Walentynki to święto, które zapewne ma zwolenników jak i przeciwników i często budzi wiele emocji.

A gdyby tak spojrzeć na nie z perspektywy tego najsilniejszego uczucia – miłości do osoby, z którą będziesz do końca życia? Do siebie samego?
Bo czym jest ta miłość do siebie? Wyrazem szacunku do własnego ciała, do swoich potrzeb, zadbaniem o swoje granice, przyglądaniem się swoim możliwościom, rozwojowi. Pozwala na zaprzyjaźnienie się ze sobą, z innymi. Dzięki niej mamy nieograniczone możliwości spędzania czasu ze sobą. Możemy budować dobre relacje z innymi, bo nie uzależnia naszego funkcjonowania od cudzych działań.

Przez całe życie, kiedy podlegamy różnym zmianom związanym z relacją z drugim człowiekiem, rodziną, czy przyjaciółmi, miłość pozostaje wartością samą w sobie, z której możemy czerpać. Warto zatem zadbać o siebie i to, jakie żywimy do siebie samych uczucia. Pomyśl, czego Ci brakuje?

Poprzyglądaj się sobie, zatrzymaj na chwilę, doceniając bycie w tu i teraz, może potrzebujesz dodatkowej aktywności fizycznej dla siebie, bo odczuwasz ból, może delikatnej zmiany diety, dzięki której zyskasz lekkość i radość z dnia, może skupienia się przez 5-10 minut na własnych myślach i planach? To idealna okazja do tego, aby delikatnie i z uwagą na siebie wprowadzić kilka „nowości” do swojego życia.
Wprowadzenie kilku prostych ćwiczeń jogi będzie świetną okazją do nawiązania kontaktu z własnym ciałem, skoordynowania zmiany pozycji ciała z oddechem czy poprawy kondycji psychofizycznej. Przygotowanie z uważnością porannej kawy
i spożycia jej w ciszy na pewno wpłynie na pozytywny odbiór całego dnia. Podaruj sobie walentynkowy prezent w duchu miłości do siebie, co wzmocni relację z Tobą.
Pielęgnując miłość do siebie dajesz sobie najpiękniejszy prezent, który przenosi się na innych.
Dobrego dnia