Dzień Matki, mimo że jedyny taki dzień w roku, jest cudownym świętem, które
w Polsce obchodzimy od 1914 roku i zgodnie z tradycją, już od najmłodszych lat, obsypujemy mamy własnoręcznie wykonanymi laurkami, kwiatami, słodyczami, składając najpiękniejsze życzenia, jakie tylko możemy sobie wyobrazić. A jakie życzenia Ty chcesz i możesz przekazać swojej Mamie?
Może takie – Jesteś najbardziej kochaną ze wszystkich na świecie, wspaniałą, jedyną i niepowtarzalną i zasługujesz na miłość, szacunek i docenienie,
albo – Dziękuję za każdy spędzony wspólnie z Tobą dzień, za uczenie bycia odważnym, wolnym i otwartym na innych,
lub – W dniu Twojego święta, życzę Ci ciepła i radości, które zawsze dajesz nam każdego dnia. Jesteś naszym największym skarbem.

Początki tego święta sięgają starożytności. Już wtedy obraz matki, jako kobiety dającej bezwarunkową miłość swoim dzieciom, kreowany był między innymi poprzez boginie i bóstwa kobiece takie jak m.in. Demeter czy Reja ze Starożytnej Grecji, Mokosz w mitologii słowiańskiej czy Frigg w mitologii nordyckiej. Wtedy właśnie odbywały się różne uroczystości związane z okazywaniem szacunku poprzez składanie ofiar czy datków. To piękny dzień, w którym dzieci mogą podziękować za miłość matki, która jest pierwszą osobą, z jaką mają do czynienia po przyjściu na świat.

Gdyby zapytać dzieci aby opisały swoją matkę jednym słowem, z pewnością pojawiłyby się hasła, że jest ona: piękna, mądra, wspaniała. Każde dziecko dostrzega w swojej rodzicielce coś, czego ona sama nieraz nie jest w stanie zauważyć. Dlatego też warto czasem spojrzeć na siebie „oczami dziecka” i z dumą i uśmiechem iść do wyznaczonego celu.
Dzień Matki to również czas, w którym każda z nas powinna na chwilę zatrzymać się w miejscu i zrobić coś dla siebie samej. Może to być wyście na spacer, czy pójście na zakupy, a może zaszycie się w domowym zaciszu i oddanie się medytacji. To dzień, w którym my, jako kobiety, matki powinnyśmy otoczyć się troską.

Wspaniałego Dnia