBSR

W ramach Studium Polski Instytut Mindfulness realizuje jedyne w Polsce szkolenie przygotowujące do profesjonalnego prowadzenia kursów MBSR - programu redukcji stresu w oparciu o trening uważności, opracowanego przez zespół pod kierunkiem Jona Kabat-Zinna w formie 8-tygodniowych kursów. 

Naszym partnerem merytorycznym jest The Institute for Mindfulness Based Approaches,  dzięki czemu certyfikaty uzyskiwane przez absolwentów Studium są uznawane w krajach europejskich i USA.  

Dotychczas zostały zrealizowane przez Instytut następujące szkolenia:

  • Grupa PL 2  18 osób w terminie wrzesień 2012 - styczeń 2014
  • Grupa PL 3  22 osoby w terminie maj 2014 - grudzień 2015
  • Grupa PL 4  19 osób w terminie styczeń 2016 - maj 2017
Bieżąca edycja Studium Nauczycielskiego, grupa PL 5 rozpoczyna proces edukacyjny w czerwcu 2017,
zakończy w listopadzie 2018.  

Rekrutacja do następnej edycji Studium Nauczycielskiego (grupa PL 6) rozpocznie się we wrześniu 2017.

Planowan termin rozpoczęcia szkolenia - jesień 2018.

Więcej informacji TUTAJ.

JAK ZOSTAĆ NAUCZYCIELEM MBSR 

Osoby zainteresowane zawodową aktywnoscią w obszarach mindfulness zachęcamy do podjęcia następujących kroków:

1. Zapoznaj się z warunkami organizacyjnymi Studium nauczycielskiego MBSR, znajdziesz je w zakładkach Programy/Studium Nauczycielskie na www.polski-instytut-mindfulness.pl.

2. Sprawdź, czy spełniasz warunki udziału w szkoleniu nauczycielskim.

 * wiek powyżej 30 lat. Jeśli jesteś młodsza/młodszy - masz więcej czasu na przygotowanie się i spełnienie pozostałych warunków udziału. 

* wykonywanie zawodu, którego podmiotem jest człowiek (np. medycyna, pedagogika, psychoterapia, psychologia, fizykoterapia, praca z ciałem itp.) potwierdzone odpowiednim dyplomem lub świadectwem ukończenia szkolenia zawodowego. Jeśli wykonujesz inny zawód-skontaktuj się z Małgorzatą Jakubczak

 * uczestnictwo i ukończenie (potwierdzone zaświadczeniem) kursu MBSR przeprowadzonego przez certyfikowanego nauczyciela MBSR najpóźniej przed seminarium nr 3. Jeśli jeszcze nie uczestniczyłaś/łeś w kursie - znajdź grupę, która rusza w dogodnym dla Ciebie terminie ale zanim potwierdzisz swój udział:
 
Zapytaj nauczyciela o listę certyfikowanych nauczycieli, na której jest umieszczone jej/jego nazwisko.Takie listy publikują instytucje szkolące oraz organizacje zawodowe nauczycieli MBSR, ew. poproś o pokazanie certyfikatu, spytaj o jej/jego proces edukacyjny (standardy międzynarodowe przewidują minimum 250 godzin edukacyjnych w procesie certyfikacji).

Upewnij się, czy dostaniesz zaświadczenie po ukończeniu kursu.

Sprawdź, jak się czujesz w obecności tej osoby, czy budzi Twoje zaufanie i czy chcesz przez 8 tygodni pracować pod okiem tej osoby nad rozwojem swojej samoświadomości.

Zaangażuj się w trening z intensywnością przewidzianą w programie - minimu 30 minut własnej aktywności dziennie.

Jeśli po ukończeniu programu nadal myślisz o zostaniu nauczycielem MBSR - czas na zmierzenie się z warunkiem dotyczącym praktyki medytacyjnej.

* formalna praktyka w stylu Mindfulness lub inna forma medytacji - minimum 1,5 roku przed zgłoszeniem na szkolenie – potwierdzona przez Kandydata oświadczeniem wydanym przez jego/jej nauczyciela medytacji.  
Jeśli należysz do jakieś grupy medytujacej regularnie z nauczycielem w dowolnej tradycji (w tym buddyjskiej, chrześcijańskiej, innej religii itp) - po prostu kontynuuj, bierz udział w różnych formach praktyki, w tym odosobnieniach, pogłębiaj doświadczenie medytacyjne. Porozmawiaj z nauczycielem o swoich planach.
 
Jeśli  nie masz doświadczeń medytacyjnych poza mindfulness po kursie MBSR - rozważ udział w Programie Praktyki Formalnej, którą oferujemy kandydatom na nauczycieli MBSR, nie mającym własnej grupy medytacyjnej i nauczyciela.

3. Sprawdż możliwość zaangżowania swojego czasu i uwagi w czasie ok.18 miesięcy od rozpoczęcia następnej edycji Studium Nauczycielskiego MBSR, ewentualnie zarezerwuj sobie przestrzeń na indensywne doświadczenia związane ze szkoleniem, nie podejmując na ten okres innych absorbujacych planów i zobowiązań.

4. Zaplanuj w swoim budżecie środki na opłacenie szkolenia, sprawdź możliwości, ew. zawczasu rozpocznij gromadzenie środków.

5. Zgłoś się przez formularz zgłoszeniowy, żeby rozpocząć procedurę rekrutacyjną, która przewiduje

* wypełnienie aplikacji

* spotkanie - konsultację z Małgorzatą Jakubczak  kierowniczką i mentorką szkolenia odpowiedzialną za proces rekrutacji, w celu omówienia predyspozcji kandydata,  ew. wspólne zaplanowanie formy realizacji niespełnionych warunków

* podpisanie umowy edukacyjnej

Więcej informacji na temat następnej edycji szkolenia znajdziesz TUTAJ

 

W razie wątpliwości zadzwoń do Kierowniczki Studium Nauczycielskiego MBSR Małgorzaty Jakubczak -  tel: 600 837 898 w godzinach 10:00 -17:00

 

 

Aktualności

08.12.2017

Rekrutacja do Studium Nauczycielskiego MBSR już trwa! Zapraszamy na I otwarte spotkanie informacyjno-organizacyjne 20 stycznia 2018 w godzinach 17:30-19:30 sala "Złota" Naturalne Centrum Zdrowia...

więcej
06.12.2017

Nowy Rok. Nowe decyzje. Nowe szanse. I nowe wyzwania. Zapraszam Cię więc w NOWĄ PODRÓŻ - podróż w głąb siebie. Po co? - żeby odkryć niezwykłość w tym, co zwykłe; - żeby na nowo zaprzyjaźnić się ze...

więcej
05.12.2017

8-tygodniowy Program Redukcji Stresu MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) na Żoliborzu od 31.01.18 do 28.03..18 Co warto wiedzieć o programie? Program opracował neurobiolog prof. J. Kabat-...

więcej
05.12.2017

Specjalna edycja programu MBSR dla tych, którzy myślą, że nie mają czasu 4 spotkania w czasie 2 miesięcy W naszej szerokości geograficznej teraz zbliża się zima. Mało komu podobają się krótkie,...

więcej